Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetne ezt egyensúlyba...

Hogyan lehetne ezt egyensúlyba hozni?

Figyelt kérdés

Alapvetően nyugodt, kedves, nyitott, barátságos, vidám, optimista, érdeklődő személyiség vagyok. Közeli kapcsolataimban bármilyen hülyeségről képes vagyok beszélni, akár órákig is...


DE


idegenekkel rideg, szűkszavú és távolságtartó vagyok.


Nem merek megszólalni, félek attól, hogy kinevetnek. Ha valakinek elmondok egy bizalmas dolgot, attól rettegek, hogy vissza fog vele élni és mindenki rajtam fog nevetni.


Nagyon nehezen tudom elhagyni a komfortzónámat. Félek az idegen szituációktól és inkább megpróbálom kikerülni őket.


Igyekszem másoknak segíteni, de néha még mindig szégyellek segítséget kérni.


Csapongok az "imádom magam" és az "értéktelen vagyok" felfogás között, gyakran megmagyarázhatatlan mennyiségű dühöt és undort érzek, vannak egyfajta "kitöréseim", pl veszekedéskor őrült módjára kiabálok, nem tudom kontrollálni az érzéseimet, csak fröcsögök, és teljesen olyan, mintha nem lennék észnél, utána persze megbánom és sírni kezdek, majd bocsánatot kérek, de általában csak utalok erre, vagy elviccelem, nehezen jön ki egy "igazi" bocsánatkérés.


Borzalmasan érzékeny vagyok, még mindig vannak olyan dolgok, amiket nagyon a szívemre veszek. Nagyon intenzíven érzek dolgokat, vagy nagyon mélyen, vagy magasan vagyok, meg van ez a köztes, átlagos érzés.


Folyamatosan olyanba szeretek bele, aki nem tudja ezt viszonozni.


Imádom az életet, az embereket, a sok lehetőséget, új dolgok megismerését, de valahogy néha mégsem érdekel semmi. Régen hajlamos voltam függőségekre.


Néha olyan érzésem támad, hogy fel akarom gyújtani az egész világot, megkínoznék embereket és hatalmat akarok. Konkrétan lejátszom ezeket a fejemben.


Viszont annyira ártatlan vagyok, hogy a bogarat is inkább kiengedem, minthogy leüssem, mindent aranyosnak és szépnek tartok.


Félek attól, ha mások előtt kell beszélnem, néha még magamat se tudom megfelelő módon irányítani. Ugyanakkor próbálom mentorként bíztatni magam, de van amikor meg önostorozás lesz belőle...



2023. jan. 20. 13:37
 1/4 A kérdező kommentje:
Pszichológushoz nem szeretnék menni, mert van már elég sok rossz tapasztalatom. Úgy érzem, nem vesznek komolyan és nem nyújtanak valódi segítséget.
2023. jan. 20. 13:41
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem szedek és soha nem is szedtem semmiféle gyógyszert.
2023. jan. 20. 13:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Keress egy olyan embert, aki megért és elfogad amilyen vagy és tudsz vele beszélgetni, lelki trauma miatt is kialakulhatott.
2023. jan. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Beszélj olyannal, aki megért, akinek nem terhes a személyed.
2023. jan. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!