Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mennyire lehet...

Szerintetek mennyire lehet kockázatos, ha nem szednék gyógyszert a bipoláris-zavarra?

Figyelt kérdés
2015-ben, mikor külön mentem a páromtól, akkor egyszer kiborultam, mert a munkahelyi környezet sem volt elfogadható. Akkor került rá a papíromra, hogy bipoláris vagyok, de a teszt nem erősítette meg. Azóta lakóhelyet, környezetet változtattam, és történtek változások. Az orvosom szerint kockázatos lenne elhagynom, de én gyanítom, hogy a gyakori ínygyulladásomat, és a fogínysorvadásomat a gyógyszer okozza. Az ismerőseim, főnökeim szerint nem vagyok olyan eset, aki gyógyszerre szorul. Igaz nem orvosok, de mivel rehabos munkahelyen dolgozok, így több esettel találkoznak. Ti mit mondtok erre?

2022. aug. 7. 15:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
A tolerálhatatlan mellékhatása miatt kérném az orvost, hogy keressünk más gyógyszert. Szerintem bipoláris zavarral meg kell találni azt a megoldást, amire az orvos is nyugodtan igent mond.
2022. aug. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
7 éve egy hajánál fogva előrángatott alátámasztatlan diagnózis alapján szedsz gyógyszert? Haladéktalanul keress egy másik, mások által elismert orvost!
2022. aug. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%

Nekem skizofréniám van, most hagyjuk el a gyógyszert.

Orvosa válogatja hogy mennyire tolja a gyógyszert, meg persze a betegség egyénfüggő, más tünetekkel.

2022. aug. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
18%
Skizofréniával nem lehet abbahagyni a gyógyszert.
2022. aug. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%

Mégis elhagyom orvos mellett :D

Nem vagyok a spertrumon nagyon bent, enyhe hanghallásom volt 2 éve, ez az egy epizódom volt csak.

2022. aug. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Úgy tudom, hogy nem kötelezhetnek gyógyszerszedésre, ha nem vagyok agresszív, és közveszélyes.

Az a beszállítás is úgy történt, hogy közmunkán dolgoztam, ahol kiborítottak a kollégák, és ittam gyógyszerre. Most nem csinálnék ilyet.

2022. aug. 7. 16:52
 7/18 anonim ***** válasza:
90%
Hogyhogy 7 évig nem ébredtél fel? Meg az orvosod se. Mire alapozták ezt a diagnózist? Akkor mondtad, hogy gyógyszerre ittál?
2022. aug. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Most néztem vissza a zárójelentésem. Annyit ír, hogy enyhe depresszió mutatkozik. Viselkedésben mániás fennhangoltság mutatkozik, amit a táblákra történő asszociációk, és tesztek nem erősítenek meg.

Dühkitöréseim, és indulatkitöréseim, szélsőséges hullámzások nem is voltak.

2022. aug. 7. 17:06
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát baromian itt az ideje felülvizsgálni azt az egy alkalom miatt kapott gyógyszert! Az orvos csak gépiesen felírja?
2022. aug. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%
Azt te is megteheted, hogy pl. felére csökkented a gyógyszeradagot és pontosan dokumentálod a hangulati változásokat.
2022. aug. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!