Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A páromnak indulatkezelési...

A páromnak indulatkezelési problémái vannak?

Figyelt kérdés

A párom a legnyugodtabb, legkiegyensulyozottabb ember akit ismerek. Sok éve ismerem, és soha nem mutatta jelét agressziónak, minden stresszhelyzetet hidegvérrel kezelt. Amatőr drift és rally versenyző, évek óta indul mindenféle versenyen és jól tudja, hogy ez a sport veszélyes és balesetekkel jár. Most hétvégén egy versenyen a hátánál jövő autó picit meglökte és mindketten kisodródtak. Egyáltalán nem volt veszélyes, egyikőjük sem sérült meg, és az anyagi kár is szinte jelentéktelen. Ennek ellenére a párom őrjöngött, kiszállt az autóból, hátraszaladt és a másik autó szélvédőjére dobta a sisakját teljes erőből, amitől az be is tört. Közben torkaszakadtaból ordibált és káromkodott. Szerencsére a másik versenyző nem állt bele a veszekedésbe és meghátrált amíg a többiek lenyugtatták a párom.

Nagyon félelmetes volt, percekkel később is még mindig csillogott a szeme, az ér kidagadt a homlokán, izzadt és idegesen jött-ment akár egy megtébolyult bika.

Nem ismertem rá, egyáltalán nem az az ember akit sok éve megismertem, nem is mertem elé állni, mert az az érzésem volt, hogyha hozzászólok akkor éngem is megüt.



2022. máj. 29. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:
38%

Ha évek óta ismered, és ez egy ismeretlen jelenet volt számodra, akkor nem valószínű hogy indulatkezelesi gondjai vannak.


Én 28 éve élek együtt a férjemmel, és hasonló eset játszódott le két évvel ezelőtt nálunk. Nagyon megrémültem én is, a gyerekek is... De azóta se és előtte se soha egyetlen egyszer sem fordult elő még csak hasonló sem.


Valószínűleg sok év elfojtott feszültsége jön ki ilyenkor. Azért figyeld. Én hónapokig rémülten néztem a férjemet, várva, mikor fordul elő ismét. De nem történt meg.

2022. máj. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%
Nincs. Nyilván a verseny hevében így vezette le a feszültséget. Attól még, hogy nem történt semmi komolyabb, ez egy baleset és sokkal jár, amire mindenki másképp reagál.
2022. máj. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%

Szerencse, hogy nem történt semmi baj, de mivel belesodródtak egy veszélyes helyzetbe, rosszabbul is alakulhatott volna. Csak a szerencsén múlott, hogy nem.

Amúgy meg van, hogy annyira felmegy már a pumpa, ha hirtelen összejön minden, hogy van ilyen. Semmi komolyabb, ha ilyen még sose volt, ne ijedj meg.

2022. máj. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%
Bocs de normális ember nem töri be a másik autó szélvédőjét. A párod egy vadállat az ilyenek szokták egyszercsak megölni az asszonyt.
2022. máj. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Az enyém is hasonló. Alapvetően egy borzasztóan nyugodt, higgadt, türelmes ember, de ha történik valami, ami felidegísti, akkor teljesen kifordul önmagából. Nagyon hangosan kiabál, káromkodik, csapkod, stb. Ő mondta is nekem még régebben, hogy vannak dühkezelési problémái.
2022. máj. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Éngem - engem
2022. máj. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
81%
Menekülj tőle, amíg tudsz!
2022. júl. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!