Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet, hogy alvászavaraim...

Hogy lehet, hogy alvászavaraim vannak és éjjel nyugtalan vagyok?

Figyelt kérdés

Szeretem a munkám, vannak jó hobbijaim, nincs stressz az életemben.

Ami problémáim vannak (párkapcsolat hiánya, családi kapcsolatok), azok már régóta fennállnak. Az alvási probléma meg 1 hónapja jelentkezett csak.


2022. okt. 16. 20:47
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
Rengeteg oka lehet, még csak azt se írod, milyen jellegű a zavar, mit tapasztalsz.
2022. okt. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Hogy jelentkezik egészen pontosan ez a nyugtalanság? Nem tudsz elaludni? Felébredsz és nem tudsz visszaaludni? Nyomasztó gondolataid keletkeznek éjszaka? Sportolsz valamit? Esetleg valami új gyógyszer, táplálék kiegészítőt kezdtél fogyasztani? Változtak az étkezési szokásaid? Testsúlyod?
2022. okt. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1. lefexem és érzem hogy nem tudok aludni. éber vagyok. mértem a vérnyomásom ,de teljesen jó


2. Orrspray-t használok 1 hónapja allergiára és nehezen szokok le róla, alvás előtt be kell fújnom ,mert dugul az orrom.


3. Sportolok: Heti 3 konditerem


4. Súlyom: nem változott


5. Étkezési szokásaim: 1 ideje eszek több gyümölcsöt meg yoghurtot, ami talan több puffadást okoz


Egyébként 7 éve szedek anti-depresszánst tünetmentesen.

2022. okt. 16. 21:09
 4/9 A kérdező kommentje:
Egész éjjel éber vagyok, forgolódok és égnek a szemeim. Nem agyalok semmin. De mivel nem tudok aludni már elkezdtem agyalni, hogy mik okozhatnak szorongást... de nem jöttem rá mi okozza. Talán sok apró dolog.
2022. okt. 16. 21:11
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

7 éve felírja neked valaki az antidepresszánst. Őt kérdezted már?

Ezer oka lehet. Meg ezer megoldása is, szóval kerekedj fel és kérdezd meg a pszichiáteredet.

Nekem ő segített.

2022. okt. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sajnos a pszichiáterem most nem elérhető, egy újhoz mentem. Az több megoldást felajánlott:

1. antidepi adag emelése

2. frontin alkalmanként

3. egy plusz gyogyszer az antidepi mellé estére.


Hát én most az 1.essel próbálkozom., plusz vettem be mostmár frontint mert nem bírtam már.

2022. okt. 16. 21:27
 7/9 anonim ***** válasza:
17%

Mi lett volna a plusz gyógyszer estére? Yarocen? Esetleg valami antipszichotikum, mint kvetiapin?

Az alprazolam (frontin, xanax) az jó rövid távon. Lehet átsegít ezen az időszakon és semmi más nem kell.

Legyél szerintem türelemmel ezügyben. Hány éves vagy?

2022. okt. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Trittico a tabi neve amit ajánlott.

40 éves vagyok.

Koszonom a támogatásod.

Jóéjt ;)

2022. okt. 16. 23:10
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Szedtem Tritticot, jó az alvásra.
2022. okt. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!