Ha tartósan ráiszom a Xanaxra + antidepr. -ra (SSRI) lehet valami bajom? Van valakinek tapasztalata?
Aki ennyire okos a gyógyszerekkel kapcsolatban, akkor nyugodtan ajánlhat alternatívát egy komoly személyiségzavarra! Okoskodni könnyű, hogy így és úgy káros, de valóban hatékony alternatívát még senki nem írt.
Kérdező azt tudnod kell, hogy a szcientológia egyház hívei abszolút pszichiátria ellenesek, tudásuk viszont nulla a pszichiátriai kórképekről.
Az antidepresszánsnak kell egy jó pár hét mire használni kezd és sajnos meg kell találni azt a fajtát, ami neked a legjobb. Ebben vannak egyéni eltérések. Döntő része van a pszichoterápiának is, ezt mindenképpen folytasd. Így van esély leállni a gyógyszerről is.
Előző, kikérem magamnak, hogy a szcientológia egyházhoz bármi közöm lenne. Vannak ismereteim a pszichiátriai kórképekkel kapcsolatban, és így mondom, hogy a gyógyszert nem tanácsos szedni depresszióra és szorongásra.
Amúgy meg hogy jön ide a személyiségzavar? Na pont azaz, amire még nagyobb hülyeség a gyógyszer. Az ember (szétesett, zavaros) személyiségét egy gyógyszer nem fogja újraépíteni/helyretenni.
Mondok jobb alternatívát: pszichoterápia. Önmagában. Neked meg valószínűleg arról nincs tudomásod, hogy hányféle módszer van, és melyik mit old meg. Ennyit erről.
És mielőtt bárki hörögne rám:
Elismerem, hogy sajnos vannak esetek, amikor elkerülhetetlen a gyógyszer (pl.: skizofrénia, mániás depresszió, súlyos klinikai depresszió...stb.).
"Állítólag azért nem érzem még a hatását, mert nem szedem elég ideje"
Igen, de ez a pozitív hatásra vonatkozik (kb 3-4 hét után), 5.-10. nap környékén viszont ront - én erre gondoltam - ha semmi ilyen nem volt, akkor lehet, hogy hatástalan lesz.
"Amúgy meg hogy jön ide a személyiségzavar? Na pont azaz, amire még nagyobb hülyeség a gyógyszer. Az ember (szétesett, zavaros) személyiségét egy gyógyszer nem fogja újraépíteni/helyretenni."
Ha lenne elég ismereted a szakmáról, akkor tudnod kellene, hogy a személyiségzavarban is szükség lehet a gyógyszeres megsegítésre, ha a páciens súlyos állapotban van. A pszichoterápiás munka hosszú, a személyiség felépítése még hosszabb, évek munkája kell hozzá. Egy komolyabb személyiségzavarban (pl borderline) olyan mértékű szenvedésnyomás van, hogy átmenetileg muszáj enyhíteni, hogy az ember munka és életképes legyen egyáltalán.
A kérdező problémája, amit leírt, a pszichoaktív szerhasználat, depressziós epizódok nagy valószínűséggel személyiségzavarra utalnak.
Egy súlyos depressziós epizód nagyon gyakran biológiai háttérrel is bír, ezt is kezelni kell. Nélküle kliensünk gyakorlatilag életképtelen.
A pszichoterápia komoly munka, alkalmasnak kell hozzá egyáltalán lenni.
Írásodból valóban látszik, hogy foglalkozol a pszichológiával, de az még nem, hogy súlyos betegekkel is kapcsolatban lettél volna valaha. Akár gyakorlaton is az osztályon. (a súlyos kategóriába beletartozik a személyiségzavar, drogfügés, alkoholfüggés is) A depresszió szintén tartozhat a súlyos kategóriába. A BNO is megkülönböztet enyhe, közepes és súlyos depressziót. Egy súlyosabb fajtánál szóba állni nem fogsz tudni vele rendesen, nemhogy pszichoterápiát alkalmazni!
"hogy átmenetileg muszáj enyhíteni, hogy az ember munka és életképes legyen egyáltalán."
Igen, pontosan emiatt küldött a pszichológusom pszichiáterhez!
De, ne hagyd abba a terápiát és menni fog. Első lépésként a piálást hagyd fel pláne gyógyszerrel.
Az antidepi nem okoz függőséget, a benzo igen, de arról is le lehet szépen fokozatosan jönni. Az alapproblémádat kell kezelni mindenképpen, a gyógyszer csak mankó. Így próbálj hozzáállni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!