Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Józan vagyok 2 napja, nagyon...

Józan vagyok 2 napja, nagyon szenvedek a traumák miatt. Pszichológus is lemondta a beszélgetést. Úgy érzem összeroppanok. Mit tehetnék, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés
2022. aug. 10. 00:22
 1/6 anonim válasza:
69%
Ne ess vissza semmiképp! A családod törődik veled? Vannak barátaid? A kapcsolatokhoz kéne nyúlni, az jobb, mint a pszichológus.
2022. aug. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
73%

Alkohol problémáid vannak?


Szüleidhez nem tudsz esetleg menni vagy olyan baráttal találkozni aki esetleg tudja benned tartani a lelket?

2022. aug. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szüleim kitagadtak és megszüntették velem a kapcsolatot. Csak a férjem van és az online barátaim.
2022. aug. 10. 00:34
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kösd le magad valamivel! Én ötször vagy hatszor futottam neki annak, hogy le tudjak szokni az alkoholizmusról, de nem adtam fel. Amint képbe kerül a gondolata, cselekedj valamit! Mosogass, takaríts, pakolgass, túrázz, kerékpározz, - lényegében bármi (!) belefér, ami nem az ivászat folytatása!

Kérheted a férjed segítségét is abban, hogy segítsen neked elterelni a figyelmet az alkohol fogyasztásáról! Ellenben a legnagyobb segítség az a résészéről egy ilyen helyzetben, ha ő maga is beszünteti az alkoholfogyasztás teljesen, mert ez pozitív példaként "húzna el" abba az irányba, hogy a küldetés teljesítése nem lehetetlen. Engem például motivált az is, hogy amíg alkoholista voltam, legkésőbb (!) a hónap 10. napjára nem maradt egy büdös buznyákom sem, amit el tudtam volna költeni. Miután abbahagytam az alkohol fogyasztását, sokszor még 25-26 körül is volt a zsebemben elkölthető pénz, - nem vetett fel, de volt! Vagyonokat folyattam le a torkomon és égettem el a beleimben! Ne add fel, - ez az akaraterő egyik megmérettetése és ha sikerrel keveredsz ki a törekvésből, ez a siker akár nagyon komoly lelkierőt is adhat akkor, amikor később futsz bele súlyosabb problémákba és azok arra várnak, hogy megoldjad!

Egy ilyen mentális győzelem kihat egy egész hátra lévő életre!

2022. aug. 10. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És igyál sokat olyan folyadékokból, amelyek nem tartalmaznak alkoholt! A mozdulatsor és a "szertartásjelleg" az, ami a hatás után - prioritását tekintve - a legjobban hiányzik az embernek ilyenkor, - mint a dohányosok esetében! Aztán lehet ezt később normál szintre beállítani, - a lényeg, hogy a mozdulat motivációja is alakuljon át menet közben. Gyógyszerek, kuruzslók, hentesek és mindenféle szélhámos igénybevétele nélkül, saját akaratomból fejeztem be a szesszel összefüggő kalandomat! Fogsz találkozni számos emberrel is, akik - addigi ivócimborájuk elvesztésétől való félelmükben - elkezdenek majd - akár csoportosan is - cikizni, szekálni, provokálni, zavarba ejtőnek címzett kérdésekkel bombázni, szesszel kínálgatni csak azért, hogy visszaszokjál az alkoholra! Ők annyira betegek már mentálisan az alkoholtól, hogy még arra sem képesek, hogy partner nélkül hódoljanak a szenvedélyüknek, ráadásul jól jön nekik mindig egy "adós", akinek x napja ők fizettek egy kört - és jönnek a nyakadra a "jussukért"! Ezt ritkán fogja bármelyikük is a szemedbe nyíltan megmondani, de a valóság általában ez, amiért meghatározott időközönként keresnének a jövőben is! Egyáltalán nem csodálkoztam el semmin, amikor azt tapasztaltam meg, hogy egy szűk év elteltével gyakorlatilag senki nem maradt a környezetemben, akikkel alkoholista koromban "napi szintű kapcsolatokat" ápoltam! Érdemes ezen elgondolkodnod, - még ha arra a végkövetkeztetésre is jutsz, hogy ebben nem értesz velem egyet! -Sejtelmesen elmosolyogva, magabiztosan hárítasz, - amikor agitálnak, betalálnak, - aztán megy mindenki a sorsára! Nézd csak meg majd hónapok múlva a "baráti köröd" alakulását! Sok sikert!
2022. aug. 10. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Először is igyekezz eltávolítani minden triggert az életedből.


Ha pl a hűtőben volt egy alkoholnak dedikált polc, rendezd át, és töltsd fel gyümölcslével, szörppel, zöldségekkel, gyümölccsel.


Ha vannak otthon alkoholhoz köthető poharak, sörös korsó, feles pohár, márkás reklám poharak pl, gyűjtsd össze őket és vagy add be őket egy adomány boltba, vagy törd össze és tedd a szelektív hulladékba.

Az utóbbi stresszoldásnak se utolsó.


Keress valami kreatív módot arra, hogy levezesd a negatív energiákat.


Pl köss, horgolj, olvass, fess, rajzolj, fonj kosarat, főzz lekvárt, süss kenyeret.


Fogadj örökbe egy menhelyi állatot. Egyrészt lesz valaki aki hazavár, aki miatt nem lehet csak úgy eltűnni a kocsmába.

Másrészt ha kölcsönösen gyógyítjátok egymás lelki sebeit, az jót fog tenni. Sok szeretetet kapsz majd, akkor is, ha egyedül érzed magad.

Egy csomó ismert ember így tette leaz addikciót, pl Jackson Galaxy, aki azóta macskákkal foglalkozik.

2022. aug. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!