Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik velem? :' (

Mi történik velem? :' (

Figyelt kérdés

Nyár óta tart többnyire, folyamatos rosszullétek jönnek rám, gyorsan ver a szívem, kapkodom a levegőt, nyomott hangulat stb. Kb 2 hónapja nagyon fáj a szívem, kiüt, nyom, és nagyon magas a pulzusom. Görcsbe van folyamatosan mindenem, ha mozgok mégjobban ver a szívem, és mégnagyobb nyomást érzek, a torkomba dobog és ez állandó :S

Nehézlégzéseim vannak stb. 2 éve a háziorvos MPS gyanújával adott egy kardiológiai beutalót, de csak 3 hónapra kaptam időpontot, addigra elmúltak a tüneteim, így hát nem mentem. Panaszmentes is voltam, egész nyár középéig azóta szenvedek. Folyamatos halálfélelmem van, azt érzem hogy biztosan megfogok halni még az idén. Lepereg előttem h jön a mentő értem stb :S

Tegnap viszont nagyon rosszul lettem. Jó lett a közérzetem, egyszer csak lefeküdtem oldalra és egy óriási nyomás áradt szét a szívemnél. Felkeltem, kimentem friss levegőre, közbe remegtem, és tompa fájdalom volt a szívemnél, kb 1 órán át tartott a roham. Közbe szúrkált össze vissza... :S Úgy éreztem h irány a kórház mert biztos hogy itt a vég. Szinte mentálisan már mintha ott se lettem volna... Bevettem 1 szem Valeriánát, és anya adott egy negyed Rivotrilt ami nagyon jót tett. Betompított, ellazított egy picit, ahogy feküdtem éreztem h kienged minden végtagom és már nem görcsöl. De a szívem néha-néha még tompán nyilalgatott, de már nem törődtem vele (a gyógyszer hatása miatt gondolom). El is aludtam, nyugodt éjszakám volt, nemrég ébredtem...

A dologhoz hozzátartozik, hogy az utóbbi időben felszedtem 5 kilót (60 vagyok) ... nincs erőm semmihez, nincsennek barátaim, nem járok társaságba, itthon a 4 fal között élek, szinte semmi nem érdekel, nincsennek céljaim, nem bírom magam összeszedni .. nincs semmi ami boldogságot okozna, ami miatt jól érezném magam, hónapok óta minden napom egyhangú, ugyanúgy telik ... Nem találom a helyem, dühös vagyok a világra, mert egész életembe bűnbak, és feketebárány voltam, sose értett meg senki, én voltam az akibe mindenki belerúghat ... sorolhatnám tovább a dolog lelki részét még :(

Holnap megyek a háziorvosomhoz, mert úgy érzem ez már nem mehet tovább, kérek beutalót kardiológiára, de nagyon félek h megfogok ebbe halni, vagy műteni kellesz a szívem...


Kérnék tanácsokat, segítséget, h ti mit gondoltok mi állhat a problémám hátterébe :(

Szüleim szerint egyértelműen depressziós vagyok, de sztem a depihez és a pánikhoz nem társulnak ilyen szívkiütések, és szívfájdalmak...


21/L


2010. okt. 10. 14:31
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
és azt kifelejtettem hogy 1 hónapja voltam a háziorvosnál, egy másiknál, mert helyettesítés volt, hallgatta a szívem, és ennyit mondott h "Tiszta szívhang"
2010. okt. 10. 14:32
 2/13 anonim válasza:

Szia! Nekem olyan volt hasonló, hogy mikor vettem a levegőt iszonyatosan szúrt az egész mellkasom. Csak egy pokoli fél órát tartott, de a mai napig nem tudom mi volt az. (Van már vagy 10 éve)

Amin azonnal lehetne javítani, az a mentális egészség, mert ha jobban vagy lelkileg akkor az immunrendszer is jobban működik, meg könnyebb is elviselni az egészet. :)

Ha gondolod msn-ezhetünk.

2010. okt. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A sziv nem faj, erezhetsz szurast, szoritast, nyomast, de nem fajdalmat.

Amikor tiszta a szivhang, akkor azt jelenti, hogy a lelki okok a kivaltoi ennek a tunetnek.

Tehat mar az elejen kellett volna ezzel a lelki problemaval torodni es nem tul lepni rajta, mivel az ott legbelul "dolgozott" es a tuneteid is ennek az eredmenye.

Ezt szoktak ma ugy megfogalmazni, hogy a lelek uzenete, amikor a lelek jelzi, hogy mar nem birja tovabb a megterhelest, tehat surgosen valtotatasra van szukseg!


Ilyen esetben nem kellene valtoztatni a haziorvost, mivel az a legjobb, amikor egy kezelo orvosod van. Ugyanis most az uj orvos is a testi tunettel fog foglalkozni, tehat ujra elvegzi a vizsgalatot es ujra megfogja allapitani, hogy a szivnek nincs elfajulasa, es tiszta hangot ad.


En a helyedben 1 termeszetgyogyaszt keresnek fel ezzel a problemaval, mivel az arra fog torekedni, hogy a kivalto okot talalja meg, nem pedig a jelenlegi tuneteket kezelje, s kozben termeszetesen mar elis kezdi a kezelesedet.

A halaltol nem szabad felni, mivel a testunk egy nagyon eros szerkezet, de ijesztoen is tud fizikai tuneteket produkalni, amikor nem torodunk a lelkunkkel megfeleloen, Te pedig nem taplalod a lelkedet, csak a fizikai testedet elegited ki!

Erdemes erre tobb figyelmet szentelni!

2010. okt. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

Szia! Egyetértek a szüleiddel, ez szerintem is depresszió. Ami pedig a szívfájdalmat illeti, előfordulhat, hogy a lelki problémák testi tünetekben nyilvánulnak meg. Ez nem azt jelenti, hogy a depresszió elmúlásával "meggyógyul" a szíved is, de előfordulhat, hogy a kiváltó ok részben a depresszió volt.

Tudom, hogy nem könnyű, de próbálj meg egy kicsit pozitívabban állni a dologhoz, egyáltalán nem biztos, hogy műtétre kerül majd a sor. És ha mész orvoshoz, beszéld meg vele, hogy nem lenne-e érdemes egy pszichológust vagy pszichiátert is felkeresned a depresszió és a pánik miatt.

2010. okt. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Egy kis kiegészítés: szívfájdalmak lehetnek a növés miatt, de az sokkal fiatalabb korban jellemző.
2010. okt. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

az igazi háziorvosomhoz torokproblémákkal mentem 2 éve, ő gondolta h MPS gyanús vagyok (szvíbillenytyű hiba)

akkor is stresszes korszakom volt, de mire megjavultam, elmúlt minden, ezért nem mentem kardiológiára.

Aztán most augusztusba helyettesítették az orvosom, mert nyaralt, a másik hallgatott meg, ő mondta h tiszta szívhang. Pedig akkor már voltak szívfájdalmaim, de nem ilyen erős mértékűek mint tegnap. A legborzasztóbb a folyamatos halálfélelem ami már hetek óta tart, és borzasztó, rendesen azt érzem megfogok halni nemsokára.

Sírás jön rám, magatehetetlenség, és mikor fáj a szívem, az az erős pánik :( Kidobban néha-néha (de napi szinten), ami nagyon kellemetlen.

Képtelen vagyok így élni, már nem tudok mosolyogni, befásultnak érzem magam. És hihetetlenül félek a haláltól :(

2010. okt. 10. 15:00
 7/13 A kérdező kommentje:

holnap kivizsgáltatom magam teljesen, hogyha baj van derüljön ki, ha pedig nincs nyugodjak meg. Csak annyi helyen olvastam hogy szívbetegeknek megmondják h már csak kevés idejük van hátra meg ilyenek... énis ettől félek ...


Tény h a rizikófaktor nálam a depresszióra meg nagyon magas, nagymamám begolyózott, ilyen fiatalon ő is ilyenekkel szenvedett mint én... nála daganat alakult ki az elméje miatt. Apukámnak is van egy enyhe depressziója, ráadásul ami még betesz h nekem senkim sincs, engem nem keres senki, szval igazából csak "élek és szívom a levegőt" olyan semmilyen vagyok :S És belül felőröl hogy tudom h soha senkit nem bántottam, mégis annyiszor rugtak belém az emberek ahányszor szak tudtak, eddig felálltam de már nem megy.

Középiskolába is csak a rosszat kaptam, bíztam abba hha egyetemre kerülök akkor megváltozik minden, de a helyzet csak rosszabb lett...

2010. okt. 10. 15:04
 8/13 anonim ***** válasza:

"anya adott egy negyed Rivotrilt ami nagyon jót tett. Betompított, ellazított egy picit, ahogy feküdtem éreztem h kienged minden végtagom és már nem görcsöl."

Nem tudom mi a fenét keresnek a kardiológián.

Pánikrohamaid vannak, meg mellette depresszió.

Akinek szervi bajai vannak a szívével, arra 0 hatással lenne egy nyugtató.

Pszichiáterhez menj, ne 100 kínzó soha véget nem érő vizsgálatra (nem találnának semmit)

2010. okt. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

mennék pszichológushoz persze, de csak akkor mihelyst ki van zárva a szervi betegség. Szerintem nem okozhat depresszió mellkasnyomást, nehézlégzést, szívkidobbanást , alig bírok mozogni, mert kapkodom a levegőt, a szívem majd kiugrik... normál helyzetbe is 100 körül van a pulzusom..stb


Utálok orvoshoz járni, ha a torkom is beteg, inkább szenvedek itthon, és csak akkor megyek mikor már nem bírom tovább. Mint ahogy most ezt se már, nem tudok így élni, h fogalmam sincs mi bajom :(( Annyi hirtelen szívhalál van mostanság, fiatalok halnak meg és inkább derüljön ki most hha bajom van, adjanak gyógyszer vagy akármi, csak legyen már vége ennek :(((


A Rivotriltól tényleg csak kiengedtem kicsit, ellazultam, és jó volt az a kábaségérzés amit éreztem tőle ... jót aludtam. Viszont a szívem még a bevétele után is fájt tompán, de olyan "nemérekel" érzés volt bennem már.


Nagyon görcsbe van mindenem, feszült vagyok, és bevallom nincs is mit tennem így napközbe, de ha kéne se bírnék :(


Holnap orvos, de félek nagyon, olyan ciki így elmondani mindent ...

2010. okt. 10. 22:34
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem pszichológus, pszichiáter.

Pánikroham abszolute simán okozhat ilyeneket, még durvábbakat is. Tudom, mert volt nekem is. Ja és ez is szervi baj, mint minden betegség.

2010. okt. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!