A szociopatákat a társadalom termeli ki, és megteszi őket bűnbaknak?
Nem
A társadalmat egyszerűbb hibáztatni mindenért, mint magukba nézniük az embereknek. Ilyen erővel minden gyilkosság valójában csak véletlen, mert nagyon kevés ember öl élvezetből, a többség valamilyen indíttatásból teszi, mert nincs pénze, mert lecsúszott, mert indulatkezelési problémával küzd, stb.stb. A vége az, hogy ő amúgy egy bárány, csak a társadalom kényszerítette arra, hogy öljön.
Szimplán vannak emberek akik nem valók a társadalomba, mind bitófára tenném, ennyi az egész. A társadalom egy rendszerben, ökoszisztémában él, ha pedig valaki ebben képtelen élni, az nem a társadalom hibája, ő egy gyenge egyén. Az állatvilágban is a gyenge elpusztul, az erős életben marad. Nem az állatvilág termeli ki őket, szimplán van aki nem való ebbe a rendszerbe, ők a gyengék.
2
“ Szimplán vannak emberek akik nem valók a társadalomba, mind bitófára tenném, ennyi az egész”
Évezredekig irtották őket valamiért mégsem szüntek meg létezni, érdekes.
Görbe tükör a társadalomnak? Vajon önmagát utálja bennük a társadalom?
4
A mentális betegség is gyengeség valamilyen formában.
De mielőtt félreértés történne! Jómagam nem nézem le a mentális betegeket, én a társadalom működéséről beszélek. Egy mentálisan beteg ember pedig gyenge láncszemnek minősül ebben a rendszerben. Nyilván értem amit írsz, de próbáld meg te is megérteni azt amit én írok.
Tehát aki alapjában véve nem állja a sarat a társadalmi rendszerben, azt felfalják. Hogy ez most úgy jön ki hogy gyilkosság, vagy lecsúszás, az irreleváns. De ettől függetlenül hiba azt gondolni, hogy ezt a társadalom termeli ki. A társadalom (és most csupaszítsuk le) él és túlél, ebben a rendszerben pedig az erős túlél, a gyenge pedig nem. Aztán hogy most mentális betegség vagy fizikai vagy akármi, az most teljesen mindegy.
4
Igen, erről beszélek. A jóságot, békeszeretet valamiért gyengeségnek ítélik meg az emberek és mindig beleállnak az ilyen emberekbe.
Szerintem valamilyen irigység és utálat vezérli őket amikor beléjük állnak csoportosan. Egyébként egy az egyben nem is mernének mert gyávák. Az is kérdés, hogy ennek fényében ki az erős, aki túlerőben támad le egy embert vagy aki kiáll magáért egy tucat emberrel szemben.
“ Tehát aki alapjában véve nem állja a sarat a társadalmi rendszerben, azt felfalják. Hogy ez most úgy jön ki hogy gyilkosság, vagy lecsúszás, az irreleváns. De ettől függetlenül hiba azt gondolni, hogy ezt a társadalom termeli ki.”
Hú micsoda ellentmondás.
7
Mi ebben az ellentmondás?
Te ugyanígy működsz az élet egyéb területein, csak észre sem veszed, vagy esetleg felmented magad, de te sem vagy különb.
A gyerekmunkásokat ki termeli ki? Hát többek között te, kedves kérdező, aki olyan elektronikai termékeket használ, amiket 12-16 órában, embertelen körülmények között szerelnek össze például Kínában (de nem csak ott) éhbérért. Ezt a kérdést valamin kiírtad, és biztosan nem magyarok által gyártott eszközön. Tehát te ugyanúgy kihasználod a gyengébbeket. Miért? Mert így működik a társadalom amibe asszimilálódsz. Nem hogy holnap, már 2 óra múlva sem fogsz emlékezni arra, hogy vajon kik rakták össze a telefonodat, sőt, ha esetleg ebben a folyamatban valaki esetleg meghalt (ez Japánban nem ritka dolog), tehát a túlmunkában, akkor azzal nyugtázod, hogy hát ez van, gyenge volt, a maradék 2 millió melós nem halt meg közben.
De az élet egyéb területe is így működik. Te sem a kövér és igénytelen férfiakhoz/nőkhöz vonzódsz, valamilyen szinten mégiscsak feljebb pozícionálod azokat az embereket akik szépek vagy jóképűek, jó alakúak stb., mint a többieket. Ha nem így lenne, konkrétan az első szembe jövő emberhez is hozzá mehetnél vagy elvehetnéd feleségül, hiszen végül is teljesen mindegy hogy ki az, mind egyformák vagyunk. De te ugyanúgy különbséget teszel ember és ember között.
Szóval akkor a társadalom hibája hogy ilyen vagy és nem állsz össze igénytelen, beteg, lecsúszott emberrel, vagy a te hibád? Mert akkor ezek szerint ugye ez a társadalom hibája, én szerintem pedig semmi köze ennek a társadalomnak, a te hibád az, hogy különbséget teszel ember és ember között.
9
Még a saját kérdésedet sem tudod értelmezni.
Az, hogy te kit használsz ki, az egyéni kérdés. Ezt írtam a 8-as válaszom utolsó mondatában. Ha te megkülönböztetsz embereket, az nem a társadalom hibája, hanem a tiéd. A 6-os válaszodban a világ legközhelyesebb válaszát írtad le. Csúnya rossz társadalom, akik űzik a jókat. Holott ez egy baromság. De nyilván könnyebb a társadalmat hibáztatni a saját gyengeségeidért, mintsem önvizsgálatot tartani, ezt írtam a 2. válaszom 2. mondatában.
Az, hogy te mentális beteg vagy, szociopata, pszichopata, az egy sajnálatos tény, gyenge vagy, de erről nem a társadalom tehet. Nem ő képzi ezeket. Selejt mindig lesz. Azt is el tudom fogadni hogy az egyén sem tehet róla. De hogy a társadalmat hibáztatni ezért... Azért kicsit merész.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!