Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik velem? :' (

Mi történik velem? :' (

Figyelt kérdés

Nyár óta tart többnyire, folyamatos rosszullétek jönnek rám, gyorsan ver a szívem, kapkodom a levegőt, nyomott hangulat stb. Kb 2 hónapja nagyon fáj a szívem, kiüt, nyom, és nagyon magas a pulzusom. Görcsbe van folyamatosan mindenem, ha mozgok mégjobban ver a szívem, és mégnagyobb nyomást érzek, a torkomba dobog és ez állandó :S

Nehézlégzéseim vannak stb. 2 éve a háziorvos MPS gyanújával adott egy kardiológiai beutalót, de csak 3 hónapra kaptam időpontot, addigra elmúltak a tüneteim, így hát nem mentem. Panaszmentes is voltam, egész nyár középéig azóta szenvedek. Folyamatos halálfélelmem van, azt érzem hogy biztosan megfogok halni még az idén. Lepereg előttem h jön a mentő értem stb :S

Tegnap viszont nagyon rosszul lettem. Jó lett a közérzetem, egyszer csak lefeküdtem oldalra és egy óriási nyomás áradt szét a szívemnél. Felkeltem, kimentem friss levegőre, közbe remegtem, és tompa fájdalom volt a szívemnél, kb 1 órán át tartott a roham. Közbe szúrkált össze vissza... :S Úgy éreztem h irány a kórház mert biztos hogy itt a vég. Szinte mentálisan már mintha ott se lettem volna... Bevettem 1 szem Valeriánát, és anya adott egy negyed Rivotrilt ami nagyon jót tett. Betompított, ellazított egy picit, ahogy feküdtem éreztem h kienged minden végtagom és már nem görcsöl. De a szívem néha-néha még tompán nyilalgatott, de már nem törődtem vele (a gyógyszer hatása miatt gondolom). El is aludtam, nyugodt éjszakám volt, nemrég ébredtem...

A dologhoz hozzátartozik, hogy az utóbbi időben felszedtem 5 kilót (60 vagyok) ... nincs erőm semmihez, nincsennek barátaim, nem járok társaságba, itthon a 4 fal között élek, szinte semmi nem érdekel, nincsennek céljaim, nem bírom magam összeszedni .. nincs semmi ami boldogságot okozna, ami miatt jól érezném magam, hónapok óta minden napom egyhangú, ugyanúgy telik ... Nem találom a helyem, dühös vagyok a világra, mert egész életembe bűnbak, és feketebárány voltam, sose értett meg senki, én voltam az akibe mindenki belerúghat ... sorolhatnám tovább a dolog lelki részét még :(

Holnap megyek a háziorvosomhoz, mert úgy érzem ez már nem mehet tovább, kérek beutalót kardiológiára, de nagyon félek h megfogok ebbe halni, vagy műteni kellesz a szívem...


Kérnék tanácsokat, segítséget, h ti mit gondoltok mi állhat a problémám hátterébe :(

Szüleim szerint egyértelműen depressziós vagyok, de sztem a depihez és a pánikhoz nem társulnak ilyen szívkiütések, és szívfájdalmak...


21/L


2010. okt. 10. 14:31
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

neked is ennyire rémisztő tüneteid voltak, h úgy érezted nem sok van már hátra?:S Ugyanígy kidobbant a szíved, és szinte hasgatott ahogy vert?:S


Nem is tudom holnap mit mondjak az orvosomnak, h bolondnak se nézzen és segítséget is kapjak... :(

2010. okt. 10. 22:51
 12/13 A kérdező kommentje:
és a 100as pulzus, szívkiütés simán lehet depressziótól?:( mesélj kérlek veled mi történt... :(
2010. okt. 10. 22:54
 13/13 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok depressziós, "csak" pánikrohamaim voltak havi kb 1.

Tünetek voltak: 120-as pulzus, vérnyomás 150/110, szédülés, hányinger, melegségérzés, zsibbadás baloldalon a fejtetőn, remegés, nem tudtam feküdni, ülni, állni csak futkozni.

Ami nem volt: fejfájás (mondjuk még sose), hányás, és halálfélelem sem.

A házidokik manapság már ismerik a betegséget, de még mindig jónéhány még tizedszerre is kivizsgálásokar küldd, amikor már rég egyértelmű.

Eleinte frontint szedtem, de mivel még mellette, a rohamok között, megmaradt az állandó bizonytalanságérzés (szédelgés) és izgatottság, belevágtam az antidepi kúrába. A 2. hét cudar volt, de a 4. től máig (1 év) már jó. Azóta roham sem volt, frontint sem szedek már fél éve. Az elhagyás lesz még necces, nagyon lassan kell.

2010. okt. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!