Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha tartósan ráiszom a Xanaxra...

Ha tartósan ráiszom a Xanaxra + antidepr. -ra (SSRI) lehet valami bajom? Van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
Eddig kb. 3-szor fordult elő a 2 hét alatt, mióta szedem őket, hogy ráittam...nem éreztem különösebben semmit. Viszont mindenhol azt olvasom, hogy nem szabad. Mi bajom lehet tőle? Van valakinek tapasztalata?
2010. szept. 22. 22:38
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Állítólag azért nem érzem még a hatását, mert nem szedem elég ideje, de az is lehet, hogy tényleg nem lesz jobb később se. Nem tudom, hogy sok-e a Xanax, amit szedek mellé ( 3 (1- 0,5 -1,5) tabletta naponta az 0,5 mg-sból).
2010. szept. 23. 17:26
 12/21 anonim ***** válasza:

Aki ennyire okos a gyógyszerekkel kapcsolatban, akkor nyugodtan ajánlhat alternatívát egy komoly személyiségzavarra! Okoskodni könnyű, hogy így és úgy káros, de valóban hatékony alternatívát még senki nem írt.

Kérdező azt tudnod kell, hogy a szcientológia egyház hívei abszolút pszichiátria ellenesek, tudásuk viszont nulla a pszichiátriai kórképekről.

Az antidepresszánsnak kell egy jó pár hét mire használni kezd és sajnos meg kell találni azt a fajtát, ami neked a legjobb. Ebben vannak egyéni eltérések. Döntő része van a pszichoterápiának is, ezt mindenképpen folytasd. Így van esély leállni a gyógyszerről is.

2010. szept. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Előző, kikérem magamnak, hogy a szcientológia egyházhoz bármi közöm lenne. Vannak ismereteim a pszichiátriai kórképekkel kapcsolatban, és így mondom, hogy a gyógyszert nem tanácsos szedni depresszióra és szorongásra.

Amúgy meg hogy jön ide a személyiségzavar? Na pont azaz, amire még nagyobb hülyeség a gyógyszer. Az ember (szétesett, zavaros) személyiségét egy gyógyszer nem fogja újraépíteni/helyretenni.


Mondok jobb alternatívát: pszichoterápia. Önmagában. Neked meg valószínűleg arról nincs tudomásod, hogy hányféle módszer van, és melyik mit old meg. Ennyit erről.


És mielőtt bárki hörögne rám:

Elismerem, hogy sajnos vannak esetek, amikor elkerülhetetlen a gyógyszer (pl.: skizofrénia, mániás depresszió, súlyos klinikai depresszió...stb.).

2010. szept. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"Állítólag azért nem érzem még a hatását, mert nem szedem elég ideje"

Igen, de ez a pozitív hatásra vonatkozik (kb 3-4 hét után), 5.-10. nap környékén viszont ront - én erre gondoltam - ha semmi ilyen nem volt, akkor lehet, hogy hatástalan lesz.

2010. szept. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy meg hogy jön ide a személyiségzavar? Na pont azaz, amire még nagyobb hülyeség a gyógyszer. Az ember (szétesett, zavaros) személyiségét egy gyógyszer nem fogja újraépíteni/helyretenni."


Ha lenne elég ismereted a szakmáról, akkor tudnod kellene, hogy a személyiségzavarban is szükség lehet a gyógyszeres megsegítésre, ha a páciens súlyos állapotban van. A pszichoterápiás munka hosszú, a személyiség felépítése még hosszabb, évek munkája kell hozzá. Egy komolyabb személyiségzavarban (pl borderline) olyan mértékű szenvedésnyomás van, hogy átmenetileg muszáj enyhíteni, hogy az ember munka és életképes legyen egyáltalán.

A kérdező problémája, amit leírt, a pszichoaktív szerhasználat, depressziós epizódok nagy valószínűséggel személyiségzavarra utalnak.

Egy súlyos depressziós epizód nagyon gyakran biológiai háttérrel is bír, ezt is kezelni kell. Nélküle kliensünk gyakorlatilag életképtelen.

A pszichoterápia komoly munka, alkalmasnak kell hozzá egyáltalán lenni.


Írásodból valóban látszik, hogy foglalkozol a pszichológiával, de az még nem, hogy súlyos betegekkel is kapcsolatban lettél volna valaha. Akár gyakorlaton is az osztályon. (a súlyos kategóriába beletartozik a személyiségzavar, drogfügés, alkoholfüggés is) A depresszió szintén tartozhat a súlyos kategóriába. A BNO is megkülönböztet enyhe, közepes és súlyos depressziót. Egy súlyosabb fajtánál szóba állni nem fogsz tudni vele rendesen, nemhogy pszichoterápiát alkalmazni!

2010. szept. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Még valami: teljesen tisztában vagyok a pszichoterápia fajtáival, mert ez a szakmám:) Éppen ezért a korlátait is tudom.
2010. szept. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

"hogy átmenetileg muszáj enyhíteni, hogy az ember munka és életképes legyen egyáltalán."


Igen, pontosan emiatt küldött a pszichológusom pszichiáterhez!

2010. szept. 23. 20:32
 18/21 anonim ***** válasza:
Ez rendben van, csak sajnos az esetek többségében nem szokott működni az átmeneti gyógyszerszedés.
2010. szept. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Miért? Nem sikerül majd abbahagynom?
2010. szept. 23. 22:41
 20/21 anonim ***** válasza:

De, ne hagyd abba a terápiát és menni fog. Első lépésként a piálást hagyd fel pláne gyógyszerrel.

Az antidepi nem okoz függőséget, a benzo igen, de arról is le lehet szépen fokozatosan jönni. Az alapproblémádat kell kezelni mindenképpen, a gyógyszer csak mankó. Így próbálj hozzáállni.

2010. szept. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!