Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A személyiség állandó vagy...

A személyiség állandó vagy változik?

Figyelt kérdés
A személyiségünk, gondolkodásmódunk, értékrendszerünk, viselkedési mintánk, más emberekhez kötődő viszonyunk változik az évek alatt vagy állandó? 15 évesen ellentéte voltam mostani 21 éves önmagamnak. Szerintetek visszahozható önfejlesztéssel a régi "rossz" személyiség, vagy az évek alatt ért negatív élmények végleg megváltoztatják a személyiséget?
2010. okt. 10. 14:24
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Helló!


Bár látom hozzászóltak hozzáértő emberek is a témához én mint laikus írok valamit..


Egy dolog biztos, a világ nem voltozik viszont az emberek igen, de szerintem az idő előrehaladtával már kevésbé képesek változni.

Mondjuk engem a társadalom valahogy nem nagyon díjaz mert ha kinyitom a számat akkor emberi életek hullnak a porba. Egy ártatlan személyiségteszt kitöltésében, (gyakornoki állás), nem netes hülyeség, derült ki hogy 70% kolerikus személyiség vagyok... Bár mindég tudtam hogy összeférhetetlen, brutálisan erős jellem vagyok.De nem csak mással de magammal is kritikus vagyok. Nagyon. Valaki írta föntebb hogy este úgy fekszel le hogy végig gondolod a tetteidet, hát én végig gondolom mindég. iszonyúan tudok haragudni magamra ha hibázok, és törekedek arra többet ne forduljon elő, és még néha apró dolgok is, bár mások kritizálása, minősítése soha nem keltett bennem bűntudatot, és azt érzem napról napra változok még 22 éves létemre is. Külső szemlélőnek, eléggé arrogáns, tudálékos paraszt vagyok... Csak nem nagyon tud érdekelni.

A másik dolog amit el kell mondanom, munkában még a szart is ki tudom hajtani az emberekből, de a magánéletem egy hulladék...

2010. okt. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!