Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Csernus milyen technikával...

A Csernus milyen technikával dolgozik?

Figyelt kérdés

2022. okt. 22. 18:55
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

#18 #20 gondolom ugyanaz a hozzászóló vagy


Aláírom, hogy bizonyos pácienseknek a határozott útmutatás és tükörtartás való. Egyesek éppen azért hagyják ott a pszichológusukat, mert nem elég erőteljes.


De a többség szupportív terápiát igényel, amit a Csernus hírből sem ismer.


Szerintem egy pszichológus attól jó, hogy tud sebességet váltani.

Ha lökni kell, akkor lök.

Ha finoman támogatni kell, akkor abban segít.


Azért nincs igazad szerintem, mert egy beteg sérülékeny állapotban megy be oda. Traumatizált állapotban még tovább terhelni a pácienst.... Komoly sérülést és kiábrándulást lehet ott szerezni, ha valakinek nem való a Csernus.

2022. nov. 25. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
21# Egyetértek, amikor az ember sebzett állapotban leül a terapeutával szembeni székbe bele ül a szégyenbe. Ebben az állapotban, ha tovább bánt valaki, akkor két opció van menekülés és soha többé oda vissza vagy tűrni és egy engedelmes kutyus lesz az emberből. Látszólag helyre jön és ahogy fentebb írta valaki, hogy a pánikot már "kibírja" a cimbora, háát azt nem kibírni kell, hanem leásni a gyermekkori emlékekhez ugyanis az egy emlékbetörés, ami mögött egy hatalmas düh lapul. Ez az instant megoldás, maximum a Csernobil hírnevét emeli, hogy ő mekkora zseni, pedig nem.
2022. nov. 28. 21:12
 23/29 anonim ***** válasza:
18%
Azért van 3. opció is még az ilyen Csernus stílusúaknál is: hogy az ember felül az általa gerjesztett hullámra, megüli a lovat és megfutamodás vagy megalázkodás nélkül megy vele, mert belátja, hogy igaza van, és képes változtatni. Hát kell hozzá egy önbizalom, az biztos. Jót akar, csak nem simogatóan és lassan teszi.
2022. nov. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

23# Valóban az anyuka is jót akar a gyermekének, ha lenyomja a torkán a spenótot..? Vagy a saját igazát és akaratát szeretné érvényesíteni.

Hogy jót akar nem kétlem, magának.

2022. nov. 28. 22:21
 25/29 anonim ***** válasza:
20%
Nem magának, mért akarna ezzel magának, hanem a kuncsaftnak. Magának inkább rosszat tesz, ha emiatt otthagyják. Szembesíti azzal, hogy miben kellene változnia. Nem mindenki mimóza, hogy ne viselje el, aki pedig nem bírja ezt a stílust, az nem hozzá megy. Nem titok a stílusa. Egy felnőtt döntésképes, saját lábán odament emberrel való terápiás beszélgetést ne hasonlíts kisgyerek elleni fizikai erőszakkal, mert a kettő nem köthető össze.
2022. nov. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

#25

"Nem titok a stílusa"

Miután ismert lett, utána a többség már tudta, hogy milyen stílust képvisel. De előtte? Igenis is zsákbamacska ("titok") volt.


#23

Valószínűség alapon szerinted a páciensek hány százaléka magabiztos, öntudatos, kitartó, amikor elindult terápiára?


Tartom azt, hogy mondjuk 10-ből 2 embernek ez való és megtalálja élete terapeutáját. De 10-ből 8-nál tovább mélyíti a traumát vagy legjobb esetben csak szinten tart és nem segít.

2022. nov. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
20%
Abban, hogy pont a Csernust választják, a kliensek tudatosak. Kifejezetten hozzá mennek. Hogy mi volt azelőtt, hogy híres lett, fölösleges beszélni, mert már több évtizede híres, és pályáját drogosokkal kezdte, akikkel valószínűleg nem olyan hangot kell megütni, mint egy sima tanácsadásos ülésnél egy átlagpolgárral.
2022. nov. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Jelek, hogy a terapeuta nem megfelelő számodra (Angolról fordítva):


Türelmetlennek és/vagy távolságtartónak tűnik

Csak felületesen hallgat meg

Gyors megoldásokat kínál

Általánosságban beszél a helyzetedről/zavarodról

Előzetes elképzelései vannak a kezelésről

Gondoskodik arról, hogy ismerd az ő (terapeuta) fontosságát és szakértelmét

Aláássa az önbizalmad

2022. dec. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 BécsiFehér válasza:

Szerintem Eric Berne tranzakcionális analízise áll hozzá a legközelebb. Ennek hátrányaként sorolják fel ezeket (amik szerintem inkább előnyök):


A TA hátránya, hogy megköveteli, hogy valaki magas szintű öntudattal rendelkezzen, és képes legyen szemlélni és észrevenni saját viselkedési-, érzelmei- és gondolati mintáit; egyes páciensek nem rendelkeznek ezzel a kapacitással.


A TA megköveteli, hogy a páciens hajlandó és motivált legyen, hogy felelősséget vállaljon problémáiért és viselkedéséért, ezért előfordulhat, hogy a TA nem mindenki számára megfelelő.


Berne módszere ki akarja szűrni a páciens játszmáit (pl. "lássuk, meg tudsz-e gyógyítani" -na, ugye, hogy te sem, "rúgj belém" -egy ilyen alak, mint én megérdemli, "faláb" -ilyen betegséggel, mint az enyém, mit lehet elvárni tőlem?, és el akarja kerülni, hogy a terapeuta is belemenjen a játszmázásba, amire szerinte bőven van példa.


Csoportterápiákon a csoport régebbi tagjai nyiltan szembesítik az új pácienst a játszmáival, és igen, mint ahogy valaki fentebb írta, hogy ő így tenne, annak egy bevágott ajtó is lehet a következménye, és a máshol próbálkozás.

febr. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!