Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most hogyan tovább?

Most hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Az életem sokáig nagyon szuperül alakult. Házasságban élek, van egy gyerekem. Aztán hirtelen minden megváltozott. A gyerekemről kiderült, hogy autista. Emiatt át kellett szerveznünk az egész életünket. Otthonülő lettem, mivel nem tudok mellette dolgozni. Ez anyagilag nagyon megterhelő. A barátaimmal és a rokonaimmal egyáltalán nem találkozok, nem tudom részt venni semmilyen eseményen, mert nincs aki vigyázzon a gyerkőcre, őt meg sajnos nem tudom elvinni sehova, mert nem bírja a fényeket, hangokat, idegen embereket. Még egy boltba sem tudok bemenni vele. A férjem dolgozik látástól- vakulásig.

Ezen felül mindkettőnk egyik szülője áttétes rákos beteg. Az én anyukám ráadásul teljesen feladta, élni sem akar már, nem küzd a betegség ellen.

Ha még mindez nem lenne elég, korábban felvettük a babaváró és csok hitelt, hogy tudjunk lakást venni. Viszont nagy az esély arra, hogy a második gyerek is autista lesz. Viszont ha nem szülök mégegyet anyagilag tönkremegyünk.

Segítsetek! Honnan merítsek lelki erőt a mindennapokhoz? Ti mit tennétek a helyemben?

Túl sok már a stressz.



2022. nov. 1. 17:07
 1/5 anonim ***** válasza:
37%
Szia! Ez valóban rengeteg! Szerintem bízz abban a második nem lesz autista! A gyereked meg ha ennyire súlyos eset add bentlakásos intézetbe! Neki is jobb lenne a speciális ellátás.
2022. nov. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kitartást,kívánom hogy történjen csoda veletek és boldogok legyetek
2022. nov. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
1 Miért jó egy autistának, ha elválasztják a szüleitől?
2022. nov. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%
1 *Azt elfelejtettem írni, hogy nem azért kérdezem ezt, mert bármibe is bele akarok kötni, hanem azért, mert mindkét felet sajnálni szoktam. A szülőt azért sajnálom, mert nehéz helyzetben van, a gyereket meg azért, mert akkor külön élne a szülőktől és ez biztos nem jó érzés neki mint ahogy más gyereknek sem.
2022. nov. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
19%
Az autisták tökre leszarják az ilyesmit sokszor.... Az anyukája meg mehet hozzá illetve hétvégékre is haza viheti. És legalább lenne élete! A gyereke is biztos így döntene ha tudna dönteni...
2022. nov. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!