Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik lehet szerintetek...

Melyik lehet szerintetek rosszabb? Kratom vagy az Alkohol?

Figyelt kérdés
Szóval, én egy viszonylag jól kereső építőipari melós vagyok 21F, rengeteget dolgozom, sok esetben hét napból hetet. Az alkohol elfogadottsága, és a naiv tájékozatlanságom miatt, ezelőtt egy évvel szinte minden nap piáltam/piáltunk. Kicsit szembenéztem a valósággal, na tehát nem kéne ezt folytatni. Ezt követően abbahagytam, és inkább a hétvégi estéimre tettem a dolgot. Bár rohadt káros szerintem még így is, (1bor 1 sör), így arra gondoltam hogy a lazulgatást próbáljuk valahogy máshogy hétvégén. Így jött a Kratom, amiről nem sok szart tudni.

2022. jan. 13. 19:25
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
+ Fű nem jött be mert kisiklok tőle a téridőből, tehát ne javasoljátok légyszi.
2022. jan. 13. 19:27
 2/15 anonim ***** válasza:
17%
És mi az a kratom?
2022. jan. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
A kratom jó lehet, bár rendszeres használatnál függőséget okoz. Gyorsan nő a tolerancia is, főleg ha napi többször használja az ember. Mivel növényi cucc ezért eléggé kiszámíthatatlan. Nehéz belőni a pontos adagolást. Amúgy meg baromi drága, és förtelmes íze van.
2022. jan. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Csak jó tanácsként: nem biztos, hogy hasznos egyik káros függőségből a másikba átcsúszni.

Alapvetően király dolog hogy lekorlátoztad csak hvgékre az alkohol fogyasztást, de akkor sem egészséges, ha egész héten azért remegsz, hogy hétvégén majd jön a várt "lazulás"


Amúgy szerintem a kratom nem egy rossz dolog, ha van gyomrod hozzá (ergo nem hánysz be már a fogyasztástól :D) és nem vagy eleve hajlamos a függőségre.


Nekem kellemes vidám pörgős bódulatot okoz, függően attól, hogy melyik fajtáját használom (1-2 havonta egyszer).

Szerintem próbáld ki aztán mérlegelj melyik neked a kevésbé rossz (már a mellékhatásokat tekintve). A kratom pl jó kis székrekedést tud okozni, ha nem teaként főzöd.

2022. jan. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Mentál Addikt Konzult Iroda ***** válasza:
0%

Több, mint 30 éve függőkkel dolgozom:


A kérdésed: Melyik a rosszabb, az alkohol, vagy a kratom? Mindkét anyag használatának megvanak az előnyei, hátrányai. Annyi az előnyöd, hogy az alkohol használatát már "kitanultad" zsenge korodban, az első nagyobb berúgások-hányások-másnaposságok alkalmával. Hasonló szakaszban vagy a másik cuccal. Ez a szakasz a szervezet, idegrendszer adott anyaghoz való hozzászoktatásának időszaka. Ilyenkor történik meg annak kigyakorlása, hogy "mennyit tudok tolni anélkül, hogy különösebben rosszul legyek tőle", illetve a szervezet megszokva az anyagot, kevésbé reagál negatívan.


Az igazság a kratomról : [link]


Elsődlegesen nem a szerhasználaton rugóznék ilyen fiatalon, hanem azon, miért szükséges az életemhez rendszeresen a kábítószer ?


Miért nem tudok lazítani, kikapcsolni ezek nélkül?


Hová vezet ez a folyamat, ha nem hagyom abba?

2022. jan. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

5 ;

A kérdésem lényege, hogy melyik a károsabb élettani értelemben. Melyik a rosszabb. Nem a tolerancia, és a probálgatás, meg hogy mennyit tudok egyszerre betolni belőle, a lényeg.


Nem akarok hozzá szokni a Kratomhoz sem, maradjon csak hétvégén. Nem tudok minden esetben lazítani, kikapcsolni, nyugodtan gondolkodni, úgy hogy az pozitív kimenetelű legyen, és ha nem muszáj nem akarok befordulni megint.

A belsőmben érzem hogy ennyi kell nekem.. Emellett egészséges életmódra törekszem ugye bár.

2022. jan. 24. 19:03
 7/15 A kérdező kommentje:
Hétköznapokon marhára elvagyok egyébként.. Szeretem a munkám, jó a csapat, otthon meg maradt a fa hasogatás, és a PC game 👌ez így megfelel, de egy szombat este kell nekem ami erről szól a rengeteg munka után...
2022. jan. 24. 19:07
 8/15 anonim ***** válasza:
Jól van. Az a jó amitől tudsz aludni ')
2022. jan. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem pontosan
2022. jan. 29. 19:35
 10/15 anonim válasza:
0%
Szerintem a kratom egy semmirevaló cucc. Kb ugyan azt az érzést adja mikor elkap egy hányásos/hasmenéses vírus.
2022. febr. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!