Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Magyarországon a 20-30 közötti...

Magyarországon a 20-30 közötti fiatalok többsége kap saját lakáshoz valami szülői segítséget, vagy többen vannak azok, akik nem?

Figyelt kérdés
És mennyire normális, ha valaki nem tudja feldolgozni, hogy ő nem kap?
2022. nov. 1. 15:53
A kérdező szavazást indított:
50% felett van, aki kap valami segítséget
50% alatt van, aki kap valami segítséget
Jóval 50% alatt van a segítséget kapók száma
19 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Most magadról beszélsz? Nézd, akkor nem fair semmit kapni, ha a többi testvéred kap.sajnos láttam mar példát. A legidősebb gyerek teherbe esett, kapott lakást a szülőktől, a fiatalabbnak még csak albérletet sem fizettek a szüleik egyetem alatt, de még a kollégiumot sem, a lány elmondása szerint a húga és ő ki lettek rakva otthonról, amint leérettségiztek. A szüleik 5 éve is egy milliót kerestek és hatalmas kertes házban laktak.


Fogalmam sincs, honnan jön ilyen ötlete a szülőknek, nem kötelező a gyereket támogatni,de 18 évesen az utcára se kell kirakni, pláne nem ugy, hogy a legidősebbet lakásba tették ki, nem az utcára. Most csúnyán fogalmaztam.


Az meg bevett gyakorlat hogy a kedvenc gyerek kapja a nagyobb részt az örökségből. Így jártak anyuék, a nagybátyám kapta a többet, mertő a férfi. :D A lánytestvérei jóval kevesebbet

...

2022. nov. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

10M lakossághoz levetítve van aki meg is veszi a házat a gyerekének, ahogyan olyan is hogy megunta az apuka a 2018-as audit átíratta a fia nevére, ő meg cégesnek meg veszi a legújabbat.


Olyan hogy kap 1-2M ft-ot a gyerek, az az általánosabb egy normális családban, ahol dolgoztak is a szülők, a magyar szeret panaszkodni, sajnáltatnia magát, közbe arra van pénz pont amire a leginkább sem kéne...

2022. nov. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%
Ha segítségnek vesszük az önerőt (vagy abba való besegítést), szerintem azt legtöbben kapnak. Egyfajta életkezdési támogatás szerintem normális, lakásra, vagy esküvőre, gyerekre, albi kaucióra, kinek milyen élethelyzete van. Szerintem ez az átlag. Az, hogy valaki teljes lakást kap, ritka. Én pl kaptam, de csak 2 embert ismerek a baráti körömben aki szintén így kapta.
2022. nov. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lakás, autó támogatást (a régi autót kapta meg) egy ismerősöm kapott. Olyan több volt, hogy pl a nagymama után a lakást örökölték meg, vagy eladták és annak az árát kapta meg. Nekem az albérletet, megélhetést támogatták, így elmehettem egy másik városba egyetemre, nyilván ha a saját városomban maradok, akkor otthon laktam volna, enni meg nyilván kapok. Viszont a tandíjamat nekem kellett fizetni diákhitelből.
2022. nov. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!