Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ennyi depressziós...

Miért van ennyi depressziós gyerek, és tinédzser mostanság? Vagy régen is ennyien voltak, csak nem tudtunk róla?

Figyelt kérdés
Kezdünk olyanok lenni, mint az USA, ahol a gyerekek felét már 12 éves koruk előtt elkezdik gyógyszerezni, hogy valahogy kibírják a tinédzser éveket. Rengeteg sztorit hallok arról, hogy a gyerekek kedvetlenek, motiválatlanok, nincs céljuk, unják magukat, stb, miközben végtelen lehetőségük lenne arra, hogy jól szórakozzanak. Ilyeneket hallok, hogy középiskolás gyerekek nagyobb része dohányzik, mint amelyik nem, meg mindenféle nyugtatókat szednek, füveznek, de nem restellenek még szintetikus anyagokhoz is nyúlni, meg snüsszöznek orrba-szájba, ami azt se tudom, mi, de az is valami nikotinos nyugtatós cucc. Miért nem élvezik ki simán, hogy fiatalok, és járnak el bringázni, túrázni, sétálgatni mindenfelé? Ahhoz még pénz se kell. Én pontosan ezt tettem fiatal koromban.

2023. ápr. 20. 16:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
14%
Előzőleg emósnak hívták őket, azelőtt lusta, rossz, elkanászodott gyereknek, meg voltak a hippik is...
2023. ápr. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem egyre nagyobb a nyomás bárkire ebben az országban. Én a tanulás és a teljesítési vágyam mellett eszembe se jutott olyan szó hogy szórakozni. Többet fordítottam mindig a tanulásra, mert erre neveltek.
2023. ápr. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Lemaradt ,hogy kb gyógyszeren éltem a pánikrohamom miatt de idővel elmúlt ahogy kikerültem az iskola rendszerből.
2023. ápr. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Én pont abban a korban voltam tinédzser, amikor dúlt az Emo korszak, mégis csak elvétve láttam 1-1 emóst, ezek inkább csak mémekben fordultak elő nagy számban. Valamint, nem arról van szó, hogy régen nem voltak depressziós gyerekek, hanem arról, hogy elvétve előfordultak. Most meg szinte elvétve fordulnak elő olyan tinédzserek, akik nem cigin, gyógyszeren, vagy tik-tok-on élik le a fiatalságukat, hanem kimennek bringázni, hegyet mászni, tengózni, stb.
2023. ápr. 20. 16:38
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
Le fognak pontozni, de a gyerekek nem a való életben élik az életüket. A média, a telefon, számítógép nyújtotta virtuális világ ontja a rossz híreket, amihez nekünk, itt, Magyarországon semmi közünk. Nem csak a gyerekek, a felnőttek is a gép, a telefon, facebook, meg a többi tudatmódosító kütyü előtt éli az életét. Több Margit Sziget, több Állatkert, több sport, uszoda, haverok, buli, fanta! Ki a szabadba, látogasd meg a barátod, barátnőd, az életet élni kell!
2023. ápr. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%
A saját unokáimon látom milyen ma a gyerekvilág, a szülei féken tartanak minden kütyüt, még a régi módi szerint van Állatkert, kirándulás, mozi, színház, sport, de...őket is beszippantja majd a külvilág. Idő kérdése.
2023. ápr. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%

Hozzá tenném azt is, hogy egyre nagyobb a nyomás és egyre kilátástalanabb a helyzet. A gyerekek se hülyék, látják mi történik körülöttük. Suliban tömik a fejüket rendben olyan tanárok, akik belefásultak, hogy kevesebbet keresnek majdnem, mintha segélyből élnének és olyan dolgokkal tömik őket, amiket szüleink egyetemen tanultak (konkrétan anyám műszaki egyetemen tanulta azt a mátrix számítást, amit bátyám 10-ben vagy 11-ben tanult matek órán).


Ehhez tegyük hozzá, hogy most már két ember átlag fizetése is kevés egy közepesen jó élethez Mo-n és közben eltűnnek a "harmadik helyek" ahol pénz nélkül lehetne kényelmesen és biztonságosan létezni. Könyvtárakat zárnak be, parkokat alakítanak át parkolóvá, játszóterek csökkennek le fele méretűre (legalábbis az én városomban kettő játszótérről is tudok, amiről eltűnt a fele játék és helyette csak füves terület lett, a parkból meg eltűnt a gazebó meg ülőhely és szintén sima füves terület lett). Az uszodát bezárták, mert elcsalták a pénzt a felújítására, szóval abból is virág park lett, oda se lehet már járni, mert leülni meg nincs hova, az egész helyen van kettő pad meg amúgy is ki akar virágok közé kiülni, amikor régen ott lehetett volna menni úszni haverokkal.


Szóval hova menjenek ezek a tinik?

2023. ápr. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
7.-es! Jogos. Nagyon megváltozott a világ.
2023. ápr. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

7-es, és sokkal csóróbb gyerek voltam, mint akik ma nem tudnak mit kezdeni magukkal. Elmondom, mennyibe kerül számomra élvezni az életet:


1. Került egy bicikli árába, amit a 12 éves születésnapomra kaptam. Egy Mountain Bike, amit 40.000 forintért vettek szüleim, átszámolva mai inflációra, kb 150.000 forint. Ez 20 éves koromig az egyetlen bringám volt, és úgy két havonta kellett belsőt cserélnem, ami 800 forint volt meg némi pepecselés vele, 1000 forintért vettem pumpát, és fél évenként kellett fékpofát cserélni, az 1.200 forint volt, meg három évente kerék külső, ami 2-3 ezer forint. Ma se sokkal több ennél, ezek a költségek viszont 8 évre eloszlottak!


2. 8 év alatt körülbelül 5 focilabdára kellett összedobnunk ötünknek, és heti többször tengóztunk. Egy focilabda akkoriban 3-5 ezer forint környékén mozgott.


Ennyi. Akárhogy gondolkodom, nincs más költsége a kinti szórakozásnak. Konzervdobozt rugdosni az üres parolóba ingyenes. Gangelni és beszélgetni a főtéren ingyenes. Túrázni, hegyet mászni, Duna partján sétálni, csobbanni egy szabad strandon mind-mind ingyenes. Még drága cipő és ruha se kell hozzá. A legolcsóbb kínai cipőt hordtam mindig, és nagyapámtól megörökölt ruhákba jártam. Ez volt az én gyerek, és tinédzser korom a 90-es, 2000-es években. Senki nem költött rám pénzt azt az egy biciklivásárlást leszámítva, a többit jószerével magam gyűjtögettem össze olyanokkal, mint waxolás, pakolás, statisztálás. A mai világban egyértelműen sokkal nagyobb a morális válság, mint az anyagi.

2023. ápr. 20. 17:23
 10/16 anonim ***** válasza:
93%

7-es vagyok. 9-es egyetértek meg nem is. Valóban amit leírtál tökéletes egy olyan gyereknek, akik olyan helyen laknak, ahol te.


Én alföldi gyerek vagyok. Hegyünk nincs, kirándulni lehet menni a főűt mentén a dolgozó hölgyekkel beszélgetni. Dunánk sincs. Azt hiszem kint a lakótelepen van valami focipálya, de az is fizetős mert az ingyenest ledózerolták és helyette építettek egy műfüves csodát, amit most lakatra zárnak és lehet bérelni órára. A gördeszka pályát, amit a srácok saját kezükkel építettek fel szintén ledózerolták, most a helyén van egy pékség. Biciklizni szintén lehet menni a dolgozó hölgyek mentén a főúton, vagy esetleg a szomszéd faluba át az olyan úton, ahol a legtöbb kocsinak 2-3 méteres jobbra-balra kilengése van, mert úgy kerülgetik az amúgy tengelytörő kátyúkat.


Valóban, mehetnének focizni a parkba, ezt nem állítom, hogy nem lehetne. Mondjuk az, hogy a park mellett ott van kettő kocsma is, és sokszor már délután részegen állnak előtte a felnőttek lehet, hogy nem a legjobb motiváció erre, de attól még mehetnének.


Arra akarok kilyukadni, hogy sok helyen már eltűnt az a környék, ahol a gyerekek vagy tinik csak úgy "létezni" tudnának. Biztos a Duna környéke jobb, nem tudom, tiszántúli vagyok, felénk ennyire van lehetőség sajnos.

2023. ápr. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!