Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az antidepresszánsok mellékhat...

Az antidepresszánsok mellékhatásai mikor jelentkeznek, és meddig tartanak?

Figyelt kérdés

Illetve ugye nem 100%, hogy jelentkeznek nálam a mellékhatások?

Nincs depresszióm, csak szorongok.

Rettegek a hányinger, hányás, szédülés mellékhatásoktól, mert ezek így is vannak a szorongás miatt. És a gyógyszer meg ugye felerősíti a tüneteket..

A libidócsökkenésről nem is beszélve.


2023. febr. 15. 11:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Vannak mellékhatások, amik a szedés elején jelentkeznek, majd pár hét múlva csökkennek/elmúlnak. Vannak olyanok, amik tartósan megmaradnak. Vannak olyanok, amik nem rögtön jelennek meg. Ha már 10-ből 1 embernél megjelenhet egy mellékhatás, az is "gyakori", szóval kb 10% esélyed van, hogy valami minimális mellékhatást tapasztalsz és az is jó esetben elmúlik vagy kezelhető (pl. úgy, hogy étkezéskor veszed be a gyógyszert, vagy reggel/este)
2023. febr. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én pont most kaptam antidepresszánst. Az elején kábult voltam és szédültem (anyira mint amit 1 deci pálinka is okozna). Nem tudtam egyenes vonalban menni. Másnap ez enyhült (anyira mint fél deci pálesz), viszont a lábaim furának érzem. Most van a harmadik nap. A lábaim még furák. Mintha nem teljesen hozzám tartozna és idegesebb vagyok tőle.


De ez normálisnak mondott. 2 hét után megszűnik.

2023. febr. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Második, hogy érzed most magad?
2023. febr. 19. 19:14
 4/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Egy hete szedem. Már semmi mellékhatást nem érzek. Anyi, hogy jobban alszok, jobb az étvágyam és nem szomorkodok.
2023. febr. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Félek elkezdeni a mellékhatások miatt:( valakinek rosszabb, valakinek jobbak..

Ha 2 éve szedtem ugyanezt és akkor álmatlan voltam tőle, aztán letettem, most is ugyanez lenne?

2023. febr. 20. 13:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Azóta elkezdted szedni? Lett mellékhatás?
2023. márc. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Azóta is szedem. Igazából nem érzek mellékhatást. Jól érzem magam. A libidóm nullán volt, de már az is normalizálódott.
2023. márc. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

kórházba mentem, és ott beállították.

hányingerem volt, szédültem, és felerősödött a szorongásom, depresszióm.

most szedem 2hete

2023. ápr. 4. 20:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!