Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szociopatákat a társadalom...

A szociopatákat a társadalom termeli ki, és megteszi őket bűnbaknak?

Figyelt kérdés
Ha egy ketrecbe zárt kutyát is a végtelenségig piszkálsz egy bottal, egy idő után visszamar.
2023. febr. 3. 19:00
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

10


Te mindig ilyen érzelem mentes hideg vagy?

2023. febr. 3. 22:19
 12/20 anonim ***** válasza:
10, Mentális beteg vagyok! DE! Nem vagyok gyenge mert akkor már öltem volna vagy magamat! De napi szinten tűröm a megaláztatást és a bántásokat! Azt hiszem erős vagyok! Mert még van hitem, max gondolatban játszom el azzal amit nem szabad, és mit kéne önvizsgálatot tartani azon, hogy így születtünk? Meg mi az hogy selejt?? A depressziós, a pánikbeteg is selejt? A bipolárisos? Az autista? Mi vagyunk neked, egy termék? Hogy selejt..Te is magadba nézhetnél hogy beszélsz másokról.
2023. febr. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

11


Nem vagyok érzelemmentes, a kérdésedre válaszoltam.


12


Javaslom újra elolvasni és értelmezni a válaszom. A társadalom szerint az vagy, selejt, de mint írtam, az egyén számít, nem a társadalom, pont ezért téves azt gondolni, hogy a társadalom termeli ki a szociopatákat, pszichopatákat, stb.stb. De miért kell mindent 2x leírnom, hogy értelmezni tudják az emberek a lényeget? Sem te, sem a kérdező nem érti meg a mondanivaló lényegét. Kiemeltek 1 mondatot, és azon pörögtök, a maradék 15 mondatot pedig figyelmen kívül hagyjátok.


12, tehát akkor neked is: a társadalom a pánikbetegséget is divatbetegségnek hívja, úri huncutságnak, 10-ből 9 ember elbagatellizálja, pont azért, mert fogalma sincs róla hogy mi az, beteg az agyuk, selejt, pszichiátriára valók, stb.stb. Tehát akkor most harmadjára: ez nem az én véleményem, én a társadalomról írok.


DE!


Az szimpla hazugság és ferdítés, hogy a társadalom termeli ki a pánikbetegeket és hogy a társadalom tehet a pánikbetegségről. Az egyén hozzáállása és véleménye az ami számít, nem a társadalomé. A társadalom egy szimpla rendszerben él és minden ami ezen a rendszeren túl esik, az furcsa, beteg, selejt, stb.stb.


Nem a társadalomtól kapod a megaláztatást és a bántást, hanem az egyéntől. Érted? Tehát ebből következik, hogy a társadalom NEM termel ki sem szociopatákat, sem pánikbetegeket, sem egyéb mentális és/vagy fizikális betegségben szenvedőket.

2023. febr. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
De, a társadalom termeli ki őket. A mentális beteg ugyanolyan cuki, egészséges kisbabaként születik, mint mások. A mentális beteg szüleinek máshol talán olyan gyerekkoruk/életük volt, amiben a génjeik nem hátráltatták, sőt, még talán előnyt is jelentettek nekik. Erre bekerül az a cuki, mosolygós gyerek a többi közé, akik belekötnek, mert nem láttak még vörös hajat, zöld szemeket, szeplőket, mert néhány szót valami furcsa akcentussal vagy tájszólással mond. És ez a gyerek nem fogja érteni, hogy ez a kirekesztés minek szól, viszont a felnőttek reakciójának a függvényében valahogy megtanulja túlélni, hogy vele így bánnak. Aztán később ott áll majd szem. zavaros felnőttként és azt kérdezi, hogy mért pont ő? Esetleg már kamaszként drogfüggővé válik. És miért pont ő? Milyen beleszólása volt abba, hogy elcseszték a gyerekkorát? Mit kellett volna neki másképpen tennie vagy gondolnia? Közhely, hogy a lelki nyavalyák a gyerekkorban gyökereznek. Márpedig a gyerekek helyett a felnőtteknek kellene akkor ezeket a problémákat észrevenni, értelmezni és helyesen kezelni.
2023. febr. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

“ Nem a társadalomtól kapod a megaláztatást és a bántást, hanem az egyéntől. Érted? Tehát ebből következik, hogy a társadalom NEM termel ki sem szociopatákat, sem pánikbetegeket, sem egyéb mentális és/vagy fizikális betegségben szenvedőket.”


Ez akkor lenne igaz ha mindenkit ugyanolyan impulzusok érnének. De nyilván van akiket nem ugyanolyan impulzusok érnek, van akivel a környezete elfogadó, támogató, segítő meg van akivel ellenséges és egész életét ebben az ellenségességben kell leélnie (mert annyi bűne volt, hogy kicsit másnak született mint az átlag) amíg vagy bekattan és elmegyógyintézetben végzi, vagy ledurrant pár ember majd magát, vagy simán csak magát.

És ahogy 14 írja, szinte mindenki egészséges, tiszta lelkű kisbabának születik, igen vannak bizonyos hajlamok, talán valaki hajlamosabb a depresszióra, vagy szorongásra, vagy pánikbetegségre stb de ennek nem kötelező kijönnie, ez bizony a társadalmon múlik!

2023. febr. 4. 09:41
 16/20 anonim ***** válasza:
Valóban nem a társadalom termeli ki, egyének termelik ki. Mégpedig azok az egyének akikkel életed során kapcsolatba kerülsz. Ha az elejétől szeretetlen közegben élsz ahol visszaélnek veled, ott azok az egyének a felelősek. Ha a suliban nyektetnek az osztálytársaid, ott azok az egyének. Ha melóban a többiek, ott meg ők. Emberközi interakciók, nem társadalom és te közti. A társadalom mindenféle emberekből áll, nem rendelkezik önálló tulajdonságokkal.
2023. febr. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

16


A társadalomra jellemzők bizonyos működési folyamatok. Az ilyen esetek nem elszigetelt, egyedi esetek hanem földrajzilag és időben általános jellegűek.

2023. febr. 4. 13:34
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
16, mint ahogy a szerető, támogató családok, közösségek sem elszigetelt, egyedi esetek, hanem általánosak. Ha a társadalom tenné, akkor minden emberrel tenné. Azért is tudnak "gyógyulni" a traumák mert rossz emberek által keletkeznek, jó emberek által enyhülnek. A jó és rossz nem szó szerint, inkább ellenséges és támogató emberi kapcsolatoknak mondanám. Vagyis nincs ellenséges vagy támogató társadalom, de vannak ellenséges és támogató emberi kapcsolatok.
2023. febr. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
18-hoz még: ezért van az, hogy gyógyulni is csak úgy lehet, ha nem mész vissza ugyanabba az ellenséges közegbe. Elkezdesz más tapasztalatokat szerezni és rájössz, hogy nem a társadalom férges, hanem a közeg ahol ezt tették veled.
2023. febr. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A kutyás példád pedig pont a legjobb példa. Az ilyen kutyák nagy része szerető gazdához kerülve fokozatosan, hosszú idő után, de megtanul bízni. Utána pedig nincs náluk hálásabb teremtmény, árad belőlük a szeretet.
2023. febr. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!