Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van, hogy hétvégén...

Miért van, hogy hétvégén elegem van a világból, mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
Olyan mintha hétköznap az agyam el lenne foglalva a munkàval, hétvégére pedig jönnek ezek a fárasztó érzelmek, gondolatok.. Pl.: mi lesz a jövőmmel? Hogy tudok majd családot alapítani és dolgozni is? Már most idegesítenek a gyerekek mi lesz ha este is foglalkoznom kell eggyel..? Miért vagyok ennyire feledékeny? Miert nem vagyok jó semmire.. és hasonlók..
2022. máj. 7. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Melyik nemhez tartozol? Hány éves vagy jelenleg és mi van a jövőképeddel? Reménytelennek látod az életedet?


Ajánlhatok neked pályaválasztási vagy munkavállalási tanácsadót? (Munkaügyi központokba általában segítenek vagy akár művelődési házban is találhatsz valakit. Én legutóbb művelődési házban IS találtam segítőket...)


Azóta is tudom tartani a kapcsolatot egy segítővel, aki akár még mobiltelefon beállításban is segített volna legutóbb, ha a szolgáltatókkal nem boldogultam volna... (mármint Budapesten.)

2022. máj. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha ez mindig igy volt, akkor valoszinuleg a szemelyiseged ilyen, hogy uresjaratban a "mi lesz, ha" vagy "miert igy van, es nem ugy" iranyba mozdulnak a gondolataid. Par beszelgetes pszichologussal segithet, mert a szemelyisegeden nem tudsz alapbol valtoztatni, de megtanulhatod kordaban tartani ezeket a gondolatokat.

Ha uj dolog, es valami kivaltotta, akkor azt a dolgot kell orvosolni valahogy.

De az is lehet, hogy elfaradsz hetvegere, es a faradtsag generalja a negativ gondolatokat. Akkor mondhatod magadban, hogy "rajtam igy jon ki a faradtsag, de nem kell ezekkel IGAZAN foglalkoznom".

Vagy az, hogy kicsit strukturalatlan a hetveged ("most nem fogok csinalni semmit"), akkor viszont jo lenne legalabb egy programot szervezni es valakikkel talalkozni. Akkor lenne mit varni, masrol beszelni stb.

Ha nem olyan veszes, akkor ra is legyinthetsz ezekre magadban, hogy "en mar csak ilyen vagyok, ilyenek jutnak eszembe", kicsit humorral. Vagy tegyel melle egy abszolut pozitivat: "mi lesz, ha sajat gyerekem lesz es idegesiteni fog?" ---> "mi lesz, ha fantasztikus lesz, amikor a sajatom?". Vagy realisan: "majd meglatom es akkor oldom meg a problemat, ha mar ott vagyok".

Ha nagyon gyotornek, akkor keress valaki ismerost, akinek pl. gyereke van, vagy mar ossze tudja egyeztetni a munkat a szuloseggel, es beszelgess vele errol (ha szimpatikus).

2022. máj. 8. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pszichoterápiát javaslok.
2022. máj. 8. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hétköznap elfoglalod magad, így nem jut időd arra, hogy szembenézz a problémáiddal. Hétvégén amikor van szabadidőd, akkor meg elkezdesz gondolkodni a problémákon.

Igazából le is írtad az okot a kérdésedben.

A megoldás pedig az lenne, hogy a hétvégén eszedbejutó problémákkal foglalkozol, válaszokat keresel a kérdésekre, kitalálod, hogy oldhatod meg a problémákat stb.

2022. máj. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!