Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez pánikbetegség? Ugye nem...

Ez pánikbetegség? Ugye nem halok bele?

Figyelt kérdés

Hát amikor sietni kell valahova vagy anyám hozzám szól (néha valamiért irtózok tőle) akkor az alábbi történik:


mellkasi nyomás (ez helyzettől függően nagy vagy kicsi)

hevesen kalapáló néha ritmusból kibillenő szívdobogás. (szintén helyzettől függően)

menekülni akarok minden áron a szobámba a tv elé mert az mindig segít lenyugodni (sajna ez nem mindig sikerül így a wc-ben húzom meg magam néha)

irtózatos halálfélelem (ami azért gáz mert fokozza az idegességet)


ugye nem fogok belehalni? :S


amúgy igen stresszes az életem nincsenek igaz barátaim egész nap itthon ücsörgök és még a családom is mindig le akar koptatni magáról. egyedül vagyok! :S


2010. okt. 5. 00:43
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
azt kifelejtettem hogy ez elalvás előtt is jelentkezik. emiatt sokáig forgolódok meg ilyenek. ja és folyton vizet innék az valahogy lenyugtat
2010. okt. 5. 00:44
 2/16 anonim ***** válasza:

Hát nagyon úgy néz ki. :( De nem halsz bele :)

Ideggondozóba azért elmennék, ne a neten diagnosztizáltasd magad.


[link]

2010. okt. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. Nem fogsz belehalni, ezerszer biztos. Emiatt ne legyenek kételyeid. Viszont kezeltetni kellene magadat. Ezt nem nevezném még pánikbetegségnek. Inkább szorongásos depresszió áll a panaszaid hátterében. Azt sem tudom hány éves vagy, dolgozol, tanulsz. Le vagy nyomva, a családod sem foglalkozik veled. Én azért a helyedben megpróbálnék felkapaszkodni. Akarnod kell ebből a környezetből kimozdulni. Próbáld meg!
2010. okt. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
annak tűnik. érdemes komolyan venni, mert ha nem is okozhat komolyabb szervi problémát, negatívan hat az életvitelre, közvetetten az egészségre is, nem beszélve arról, hogy ha egyszer szervi okból lenne baj a szívritmusoddal, vagy éreznél mellkasi nyomást, nem tudnád megkülönböztetni a pániktól.
2010. okt. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
14 vagyok azt elfelejtettem hogy szívbeteg vagyok ezért bánnak úgy velem ahogy :S
2010. okt. 5. 00:57
 6/16 anonim ***** válasza:

ugyanígy vagyok én is kérdező!

iszonyatos halálfélelem, mindig úgy érzem h nem élem meg a másnapot. Barátaim nincsennek, itthon ülök én is, engem is a tv nyugtat le ... kilátástalannak látom az életem, mindemellett csak eszek és eszek, de olyan szinten h nyár alatt felszedtem 8 kilót, sose volt ennyi a súlyom. Szívem kalapál, pulzusom magas, nehézlégzésem elég ritkán van... nálam junius óta tart ilyen intenzívem :( átérzem...



21/L

2010. okt. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

pont ezért kérdeztem hogy nem halok-e bele! amúgy ez a cucc veleszületett és ezek a tünetek csak 1-2 éve vannak jelen. és tényleg eléggé depressziós vagyok. valahogy sosincs erőm kiállni magamért mert folyton azt érzem hogy ezért büntetést kapok meg hogy rossz dolog meg ilyenek:S


(amúgy 1-2 éve tudtam meg magamtól hogy ez van ami és amióta tudom meg kezdtem a családi problémák bontakozni feszülni a hangulat azóta vagyok ilyen:S)

2010. okt. 5. 01:00
 8/16 anonim ***** válasza:
de am nem értem. 14 vagy, otthon ülsz, nem suliba kéne járnod?
2010. okt. 5. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
suliba járok de nem barátkozok sose. meg igazából mások se barátkoznak velem
2010. okt. 5. 01:03
 10/16 anonim ***** válasza:

én is így vagyok.... fel a fejjel, fiatal vagy még, próbálj barátokat szerezni, ne várd h mindig más közeledjen feléd! Addig meg olvass, foglald el magad, találj ki vmi hobbit :)

Valószínű h ez tényleg pánikbetegség, depresszió, ebbe meg halni nem fogsz!


21/L

2010. okt. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!