Kezeletlen bipoláris depressziós dolgozhat gyerekekkel vagy jobb lenne valamilyen home office/irodai/művészeti munka?
1. A pszichológus nem pszichiáter. A pszichológus nem ad sem diagnózist, sem gyógyszert.
2. Előbb utóbb muszáj lesz járnod, mert ha egyszer kifakadsz és balhét csinálsz, a rendőrök fognak oda vinni a vigyorgóba, azt meg nem kívánom senkinek. A kezeletlen hangulatingadozás pedig agresszióba is átcsaphat.
Mielőtt nekem ugarnál, én is bipoláris vagyok, gyógyszert szedek. Egyetemre is járok, tudják az oktatóim, támogatólag állnak hozzám.
Tünetmentesnek kell lenni bizonyos foglalkozások betöltéséhez.
1. Pszichiáterre gondoltam, csak elcsesztem.
2. Dehogy ugrom neked, köszönöm a válaszodat. Megkérdezhetem, te mit tanulsz egyetemen? Én attól félek, hogyha emberekkel fogok dolgozni ( pláne ha kicsikkel) akkor gyogyósnak hisznek és élből elhajtanak, ha kiderül, hogy bipoláris zavarom van.
Én még kezelten is tudok agresszív lenni, és mivel nem szeretem a gyerekeket, simán elkalapálnám őket.
Kérlek menj el orvoshoz mert ez nem játék! Mérnöki pályán vagyok az egyetemen.
Nyilván nem kell villogni vele a munkáltatók előtt, de ha megköveteli a munkahely az egészséges állapotot, muszáj lesz kezeltetni magad, gondolom nem kuli munkát akarnál végezni egész életedben. 2-es voltam.
A hangulatingadozás nem egyenlő a bipoláros zavarral. A tiniknél jellemző a hangulatingadozás, ez teljesen normális. Szerintem ez van neked. Azért lenne jó szakember mert megnyugtatna, hogy nem vagy beteg, pályaválasztást nem befolyásolja ez.
Borderline zavarnál a hangulatingadozád kifejezettebb, de erre nem kell gyógyszer, terápia való rá.
Bipoláris zavarral kezeletlenül sehol nem tudsz dolgozni mert bipolnál olyan feltűnő tünetek vannak, amiket mindenki észrevesz. Pp hipomán fázisban hetekig elég napi 0-5 óra alvás, eufóriád van, megállíthatatlan nevetés stb. Ha valakit állandóan ilyen hihetetlenül, normál helyzethez nem illő túlzottan boldog állapotban látnak, akkor megfordul a fejükben, hogy valami nincs rendben. Bolond, vagy drogozik stb. Gondolom neked ilyen nincs.
Depressziós szakasz kevésbé feltűnő, de az olyan mély is lehet, amivel akár hónapokig nem tud felkelni az ember.
A kevert fázis jár feszűltséggel, hadarással, gondolatrohanással, ADHD szerű tünetekkel.
Ezekben a fázisokban a koncentráció, összpontosítás romlik.
Bipolból 2 típus van.
Bipol 1-nél olyan súlyos tünetek vannak mániánál, amivel akár járókelő is beviteti a beteget kórházba. Pl mert meztelenül táncol az utcán.
Bipol 2-nél nem szükséges kórház, de mielőbbi kezelés kell, gyakran táppénz is mert munkáját jó színvonalon nem tudja ellátni a beteg és másokmak feltűnik, hogy vmi nem kerek. Hipománt drogosnak hihetik.
Bnòm kezeletlen bipol 1-el állandóan kórházba került, 3 napokig az utcán mászkált, nem aludt. A kezeletlen mánia annyira megviselte, hogy inni kezdett. Párjánál gondatlanságból tüzet okozott. Gyerekét szűlés után elvették mert otthon hagyta, miközben utcán kéregetett stb. Msjd 2 écig hajléktalan volt. Paranoid tünet miatt el akarta venni egy másik anya gyerekét, azt hitte az övé. Fórumon, fotókkal figyelmeztették egymást az anyák, hogy nem szabad közel menni hozzá.
Kisebb bűncselekményeket követett el. Pl biciklit lopptt, hogy gyorsabban tudjon a mentő elől menekülni.
1 év kórház, gondnokság, pszichiátriai otthon élete végéig.
Pedig 2 főiskolát elkezdett, de mikor nem szedte a gyógyszert mániás lett és félbehagyta mert ott észrevették, hogy nincs rendben valami nála (eufória stb). Általánosban már középfpkú nyelvvizsgája volt, középsuliban még egyet szerzett.
Rólam pl azt hitték, hogy hiperaktív figyelemzavaros vagyok mert annyi hibám volt és lelőni nem lehetett, annyit beszéltem. (Igaz én 12 hétig nem szedhettem gyógyszert mert a májamra kaptam kezelést).
Nekem kérdéses, hogy van-e bipoláris zavarom. Valószínűleg nagyon enyhe formában igen, plusz a szorongás úgy pörgethet, mintha kevertben lennék. Ez tűnhet laikusnak figyelemzavaros hiperaktivitásnak.
Most azért nem tudni, hogy van-e mert Lamolep mellett nincsenek azok a tünetek, mint régen voltak.
Nem ingadozott sosem a hangulatom. Borderline zavarnál gyakori a naponkénti vagy naponkénti több inhadozás.
Nekem évi 3-4 hangulatváltásom volt. Ilyen gyakorisággal váltotta egymást a depresszió, kevert fázis és a hipomán.
Depresszió 6 hónapig is tarthat. Nem ingadozó, hanem tartósan rossz közérzetet okoz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!