Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mennyire lehet...

Szerintetek mennyire lehet kockázatos, ha nem szednék gyógyszert a bipoláris-zavarra?

Figyelt kérdés
2015-ben, mikor külön mentem a páromtól, akkor egyszer kiborultam, mert a munkahelyi környezet sem volt elfogadható. Akkor került rá a papíromra, hogy bipoláris vagyok, de a teszt nem erősítette meg. Azóta lakóhelyet, környezetet változtattam, és történtek változások. Az orvosom szerint kockázatos lenne elhagynom, de én gyanítom, hogy a gyakori ínygyulladásomat, és a fogínysorvadásomat a gyógyszer okozza. Az ismerőseim, főnökeim szerint nem vagyok olyan eset, aki gyógyszerre szorul. Igaz nem orvosok, de mivel rehabos munkahelyen dolgozok, így több esettel találkoznak. Ti mit mondtok erre?

2022. aug. 7. 15:22
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Pontosan így jellemeztek engem, mikor kórházba kerültem:

,,ZUNG-kérdőív: 44pont, enyhe depressziót jelez. HOD-teszt:Ts:12,Pa:2, Perc:4, Szoc:8

RO-teszt eredménye:

A vizsgálatban együttműködő, azonban a válaszszám kevés, a tartalmi körök száma szűk. A táblákra adott asszociációk a belső élmények fokozott szubjektív megélését mutatják. A vizsgálati helyzetből gyakran kilép, nem képes késleltetni belső élményeinek megosztását. A realitásérzék aktuális időszakban megtartott, azonban az énintegráció szétesett. Az exploratív beszélgetés során mániás felhangoltság mutatkozik, azonban a táblákra adott asszociációk ezt nem erősítik meg, viselkedés szintjén inkább megerősödik.

Képességeinek kiaknázási lehetőségeit nem ismeri fel, az érzelmi terhekkel kapcsolatos fék és kontroll rendszer gyenge. Ebből adódóan acting-out készség, epizódikus impulzivitás, hangulati labilitás mutatkozik.

2022. aug. 7. 20:27
 12/18 A kérdező kommentje:
A főnököm szerint a leírtak vérmérséklettől függnek, de szerintük az alaptermészetem sem agresszív. Visszaszólni is szépen szoktam. Ha nagyon cseszegetnének esetleg akkor lennék dühkitöréses. A túlpörgés sem tulajdonságom. Inkább csak szorgalmas vagyok.
2022. aug. 7. 20:33
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Menj el egy felülvizsgálatra...annak fényében lenne értelme gyógyszert szedni( ha tényleg az vagy).
2022. aug. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Most azt csináltam, hogy lefeleztem. Sem a főnököm, sem a szüleim, sem a munkatársaim, sem a párom nem nem vett észre rajtam változást. A párom harmonikusnak érzi a kapcsolatot velem, és szeret velem lenni.
2022. aug. 15. 18:12
 15/18 anonim ***** válasza:
87%

Nem kockázatos, ha téves a diag.

Kockázatos, ha nem téves.


Felpörgés személyiségzavar miatt is lehetett.

2022. aug. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
A pszichiátriai jogsértésekkel foglalkozók szerint temperamentumtól is függ sok minden.
2022. aug. 21. 13:43
 17/18 anonim ***** válasza:
66%

Bipoláris vagyok, egyszer egy felhangolt epizód miatt hagytam el magamtól a gyógyszereket és nem jártam terápiára hónapokig, egyszer meg mert nem volt időm magammal foglalkozni és kvázi már leszartam az egészet, az előbbi súlyos depresszióval folytatódotz ami miatt visszamentem, most megint itt tartok, visszamegyek az orvosomhoz mert kezdem érezni hogy baj lesz ha nem teszem, kezdek teljesen szétcsúszni, én nem ajánlanám hogy elhagyd amíg azt az orvosod nem engedi

Először én is azthittem hogy majd meg fogom tudni oldani egyedül és nem kellennek gyógyszerek hozzá de sajnos az ember saját kárán tanul csak, el kell fogadni hogy ez van és kész, ez segít

2022. szept. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Beszéltem az orvossal, és azt mondta lehet róla szó.
2022. szept. 25. 10:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!