Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez ugye nem szívbetegség,...

Ez ugye nem szívbetegség, csak pánikroham?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok. Sokszor előfordul, hogy hirtelen elkezd erősebben dobogni a szívem és szúrni vagy nyomni a mellkasom, beszédülök, és ettől teljesen bepánikolok (amitől ugye még rosszabb lesz). Kb. fél éve voltam emiatt orvosnál, nem utalt be sehová, csak meghallgatta a szívem, megmérte a vérnyomásom (kicsit magas volt, de épp azelőtt is rosszul voltam), és azt mondta, hogy ez csak pánik és hogy szedjek gyógynövényes gyógyszert (Sedacur forte), ha rosszul vagyok. Szedem, de nem mindig használ. Biztos jobban tudja az orvos, mint én, de nyugtalanít, hogy semmilyen kivizsgálásra nem küldött el, és mindig eszembe jut, hogy lehet valami komolyabb bajom, csak nem vette észre. Főleg azért, mert mostanában már olyankor is előjön, ha megerőltetem magam (pl. futok, biciklizek stb.), meg ritkán akkor is, ha sokáig ültem és hirtelen felállok.
2010. szept. 27. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ugyanezzel a problémával küzdök én is. Bár pontosan így nem tudok segíteni, de a tünetek alapján hasonló a gondunk. Az orvosok nekem sem tudtak konkrét dolgot mondani, lehet, hogy nem is tudom meg, ha a családban sem fordult még ilyen elő...

Ezt stressz okozza. Nagyobb stressz, idegesség hatására akkor jön ki, amikor a stresszhelyzet már régen elmúlt és lenyugodtál. Erős szívdobogás, néha akkora, hogy köhögnöd kell, vagy megszédülsz.

Én mostanában már úgy próbálom ezt megelőzni, hogy beszereztem (szigorúan) homeopátiás szorongáscsökkentőt, és ha úgy érzem, hogy túl sok a stressz, akkor elszopogatok egyet.

Sajnos ez gyógyíthatatlan dolog... Másnak a stressztől a gyomra vagy a feje fáj...nekünk a szívünk vacakol :)

De nem kell megijedni. :)

2010. szept. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia! Sedatif PC-t szedsz? Én is azt szedtem régen, eleinte néha jó volt, de aztán már nem használt semmit. Másodszor adta az orvos a Sedacurt, ez is csak gyógynövényes, macskagyökér meg citromfű van benne, pár hónapja ezt szedem alkalmanként, és úgy érzem, gyakrabban használ, mint a Sedatif. Persze kinek mi a jó, a gyógyszertáros a Nervenpflegére akart rábeszélni, hogy az milyen egy csodaszer :)
2010. szept. 27. 18:25
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanez volt a gondom. Ugyanezek voltak a tünetek. És persze az volt a legrosszabb, hogy nem tudtam mitől van, mi ez, ezért féltem tőle, és így még rosszabb lett, mint neked is. :( Az a rendje ennek, hohy elküld az orvos egy pár vizsgálatra, hogy megnyugodhass, és hogy kizárhasd a szervi bajt. Ha nem küld el az orvosod (nem tudom miért ilyen köcsög, nemtörődöm-.-), menj át egy másik felnőtt orvoshoz, el kell hogy küldjön vizsgálatokra. Biztos vagyok benne hogy mindenhol azt fogják mondani hogy szervi elváltozás nem vehető észre, inkább szorongás, stressz van a háttérben. De hidd el ha megérted hogy miért van ez, elmúlik. Ne halogasd, járj a végére, ha kell, mássz vissza az ablakon is a rendelőbe! Rendbe fog jönni ez az egész, tudom hogy ijesztő meg minden, de ha nyugodt vagy, akkor nincsenek ilyen panaszok:)

A stressz sokmindent kihoz az emberből, de ne ijedj meg tőle. Kinek miben jön ki. Valakinek a háta fáj, zsibbad a tenyere, valaki a haját tépi...

Esetleg ha anyukádhoz odabújnál esetleg nagyszülők ha még élnek?:) Engem úgy megerősített anno:)

Sok sikert:)

2010. szept. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Bármelyik háziorvosi rendelőbe elmehetek? Nem csak oda, ahol be vagyok írva?
2010. szept. 27. 19:03
 5/7 anonim ***** válasza:
Húúú!Nekem jelenleg az a tünetem,hogy néha hatalmasat bedobban a szívem és akkor beparázok ,hogy mi ez,halálfélelmem lesz és alig tudom meggyőzni magam az ellenkezőjéről.Van mikor egymás után több ilyen van.Jó a vérnyomásom és az ekg-m is.Most várom a véreredményem,amit csináltak pajzsmirigyre is , mert a doki arra gyanakszik,hogy attól van.Ettől most tökre félek, mert nem akarok pajzsmirigy beteg lenni.Persze tudom, hogy ez nem így működik, de.....És nem tudom , hogy az ősztől van-e de sokkal több hajam kijön hajmosáskor mint eddig.Én örülnék ha ez a stressztől lenne,mert akkor azt megoldom.Egyébként rengeteg stressz ér.Bocsi,hogy nem válaszoltam, csak hozzászóltam!Amúgy a pszichológus ismerősöm tutkóra minden testi tünetet a lélek betegségének tart.
2010. szept. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Ugyanígy vagyok. Egész nyaram végigparáztam, rosszullétek jöttek rám, 1.5 hónapja meg a szívem vacakol. Kidobban, nyom, olyan mintha rázná valami, stb :S Kellemetlen... néha fáj is. Mozogni én sem tudok, de nem is nagyon merek mert félek a szívhaláltól :/ Van időszak mikor tuti biztos vagyok abba h szívbeteg vagyok és megfogok halni... Háziorvos meghallgatott augusztusba, annyit mondott tiszta szívhang, engem se utalt be. Szedek énis Valeriánát, nyugtató teákat iszok, valamivel jobb, de néha jön a pánik és a sok rosszullét, nehézlégzés stb... remélem énis h semmi komoly :S



21/L

2010. okt. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Bármelyik háziorvoshoz elmehetsz, de csak az fog kezelni, és ellátni, ahova tartozol. Ahol nyilvántartanak, ahol kartonod van. Ettől a te háziorvosod! Az ő engedélye nélkül csak a pszichiátriára, és az urologiára mehetsz. A többi osztályra háziorvosi beutaló, javaslat kell.

2010. okt. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!