Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez pánikbetegség? Ugye nem...

Ez pánikbetegség? Ugye nem halok bele?

Figyelt kérdés

Hát amikor sietni kell valahova vagy anyám hozzám szól (néha valamiért irtózok tőle) akkor az alábbi történik:


mellkasi nyomás (ez helyzettől függően nagy vagy kicsi)

hevesen kalapáló néha ritmusból kibillenő szívdobogás. (szintén helyzettől függően)

menekülni akarok minden áron a szobámba a tv elé mert az mindig segít lenyugodni (sajna ez nem mindig sikerül így a wc-ben húzom meg magam néha)

irtózatos halálfélelem (ami azért gáz mert fokozza az idegességet)


ugye nem fogok belehalni? :S


amúgy igen stresszes az életem nincsenek igaz barátaim egész nap itthon ücsörgök és még a családom is mindig le akar koptatni magáról. egyedül vagyok! :S


2010. okt. 5. 00:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szerintem kezd azzal, hogy elmész a házidokihoz és kivizsgáltatod magad. Az állandó vízihatnék sajnos a cukorbetegség jele is lehet.
2010. okt. 5. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
nem akarok állandóan vizet inni. simán kibírom ha kell órákig is víz nélkül semmi bajom nincs. akkor akarok nagyon vizet inni amikor ideges vagyok máskülönben nem
2010. okt. 5. 11:59
 13/16 anonim ***** válasza:

Orvos mondta,hogy valóban szívbeteg vagy?Mi ez a szívbetegség,ha megkérdezhetem?

Igen,ez pánikbetegség....Van olyan szívbetegség,ami fokozza a pánikra való hajlamot.A másik dolog az,hogy a pánik a valódi szívbetegségnek nem tesz jót!Ilyen esetben tényleg célszerű lenne valamilyen orvos által felírt nyugtatót szedni,már csak a szíved érdekében is.Hogy ne terhelje túl a stressz!A víz helyett kipróbálhatnád a citromfű teát,az nyugtat és szívidegesség ellen is jó,ráadásul nagyon finom!Sajnálom,hogy ilyen a családod hozzáállása!A betegséged miatt még többet kellene foglalkozniuk veled,még több szeretettel.Az megoldás lehet,ha inkább te próbálnál nyitni az emberek felé,próbálj ismerkedni,barátkozni,hidd el,fogsz találni jó barátokat,kell is,hogy találj,ne legyél magányos,mert akkor csak még stresszesebb,szomorúbb leszel!jobbulást kívánok!

2010. okt. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Kedves 21 éves L.

Vajjon Te már jártál pszichiáternél? Miért vállalod önként a wc-be vonulást, minthogy elmenj orvoshoz, és szedd a gyógyszert?

2010. okt. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget! amúgy hogyan kérhetnék orvostól pszichológiai beutalást anélkül hogy szüleim megtudnák?
2010. okt. 6. 09:04
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem kell a pszihiátriára beutaló. Csak hívd fel őket telefonon, és kérj időpontot. Nem tudja meg senki.
2010. okt. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!