Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti, akik pszichológushoz,...

Ti, akik pszichológushoz, pszichiáterhez jártok, szoktátok azt érezni, hogy semmirekellő lúzerek vagytok? Még a negatív kommentek előtt bővebben lent.

Figyelt kérdés
Nem ítélkezés, a saját bőrömön tapasztaltam. Egy éve járok pszichológushoz, élvezem a beszélgetéseket, de néha megfordul a fejemben, hogy csak rinyálni járok oda és egy életképtelen ember vagyok, aki egyedül nem tud boldogulni. Régen, kb. 10 éve nagyon királyul ment minden, folyamatosan sikerélményeim voltak, volt társaságom, magabiztos voltam. Most meg, néhány éve a szorongás szinte felemészti az életem. Szánalmat érzek önmagam iránt. Néha azt gondolom, abba kellene hagyni a terápiát, leválni a pszichológusról, felállni és csinálni, vissza se nézni. Más is van így ezzel?
2022. szept. 9. 23:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Most itt kocapszichologizálok, 10-es, de lehet, hogy pont az anyukád elrejtett, nem megélt problémái, szorongásai törnek felszínre a következő generációban, nálad.
2022. szept. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

11

Wow. Ez simán lehet.


nem a 10-es vagyok

2022. szept. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
* voltam
2022. szept. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ahány ember, annyi pszichológus.

Én körülbelül két évig jártam egy olyan pszichológushoz, aki saját maga nem ismerte a határokat, nem tudott nemet mondani és csak még jobban belehúzott a panaszkodásba. Azt éreztem, hogy neki nagyobb szüksége van a segítségre, mint nekem. Akkor lettem jobban, amikor abba hagytam a terápiát. Viszont annyira rossz élmény volt, hogy azóta kicsit elítéltem a szakmát, pedig tudom, hogy sok mindenkinek segít, de én nem vagyok a híve a célszerűtlen analizálgatásoknak.

Nekem az a két év lényegében csak fejfájást, túlgondolást és túlaggódást okozott. Most már közelebb engedem magamhoz azt a gondolatot, hogy egy terápia lehet más is, de nem merek kockáztatni.

2022. szept. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!