Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiaban/szorongásba...

Szociális fóbiaban/szorongásban szenvedők hogyan kezelitek gyógyítjátok magatokat akár otthon vagy terapeutánal?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra gondolok hogy mi a napi rutinotok hogy javuljatok és kevésbé szorongjatok ?


Én pszihiáter/pszihológushoz jártam egy évig xanaxot írt fel és antidepresszánsokat azon kívül csak beszélgettünk nem történt hatalmas előrelépés. Most egy kodnitív viselkedés terápiát szeretnék kipróbálni de előtte vettem egy a témáról írt könyvet hogy megismerkedjek a folyamattal.



2023. jan. 10. 10:54
 1/4 anonim ***** válasza:
35%

A szociális fóbia (más néven szociális fóbiás rendellenesség) és a szorongás komplex pszichológiai jelenségek, és sokféle kezelési lehetőség létezik rájuk. Azonban, ha otthon próbálja kezelni a problémáját, akkor néhány alapvető lépést tehet:


Tanulja meg, hogyan kezelje a stresszt: A stressz jelentősen hozzájárulhat a szociális fóbia és a szorongás tüneteinek súlyosbodásához. Próbálja meg megtalálni a saját stresszkezelési módszereit, mint például a jóga, a meditáció vagy a kognitív viselkedésterápia.


Dolgozzon a negatív gondolatokkal: A negatív gondolatok nagymértékben hozzájárulhatnak a szociális fóbia és a szorongás tüneteinek fennmaradásához. Próbálja meg észrevenni és helyesbíteni ezeket a negatív gondolatokat, és helyettük pozitívabb, realista gondolatokat alkalmazni.


Próbálja ki a relaxációs technikákat: A relaxációs technikák, mint például a progresszív izomlazítás és a jóga nagyon hatékonyak lehetnek a szorongás csökkentésére.


Építsen szociális kapcsolatokat: A szociális fóbia gyakran jár egyedüllétre, így fontos, hogy minél több szociális kapcsolatot építsen, és próbálja megtalálni a kapcsolatokat, amelyek örömet és támogatást jelentenek.


Keresse fel egy terapeutát: Ha nem találja meg a megoldást a saját kezelési lehetőségeit, fontos, hogy keresse fel egy terapeutát. A terapeuták számos kezelési lehetőséget kínálnak, beleértve a kognitív viselkedésterápiát, a jelen összpontosítású terápiát és a kognitív viselkedésterápiát.

2023. jan. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez nadjából olvastam a könyvben amit vettem. "Kognitív viselkedésterápia egyszerűen"


A progresszív izomlazításról még nem hallottam azt mindenképpen kipróbálom. köszönöm a gyros választ.

2023. jan. 10. 11:10
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
A leírtakat napi szinten kell gyakorolni, ha változást szeretnél.
2023. jan. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Addig menj, amig meg nem talalod a veled kompatibilis kognitiv terapeutat. Ez a hosszutavu megoldas, a kulcsszo meg a kognitiv benne. Ha nem talalod meg akkor igy aradsz, segedeszkozokkel, mire evek mulva belefaradsz szellemileg es fizikailag is beteg leszel tole. (sorstars vagyok)
2023. jan. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!