Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van jogom elutasítani az...

Van jogom elutasítani az antidepresszáns és az altató szedését, ha skizofréniával kezelnek és indokoltnak látják azt?

Figyelt kérdés

2022. júl. 12. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

Ha nem vagy zártosztalyon és gondnoksag alatt, akkor igen.


De nem sok értelme van.. mert kezeletlenül könnyen oda kerülhetsz.

2022. júl. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha gondnokság alatt vagyok és anyukám a gondnokom, akkor nincs jogom elutasítani?
2022. júl. 12. 21:55
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Akkor Anyukád dönt! Skizofréniánál a hallucinációk és a téveszmék megszüntetéséhez antipszichotikum kell. Semmiképpen ne hagyd el, ne csökkentsd!


Altató akkor jöhet számításba, ha nem tudsz jól aludni. Ha megy, akkor felesleges. Jelezheted is az orvosnak, hogy vegye el ő.


Antidepresszáns szorongásra és depresszióra jó. Ha elhagyod, fellángolhatnak ezek. Ha nem voltak ilyen tüneteid vagy nem voltak súlyosak, lehet megér egy próbát nélküle.


Milyen gyógyszereket szedsz? Milyen antidepit, antipszichotikumot, altatót?

2022. júl. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen konzultálj a dokival, mielőtt bármit változtatnál. Nem véletlenül kell szedned őket.

Saját példámat tudom leírni. El akartam hagyni az antidepresszánst, mert úgy éreztem ez az ami gátol az érzéseim megélésében. Tompának éreztem minden érzelmet. Elmondtam a dokinak, aki ez alapján nem hogy csökkentette, hanem emelte az adagot. Be kellett látnom, hogy igaza volt. Sokkal jobban éreztem magam az emelt adaggal.

A terápia nem mindig halad egyenes irányba. A doki is követi, hogy hogyan hatottak rád a gyógyszerek. Mond el neki, hogy mi a problémád a jelenlegi adagolással, és lehet, hogy változtatni fog.

2022. júl. 15. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt javaslom, amit a 4-es


Nálam a gyógyszerbeállítás úgy történik, hogy a korábbi tapasztalataim alapján javaslok gyógyszert vagy adagváltoztatást.

Vagy kérem, hogy javasoljon valamit X, y tünetre. Javasol. Ha tolerálhatatlan e mellékhatása, jelzem és leállítja.

Vagy jelzem, hogy kell antidepi. Abból olyat szeretnék, ami este vehető be, álmosít, de nem fokoz étvágyat. Ilyenkor ajánlj ennek megfelelőt. Most reggeli pörgető van, mert erős hatású kell.


Napszakon belüli elosztáson szoktam változtatni. Nappalra minél kevesebb álmosító (Pregabalin, Frontin), ami elég nekem hatásra, este minél több. Így átvariáltam, kértem egyik gyszerer emelését. Igent mondott.


Mivel még ez sem volt elég alváshoz, 12-14 óra aladt aludtam 8 órát, kb 8x-i ébredéssel. Mondtam, h akkor Kventiaxal kellenne kipróbálni, h mennyi altat el, de nem altat túl. Azt mondta az orvos, hogy rendben, próbáljam ki, amelyik adag nekem jó, az legyen.


Nagyon enyhén bipoláris vagyok, ez 3 féle epizóddal járhat. Depresszió (ez többször volt súlyos), kevert állapot és hipomán. Igyekeztünk megelőző gyógyszert keresni rá. Csak a Lamolep nem okoz nálam mellékhatást, gyengén véd ugyan, de maradt ez.


Ha fázist váltok azonnal jelzem, mert más beállítás kellhet. Pl depressziós fázisnál kell antidepi, hipomán (túl energikus, túl vidám) állapotban nem, még fokozhatja is.

2022. júl. 15. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!