1-2 éves pszichoterápia menetrendje? Lásd első hozzászólás.
Része a terápiának, hogy szerződést köt a terapeuta és a beteg?
Kellene lenni kezelési tervnek, amit megbeszél a beteggel?
Módszerek, célok?
A beteg kap valamiféle tervet, hogy hónapokig, évekig fognak együtt dolgozni?
Nálam ezek teljesen kimaradtak és csak járok hétről hétre.
Nem mezei, klinikus.
Leírnád kérlek, hogy mi a menete?
"I. Kezelés
[...]
3. A pszichoterapeuták megbeszélik pácienseikkel a terápia célját, kereteit és megállapodást kötnek velük. A kezelést befejezik, vagy más pszichoterapeutához küldik a pácienst, ha a terápiás célok az ésszerű időhatáron belül nem teljesülnek, vagy a folyamat nem a terápiás célnak megfelelően alakul.
[...]
II. Szerződés
[...]
3. A kezelés megkezdésekor a pszichoterapeuták megfelelően tájékoztatják pácienseiket a terápia céljáról, a választott módszerről és az alternatív kezelési lehetőségekről. Ha a kezelés nem elfogadott és kipróbált módszeren alapul, ezt közölni kell a pácienssel. (Eü.Min.R.23/2002.(V.9.)) -?"
Nem vagyok terapeuta, sőt, terápián sem voltam. Abból indulok ki, amiket erről olvastam. Ha gondod van a terapeutáddal, beszéld meg vele. Elvileg legalább szóban meg kellett, hogy állapodjatok a terápiás célról, módszerről, az ülések idejéről. Az első ülés előzetes diagnosztikai vizsgálat, ezt követheti 1-4 ülés kivizsgálás. Az alap pszichoterápiákból a szupportív terápia lehet 100 üléses, ami kb. 2 év heti 1 üléssel számolva. Szakpszichoterápiák tovább is tarthatnak. Remélem, hogy a fenti dokumentumokban választ találsz a kérdéseidre.
Valaki jár terápiára? Megosztaná a tapasztalatait?
Egyébként volt interjú és 4 üléses életút feltárás.
A kiinduló diagnózistól teljesen eltértünk, mást problémákat találtunk, mint az elején. Vélhetően fedve voltak a problémák, vagy teljesen sötétben tapogatóztunk az elején.
Találtam egy másik leírást egyéni terápiák formáiról és az analitikusan orientált terápia nyitott végű!:
"Amennyiben a probléma összetettebb, életének több területére kihat, visszatérő konfliktusok, nehézségei vannak, érdemes hosszabb távú, önismeretet is fejlesztő terápiát kezdenie. Ezek a terápiák általában heti 1-2 alkalommal zajlanak, és hosszabb távúak (több hónaptól néhány évig is tarthatnak), gyakran nyílt végűek, nem határozzuk meg előre a terápia végét.
A terápia során a fókusz az érzéseken, azok kifejezésén, a múltbéli élmények megbeszélésén, illetve magán a terápiás kapcsolaton van. Az önismeret mélyülésével tudatosabbá válik döntéseinek meghozatalában, kapcsolatai kielégítőbbé válnak, a bizalom elmélyül, életvitele javul, önállósága növekszik. Érettebb és hatékonyan működő személyiséggé válik.
"
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!