Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyszert szedek, terápiára...

Gyógyszert szedek, terápiára járok, de semmi sem érdekel. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

27/N vagyok.

Kiskorom óta úgy éltem, hogy minden kötelesség, mindenben csak a teljesítmény számít, és ez odáig vezetett, hogy összeomlottam egy fél éve, és most a szüleim tartanak el, nem tudok dolgozni.

Elkezdtem pszichiáterhez és pszichoterapeutához járni, hogy minél előbb kijöjjek ebből (a családunk anyagi helyzete engedi, hogy ezt megtegyem).


Nos: A lényeg, hogy a pszichoterapeutám is mondta, hogy kellene találnom valamit, bármit, ami érdekel.

Viszont ilyen nincs. Akármit csinálok, olvasok, filmezek, rajzolok, találkozom másokkal, sakkozom, sütök, sportolok, SEMMIT nem élvezek. A gyógyszerek által már érzem a javulást, és a terápia is hosszú folyamat, viszont azt mondta a terapeuta, hogy ahhoz, hogy elvonjuk a szorongásról a figyelmemet, kellene valami.

De tényleg nem köt le semmi. Kezdek aggódni, mert akármit csinálok, azt kötelességből teszem, vagy, hogy ne vesszenek el a szociális kapcsolataim.


Szívből, örömmel semmit nem teszek. És kezd ez aggasztani nagyon. Ha kell, megcsinálom, viszont semmi nem okoz pillanatnyi örömet, és koncentrálni is nagyon nehezen tudok.


Esetleg aki volt/van hasonló helyzetben, ebből hogy lehet kijönni? Mit tudnék tenni? Iszonyatosan aggaszt, mert semmi nem motivál az életben. Sem a különköltözés, sem a párkapcsolat, sem a pénz, semmi.

Régen én nem ilyen voltam. Szeretnék dolgozni, szeretnék elköltözni, de teljesen azt érzem, hogy kiégtem.


2023. ápr. 6. 15:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Követem, mert én is ebben vagyok, semmi sem okoz örömet, nincs hobbim, semmit sem szeretek csinálni. Nem tudom, hogy lehet ebből kimászni. Mindent nagyon hamar megunok, koncentrálni én sem tudok.
2023. ápr. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azt tedd, hogy maradj kitartó és türelmes. Ezt a kiégett örömtelenséget anhedóniának hívják. Nekem nyugtató elvonás után jött elő (függő voltam). Több mint 3 éve leszoktam már, de hullámzó erősséggel még mindig meg van. És nem számítok egyedi esetnek. A mentális dolgok lassan és nehezen gyógyulnak, főleg ha súlyos volt, és régre nyúlik vissza. Sok olyan tevékenység van, amihez nem kell kirobbanó jókedv. Sétálni, takarítani, rejtvényeket fejteni én lehangoltan is tudok.
2023. ápr. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!