Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jól haladok a pornó-, és...

Jól haladok a pornó-, és önkielégítésfüggőségemből való kigyógyulással, ha most, elsőre pár nappal több, mint egy hónapig nem csináltam?

Figyelt kérdés

Most visszaestem. Viszont örülök annak, hogy eddig bírtam, illetve most, a visszaesésemkor már természetes dolgokról fantáziáltam, nem érdekeltek a korábbi fétiseim.


Mit csináljak most? Hogyan tovább?



2022. aug. 28. 06:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ajánlom ezt az oldalt: tisztasor.com

Sok sikert!

2022. aug. 28. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Addiktológusnak ez a szakmája, lehet érdemes hozzá fordulni.
2022. aug. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
50%

Maszturbáció — hogyan küzdhetek a belső kényszer ellen?


„EZ A szenvedély erősen a hatalmába keríthet” — mondta egy fiatalember, aki több mint 15 éven át küszködött a maszturbációval. „Ugyanolyan szenvedéllyé válhat, mint bármelyik kábítószer vagy alkoholtartalmú ital fogyasztása.”


Pál apostol viszont nem engedte, hogy a vágyai keményen uralkodjanak felette. Ellenkezőleg, ezt írta: „Én azonban megsanyargatom a testemet [a hústest kívánságait] és rabszolgaként vezetem” (1Korinthus 9:27). Kemény volt önmagával szemben! Hasonló erőfeszítés bárkit képessé tesz arra, hogy felhagyjon a maszturbációval.


„Készítsétek fel elméteket tevékenységre”


Sokan azért maszturbálnak, hogy feloldják a feszültséget és aggodalmaskodást. Viszont a maszturbáció a problémára való reagálás gyerekes módja. (Vö. 1Korinthus 13:11.) Jobb azonban „gondolkodóképességet” felmutatni, és szembenézni magával a problémával (Példabeszédek 1:4). Amikor a problémák és a csalódások látszólag elborítanak, ’minden aggodalmatokat őreá [Istenre] vessétek’ (1Péter 5:6, 7).


Tegyük fel, véletlenül látsz vagy hallasz valamit, ami szexuálisan izgató. A Biblia ezt javasolja: „Készítsétek fel elméteket tevékenységre, teljesen őrizzétek meg józanságotokat” (1Péter 1:13). Törekedj a figyelmed más irányba terelni, és utasítsd el az erkölcstelen gondolatot. Az izgalom állapota hamarosan alábbhagy majd.


A rossz gondolatok elutasítása különösen olyankor nehéz, amikor valaki egyedül van éjszaka. Egy fiatal nő ezt tanácsolja: „A legjobb dolog, amit megtehetsz, mindjárt felkelni az ágyból, és elfoglalni magad valamilyen munkával, vagy talán enni valamit azért, hogy más dolgok felé tereld a gondolataid.” Igen, kényszerítsd magad arra, hogy ’csak amik tiszták, csak amik szeretetre méltók, csak amik jó hírűek, csak ami erényes és dicséretre méltó, azokról gondolkozzatok’ (Filippi 4:8).


Amikor nehezen tudsz elaludni, akkor igyekezz utánozni a hűséges Dávid királyt, aki ezt írta: „Rád [Istenre] emlékeztem, amikor nyugvóhelyemen rólad elmélkedtem, az éjszakai őrváltás idején” (Zsoltárok 63:6 [63:7, Károli]). Ha arra kényszeríted az elmédet, hogy Istenre és az ő tulajdonságaira összpontosítson, az gyakran segít majd megtörni a nyomasztó kényszert. Azonkívül az is segíthet, ha arra gondolsz, hogyan tekinti Isten ezt a tisztátalan szokást (Zsoltárok 97:10).


Tégy óvintézkedéseket!


„Okos az, aki súlyos csapást látva igyekszik elrejtőzni, a tapasztalatlanok azonban tovább mennek, és elszenvedik a büntetést” — írta az ihletett bölcs ember (Példabeszédek 22:3). Te is kimutathatod okosságod azáltal, hogy előre megfontolsz dolgokat. Például, ha úgy találod, hogy bizonyos dolgok cselekvése, szűk ruhanemű viselése, vagy bizonyos ennivalók fogyasztása szexuális vágyat kelthet benned, akkor minden körülmények között kerüld ezeket. Az alkoholtartalmú italok például csökkenthetik a gátlást, és megnehezíthetik azt, hogy önuralmat gyakorolj. Azonkívül pestisként kerülj minden olyan irodalmat, tévéprogramot vagy filmet, amelynek érzéki témája van. „Add, hogy szemeim elforduljanak a hiábavalóságtól” — imádkozott a zsoltáros (Zsoltárok 119:37).


Óvintézkedéseket lehet foganatosítani olyan időszakban is, amikor különösen sebezhető vagy. Egy fiatal nő úgy találhatja, hogy nemi vágyai sokkal inkább felfokozódnak a hónap bizonyos időszakaiban. Vagy valaki érzelmi fájdalmat vagy depressziót szenvedhet el. „Bátortalannak mutatkozol a nyomorúság idején? Szűkös lesz az erőd” — int a Példabeszédek 24:10. vers. Tehát kerüld a hosszú ideig tartó egyedüllétet. Tervezz olyan építő tevékenységeket, amelyek lekötik az elmédet, amelyek próbára teszik képességeidet, és amelyek kevesebb lehetőséget adnak arra, hogy gondolataid erkölcstelen dolgok irányába elkalandozzanak.

2022. aug. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Addiktológushoz fordulj.

A hittérítő írása nem tudom "mennyire fog segíteni".

2022. aug. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amúgy csak ilyen mindenféle vallási közösségek vannak amik támogatást nyújtanak pornófüggőknek? Mert engem például baromira nem érdekel a vallásos körítés hozzá. Amelyik pszichoterápiás intézményben voltam ott meg közölték hogy ez nem egy olyan függőség amihez addiktológus segítségét tudják nyújtani. Tehát ha én nem a kokóval dobom fel magam, akkor lehúzhatom magam a WC-n.
2022. aug. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5.

Ez sajnos teljesen igaz...


Ugyanakkor a vallás, valamint a spiritualitás, hit nem feltétlenül rossz lélektanilag: sok pszichológus, köztük Jung egyenesen archaikus pszichoterápiás módszernek tartja a legtöbb vallást (könyvet is írt az ábrahámi, valamint a keleti vallások lélektanairól). Persze ez alatt a valódi ilyen hagyományokkal rendelkező vallásokra, valamint irányzatokra gondolok, és nem a szektákra, valamint ezek igényelnek valamennyi spirituális irányultságot is, mivel például egy teljesen materialista, ateista számára nem hinném, hogy ugyanúgy működnének ezek a meditációk, imák, egészséggel kapcsolatos gyakorlatok stb.


Szerintem is feltétlenül szükséges lenne a dolog komolyabban vétele az egészség területén is. A pornó-, és önkielégítésfüggőség lassan népbetegséggé válik úgy, hogy igazából az egyénnek, illetve az őt körülvevő környezetnek is csak árt. Ennek ellenére mégis pironkodunk a téma hallatán, zavarba jövünk, és a legkönnyebb módon az egészet a szőnyeg alá seperjük, majd a homokba dugjuk a fejünket. Igenis probléma, amivel foglalkoznia kell a pszichológiának, pszichiátriának, orvoslásnak is, és cseppet sem egészséges, normális ez a függőség, kötöttség sem, még akkor sem, ha manapság már egyre megszokottabbá válik. Sajnos sokan tényleg úgy beszélnek az egészről, mintha ez hasonló kategória lenne, mint a táplálkozás, a pornó meg normális, jó dolog. Attól még, hogy valamit sokan csinálnak, nem biztos, hogy jó. Sőt attól, hogy valami kellemes, nem biztos, hogy helyes, jótékony hatású is.


Az egész levét mi, függők isszuk meg, akik szabadulnának a kötöttségeiktől, de nem igazán tudnak, nem nagyon találnak kapaszkodókat (bár én már elindultam egy javuló irányba).

2022. aug. 30. 23:55
 7/11 anonim ***** válasza:

Mivel addikciók körébe tartozik, kell hogy legyen olyan addiktológus aki ért hozzá, lehet a legtöbb még nem foglalkozik ezzel de remélhetőleg találsz.

Szexuálpszichológus is foglalkozhat a szex-függőséggel.

2022. aug. 31. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Szerintem nem dől össze a világ, ha egy hónapig kibírtad, aztán nem. Nem vagyok szakértője a témának, de önmagában a maszturbálást nem tartom ördögtől való dolognak. Szerintem ha meg tudod szelidíteni ezt a függőségedet, nem dől össze a világ, ha néha néha csinálod. Szerintem, ha ezt egészséges mértékben, nem kapcsolatromboló módon csinálja valaki, azzal kimutatja a szeretetét önmaga felé és igen, ad egy megnyugvást, amire néha szüksége van az embernek. Van aki fut, van aki el megy egy komolyzenei koncertre, van aki elszív egy szál cigit, van aki meditál, van aki imádkozik, van aki a macskáját simogatja, van aki vesz egy forró fürdőt, mindenki máshogy ereszti ki a fáradt gőzt...
2022. szept. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
53%

Spirituális szempontból:

maga a maszturbáció nem negatív dolog- de ugye a kérdés nem ez volt.

A függőségekkel az a gond, hogy minél inkább szabadulni akarsz, annál jobban figyelsz rájuk és ezzel sajnos energiát adsz nekik.

Nemigen járható út- és nem is mindenkinek célravezető- az aszkétizmus és/ vagy a cölibátus, ráadásul azért abba gondoljunk bele, hogy ha a Teremtő nem akarta volna, hogy élvezzünk valamit, akkor miért így teremtette a testet? A szexualitás tagadása nem a Teremtő akarata.

Ha szabadulni akarsz, vondd el a figyelmed a témáról- ez az egyik lehetőség. (A 8. egyébként nagyon helyesen leírta, hogy nincs azzal gond, ha néha csinálod.) Érdemes valami fizikai elfoglaltságot keresni, vagy ha szellemi, az olyan legyen, ami örömet és elégedettséget okoz.

A másik lehetőség, hogy elfogadod és megvizsgálod a dolgot, de külső szemlélődőként. Nem azonosulsz vele, hanem figyeled magad, mikor csinálod. Arra keresd a választ, hogy miért csinálod, mi az indíttatás. Utána tedd fel magadnak a kérdést: milyen előnyöm származik ebből? Ez nehéz és nem nagyon gyors, ugyanakkor valódi megértéshez vezet.

A túlzásba vitt szexualitás egyébként az alsó csakrák dominanciája miatt van- ezek felelnek azért, hogy fizikai szinten túlélj. Ha keresed a módját- például maszturbálás helyett- találsz lehetőséget arra, hogy az energiákat felemeld, ezáltal kiegyensúlyozottabb leszel. Sok sikert!

2023. febr. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9.

Már november 25. óta nem csináltam, és továbbra is kiválóan bírom. Nem tudom, hogy olvastál-e buddhista tantrákat, ami alapján ez egy nagyon negatív cselekedet. Pazarlod vele az életerőt.


Az önmegtagadás az egyetlen járható út. A bölcsesség ebben is megnyilvánul: kinek mennyire a lelke irányítja a testét.


A manicheizmus alapvetően erről szól, ahogy a manicheus próféták is erről tanítottak: Énok, Krisna, Ábrahám, Mózes, Buddha, Zoroaszter, Keresztelő János, illetve Isten mindenkori földi testet öltése: Jézus.


Ha már spiritualitás, akkor a manicheizmus követői csak tudták. Bár én nem manicheus és nem is buddhista vagyok, hanem keresztény.

2023. febr. 4. 15:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!