Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Üres az életem, mit csináljak?

Üres az életem, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Teljesen rossz az életem. Reggel felkelek, hullafáradt vagyok, egész nap vagy zenét hallgatok, vagy Istenről, esetleg a kommunizmusról elmélkedek. Szeretek filmeket nézni, de egy idő után már ezek a gondolataim is az aggodalmaskodássá köré épülnek. Mindig csak jelentéktelen dolgokon aggodalmaskodok, sokszor már annyira, hogy néha kedvem lenne egyszerűen bekrepálni (death, i mean). De nem ölhetem meg magam, mert 2Móz. 20,13: "Ne ölj!". Mostanában még Istentől is távol érzem magam. Egyre kevesebbet gondolok Rá, és mindig csak aggodalmaskodok. Heti egyszer elmegyek templomba, és esténként olvasok két fejezet a Bibliából, de ennyi. Tökéletes példája vagyok a Jelenések könyvében megírt langymeleg víznek. Heti háromszor járok edzeni, és régen ezeket az edzéseket még szerettem is, de mostanában sokszor egyáltalán nincs kedvem elmenni. Aludni is nehezen tudok, folyton mindenféle hülyeségeken jár az eszem. Csak úgy tudok megnyugodni, ha napi egyszer-kétszer kiverem. Állandóan Fészbúkozok, vagy Instagramozok, pedig tudom, hogy semmi értelme. Mit kéne csinálnom? Kedves moderátorok, kérlek ne töröljék a kérdést, ez nekem most viszonylag fontos.

2022. nov. 4. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:
A munkával mi a helyzet? Hány éves vagy? Család? Barátok, barátnő? Mondj valamit magadról!
2022. nov. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
18 vagyok. Sulira leginkább magasról szarok. Nem különösebben érdekel, nem tartom fontosnak. Kettessel átmegyek. Családdal szarba vagyok, nem vagyunk jóba, bunkó emberek. Van egy pár barátom, barátnőm nincs, nem is szeretnék egy darabig.
2022. nov. 4. 22:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért? Most lett vége?
2022. nov. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A "most" az egy elég pontatlan kifejezés. Majdnem egy éve. És elképesztően rossz volt az egész. Nem is ismerek (az akkori) magamra. Úgyhogy inkább ez most nem kell nekem.
2022. nov. 4. 22:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor itt lesz a kutya elásva. Viszont neked kell lépni. Ha gondolod leírom priviben hogy nekem mi segített.
2022. nov. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ok.
2022. nov. 4. 22:57
 7/7 anonim válasza:

Van kiút.


Ahhoz, hogy megtaláld őszintén el kell fogadnod, hogy rendszeresen, hossző távon kell foglalkoznod olyasmivel, aminek eddig semmi értelmét, semmi hasznát nem láttad. Sőt a további egy-két évben sem fogod látni. Utálni fogod, hogy csinálod, de elfogadod, hogy ezt az árat megfizeted egy később elérhető eredményért, amit már szeretni fogsz. Majd.


Például: 18 éves lévén napi 5-8 órában foglalkozol programnyelv elsajátításával. Mondjuk a w3schools.com -on elindulva végigmész a HTML nyelv leírásán, azok egyszerű gyakorlatain, amit ott felkínálnak. Aztán ugyanezt megteszed Javascript nyelvvel is. Rávezeted magad, hogy hogyan fogsz tudni majd web oldalakat létrehozni.

Garantáltan úgy fogod érezni, hogy egy baromság, szenvedsz vele, rühelled az egészet.


Ha néhány hónap szenvedés után értékelni kezded magadban, hogy képes leszel idővel hasznos dolgot elsajátítani, és apránként azon kapod magad, hogy kezd érdekelni a dolog, mert a tied, te dolgoztál érte, jó eséllyel oldod meg a problémát, amiről itt írtál.


És emellett nyugodtan utálhatod tovább a körülvevő világot.

2022. nov. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!