Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ennyi depressziós...

Miért van ennyi depressziós gyerek, és tinédzser mostanság? Vagy régen is ennyien voltak, csak nem tudtunk róla?

Figyelt kérdés
Kezdünk olyanok lenni, mint az USA, ahol a gyerekek felét már 12 éves koruk előtt elkezdik gyógyszerezni, hogy valahogy kibírják a tinédzser éveket. Rengeteg sztorit hallok arról, hogy a gyerekek kedvetlenek, motiválatlanok, nincs céljuk, unják magukat, stb, miközben végtelen lehetőségük lenne arra, hogy jól szórakozzanak. Ilyeneket hallok, hogy középiskolás gyerekek nagyobb része dohányzik, mint amelyik nem, meg mindenféle nyugtatókat szednek, füveznek, de nem restellenek még szintetikus anyagokhoz is nyúlni, meg snüsszöznek orrba-szájba, ami azt se tudom, mi, de az is valami nikotinos nyugtatós cucc. Miért nem élvezik ki simán, hogy fiatalok, és járnak el bringázni, túrázni, sétálgatni mindenfelé? Ahhoz még pénz se kell. Én pontosan ezt tettem fiatal koromban.

2023. ápr. 20. 16:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
80%

,,Ilyeneket hallok, hogy középiskolás gyerekek nagyobb része dohányzik, mint amelyik nem, meg mindenféle nyugtatókat szednek, füveznek, de nem restellenek még szintetikus anyagokhoz is nyúlni, meg snüsszöznek orrba-szájba, ami azt se tudom, mi, de az is valami nikotinos nyugtatós cucc. Miért nem élvezik ki simán, hogy fiatalok, és járnak el bringázni, túrázni, sétálgatni mindenfelé?"


Ne haragudj nem sértésből, de ezt mintha a 75 éves nagyanyám írta volna


Régen is ugyan ez volt, lehet, hogy nem ilyen mértékben, nem tudom. Alkoholista szülők, túl nagy nyomás, túl sok tárgy, nincsenek barátai, nem tud beilleszkedni, kiközösítés (A gyerekek a legnagyobb rohadékok a világon sokszor), 1000+1 oka van annak, hogy miért nem boldog 1 gyerek.Ennek semmi köze a pénzhez, túlságosan leegyszerűsíted a dolgokat, mintha a gyerekek valami véglények lennének, nem azok, főleg tinikorban (középiskolásokról is beszélsz), jóval instabilabb és komplexebb a lelki világuk mint a felnőtteknek sokszor.


Ma is sok gyerek biciklizik vagy focizik a haverokkal, van aki úgy is boldog, hogy otthon ül és játszik akár egyedül akár haverokkal, ha meg valaki nem depressziós/bokdogtalan nem fognak elmúlni a problémái csak attól, hogy kimegy az utcára.

2023. ápr. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

10-es, én jártam többször is az alföldön, apám szülőföldje, a Nyírség. Igaz, hegyek nincsenek, de rengeteg földút van mindenfele. Nem feltétlenül kell az autóúton bringázni, sőt, minél messzebbre kell kerülni. Bár nekem személyes tapasztalatom nincs az alföldi gyerekkorról, apám regéket tudna megtölteni, mivel töltötték az ifjúságukat mezítlábas gyerekként, a fakard faragástól kezdve az énekesmadarak tanulmányozásán át a különféle csapatjátékokig egy akármilyen tisztáson. Nem arról van szó, hogy egy lekorlátozott üres térben létezünk, a természet még az alföldön is végtelen. Persze, biztos vannak magánterületek, ahova nem lehet bemenni, de az összes földút nem lehet tiltott zóna.


11-es, bár csak 30 körül vagyok, de ha 75 éves lennék, akkor esetleg kevésbé lenne igazság abban, amit írok?

Egyébként régen nem arról van szó, hogy a gyerek azért szomorú, mert esetleg rosszak az otthoni anyagi, és szociális helyzetek. Csak aki épp ebben az állapotban van, annak könnyű erre fogni. De elképesztően sok a gazdag, és depressziós gyerek, akik pont abba fásultak bele, hogy mindenük megvan, életük hajnalán már túl vannak stimulálva mindennel, és úgy érzik, onnan nincs hova feljebb, talán csak a drogokkal, meg a gyógyszerekkel.

Persze, vannak akik ma is kijárnak az utcákra játszogatni. Kb az egyharmada annak a számnak, amik az én gyerekkoromat jellemezték, és egyhatoda annak, ami apám gyerekkorában volt. Ez van, a világ benti szórakozásra csalogatja a gyerekeket. Lehet valaki így is boldog, egyelőre. Csak nehogy 30-40 éves korára rádöbbenjen, hogy a legfelhőtlenebb éveit elpocsékolta otthon üléssel, amik örökre elvesztek.

2023. ápr. 20. 19:03
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindenük megvan, semmiért nem kell küzdeni, nem kell játékokat kitalálni, ott van a telefon, meg a játékkonzol, meg a függőséget okozó "közösségi" platformok.

Alig mozognak, nincsenek kint a természees fényben, ez is teljesen tönkreteszi a szervezet hormonháztartását, es pszichés gondokat okoz.

2023. ápr. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
92%

,,11-es, bár csak 30 körül vagyok, de ha 75 éves lennék, akkor esetleg kevésbé lenne igazság abban, amit írok?"


Nem erre utaltam ezzel, hanem arra, hogy ezt a véleményt általában olyan nyugdíjasoktól hallom, akik utoljára 30 éve beszélgettek középiskolás gyerekkel. De nem sértegetni akarlak ezzel, maradjunk annyiban, hogy nekem, aki 2 éve érettségizett ergo elvileg képben kéne hogy legyek azzal, hogy milyenek a középiskolás emberek, nem ilyen tapasztalataim voltak.


Minden generációnak megvannak a maga problémái, igen, ez is egy probléma amit te írtál, ahogy azok is problémák, amiket én leírtam. De ez a generációk közötti relációjel teszegetés hogy jajj, de a mi generációnk annyival jobb volt, ne haragudj, de annyira unalmas már. Nem, nem volt jobb, más volt, ennyi.


Visszatérve, a tizenévesek nagy részének fogalma nincs arról, hogy ,,mi akar lenni, ha nagy lesz", túl sok a tárgy, túl stresszes a suli, igen, ez így van. De tényleg jobb lett volna a helyzet régen? 1 millió alkoholista él Magyarországon, százezrek/milliók dolgoznak gyárakban évtizedekig és élnek bármilyen cél nélkül, NAGYRÉSZT NEM FIATALOK. A te meg az apád generációjából. Tényleg csak a mai fiatalok céltalanok?

2023. ápr. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
14-es, teljesen igazad van abban, hogy semmivel nem volt jobb sem az én generációm, sem az előttem lévők. Valós tény az alkoholizmus is, de ezek már csak idősebb korban alakultak ki, és sok esetben a tudatlanság és a mentális gyengeség miatt. A mostani helyzet más. Szociofóbia, mozgáshiány, de ami a leglényegesebb: gyógyszerezés. Bár nem írtam, de szoktam beszélgetni középiskolásokkal. Nem ritka egy gimis osztályban, hogy a tanulók egyharmada már gyógyszerezi magát. Koncentrációserkentővel, antidepresszánssal, szorongáscsökkentővel, meg ki tudja még, mi minden egyébbel. Elképesztően sok a figyelemhiányos gyerek. Kíváncsi leszek, mi lesz ezeknek a hosszú távú következménye.
2023. ápr. 20. 22:04
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

A szociofóbia valóban egy olyan probléma ami komolyabb lett az elmúlt időkben, egyszerűen azért, mert 50-60 éve gyakorlatilag szinte semmilyen olyan szórakozási lehetőség nem volt az olvasáson kívül, amit egyedül is tudsz csinálni, gyakorlatilag ,,rá voltál kényszerítve" hogy másokkal legyél. Ma ez nyilvánvalóan nincs így.


,,de ami a leglényegesebb: gyógyszerezés."


Erre megint csak annyit tudok mondani, hogy más tapasztalataim voltak, bár az tény, hogy ismertem 1-2 (de tényleg 1-2) gyereket, akik ,,diagnosztizálva" voltak, mint figyelemzavarosak, bár nekem nem tűnt kimagaslónak ez a szám (az osztályomban volt 1 gyerek, meg még 1 volt akit ismertem)

Az nem lehet amúgy, hogy régen is ugyanennyien voltak, csak egyszerűen nem vették ennyire komolyan/nem gondolták úgy hogy a gyereknek ,,problémája van", és egyszerűen nem diagnosztizálták őket? Csak találgatok, de sok szempontból lazább világ volt (sokból meg pont nem, haha)

2023. ápr. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!