Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti, akik pszichológushoz,...

Ti, akik pszichológushoz, pszichiáterhez jártok, szoktátok azt érezni, hogy semmirekellő lúzerek vagytok? Még a negatív kommentek előtt bővebben lent.

Figyelt kérdés
Nem ítélkezés, a saját bőrömön tapasztaltam. Egy éve járok pszichológushoz, élvezem a beszélgetéseket, de néha megfordul a fejemben, hogy csak rinyálni járok oda és egy életképtelen ember vagyok, aki egyedül nem tud boldogulni. Régen, kb. 10 éve nagyon királyul ment minden, folyamatosan sikerélményeim voltak, volt társaságom, magabiztos voltam. Most meg, néhány éve a szorongás szinte felemészti az életem. Szánalmat érzek önmagam iránt. Néha azt gondolom, abba kellene hagyni a terápiát, leválni a pszichológusról, felállni és csinálni, vissza se nézni. Más is van így ezzel?
2022. szept. 9. 23:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

"Más is van így ezzel?"


Ha a más alatt rám célzol, akkor kikérem magamnak... én nem vagyok más!

2022. szept. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%
Pont ezert kell menni terapiara. De attol csinalni,menni elore
2022. szept. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%
Az nem jó pszichológus, aki egy évig hallgatja a rinyálást. Ennyi idő alatt bőven történnie kéne előremozdulásnak, nem pedig visszafejlődésnek. Ha úgy érzed, odébb kéne állni, jól érzed.
2022. szept. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%
Pont ezért hagytam abba 1 év után mert semmi értelme nem volt, nagyon bevagyok ragadva magamba még mindig és semmi előre lépés nem történt, csak rossz kedv, szorongás maradt és azóta ez van. Engem leginkább az zavart, hogy vitte a pénzemet és ennek semmi értelme nem volt, utólag megbántam, inkább elnyaraltam volna.
2022. szept. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
Gondolkodtam én is pszichológuson. Sokszor lúzernek érzem magam, talán pont ezért nem akarok egy vadidegenhez elmenni és elpanaszolni a gondjaimat. Ráadásul nem két forint a történet ha jól sejtem. Szerintem mindenki nézzen a tükörbe és változtasson a szokásain, életmódján, tegyen azért hogy jobb legyen. Én arra jöttem rá hogy azok az emberek akik különbnek, tökéletesnek hiszik magukat azok a legnagyobb lúzerek.
2022. szept. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 K.L.F.M válasza:
69%
Ne érezd ezt tőle. Semmi szégyen nincs abban hogy jársz pszichológushoz. Szerintem azon emberek között akik nem járnak is van rengeteg olyan akire ráférne. Fogd fel úgy, hogy azzal hogy már elmentél az pszichológushoz önmagadnak bevallottad hogy nincs minden rendben, változtatni szeretnél, és ezért segítséget is kész vagy igénybe venni. Ez dicséretes. Nagyon sokan erre képtelenek és szégyellik, hogy problémáik vannak. Néha vannak az életben hullámvölgyek hol hosszabbak, hol rövidebbek valószínűleg ez a helyzet a te esetedben is, de inkább légy magadra büszke hogy felismered a problémákat és mersz segítséget kérni, és ha valaki támaszt nyújt, ez esetben a pszichológus, akkor azt fogadd el.
2022. szept. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%
Sose éreztem így. Most pedig már egyedül is képes vagyok kezelni a szorongásomat.
2022. szept. 10. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%

Az első időszakban az ember ventillál. Ezt így hívják szakmaiul. Szóval csak mondod, mondod, mondod... ő meg meghallgat. Ez egy ilyen jó időszak, olyan "mézeshetek"-féleség, utána pár napra megkönnyebbülsz, jobb kedvre derülsz, stb. Aztán eltelik mondjuk 2-3 nap és kezdesz visszamenni a depibe/szorongásba. Ez nem baj, ez természetes. Egy hét múlva megint mész a teraphoz, ugyanez történik. Akkor ott jó, utána pár napig jó, aztán kezdesz visszacsúszni.

A terápia későbbi fázisaiban (ami nyilvánvalóan egyéni, hogy mikor jön el, nincs rá recept), a terapeuta valószínűleg elkezd némileg konfrontálódni veled vagy más módon megpróbálni előrelépni.

Nekem ez például soha nem sikerült. Egyszerűen amíg ez a ventillálás volt, addig szuper volt, amikor a terapeuta elkezdett "piszkálgatni", azonnal teljesen lefagytam, visszavonultam. Valószínűleg az extrém érzékenységemet egyáltalán nem értették meg, fogták fel és túl hamar kezdték el ezt a második fázist. (Ezt abból is gondolom, hogy amikor eljöttem tőlük, mindegyik teljesen döbbenten állt ott, hogy most mi történt, eddig minden szép és jó volt, miért akarom otthagyni őket és a terápiát.)


Semmirekellő és lúzer meg nem vagy. Bátran állíthatom, hogy egyáltalán azzal, hogy terápiába jársz, már bizonyságát adtad ennek. :))

2022. szept. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
23%

2-es és 6-os írt jót.


8-as voltam

2022. szept. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%

Semmi gáz vagy lúzerség nincs abban, ha valaki pszichológushoz, terápiára, pszichiáterhez jár. Egyrészt ott van az, hogy nagyon sok ember nem jár, akiknek kellene (bár ha anyagi okok miatt nem mennek el, azt megértem, mert sajnos ahhoz képest, hogy mennyi embernek kéne, elég drága), másrészt meg ahhoz, hogy valaki járjon, nem kell, hogy olyan hatalmas problémája legyen és súlyos legyen a helyzete.

Az is más, hogy kinek “kell” pszichológus és kinek nem. Például ott van anyám, korábban azért érték nehézségek, megrázkódtatások az életben, éppen főiskolára készült, amikor meghalt az édesanyja, mégsem járt soha az életben pszichológushoz, nem zuhant depresszióba, élte tovább az életét és teljesen normális ember lett belőle. Aztán itt vagyok én, akire minden apróság hatással van, engem minden megvisel, mindent túlstresszelek, hülyeségeken szorongok, így én járok pszichológushoz. A szorongásom már nagyban javult, hálistennek.

2022. szept. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!