Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha túl hamar kellett felnőnöm,...

Ha túl hamar kellett felnőnöm, az kiválthatja, hogy nagyon vonzanak a "gyerekes" dolgok?(18/L)

Figyelt kérdés

Előre is bocsi a kisregényért.

Egész gyerekkoromban komoly, érett, és törtető gyereknek tartottak. Pl ha elvesztettem az ellenőrzőm, mentem a titkárságra intézni hogy másikat adjanak, nem hívtam sírva anyáékat. Az orvost is magamnak intéztem, és tisztában voltam vele hogy a jó jegyekből lesz a jó állás, abból a pénz, pénzből a lakás gyógyszer stb. Kb 12 éves koromban kezdtem sütni-főzni tanulni, hogy mikor elköltözök magamnak is tudjak majd finomakat csinálni, illetve akkor már minden takarítást rám lehetett bízni. Kamaszkoromban sosem hisztiztem a szüleimnek, tudtam hogy hogy hiteleket fizetnek ezért mindig mondtam hogy nem kell nekem a drága ruha, az is tökéletes ami a turkálóban van. Ahogy 15 lettem rögtön dolgozni kezdtem.

Viszont a mai napig imádok mesét nézni, nagyon szeretem a játékokat, plüssöket, figurás rózsaszín ruhákat... Illetve ha a barátom kicsit gyerekként bánik velem, simogatja a fejem, megmondja mit csináljak, dínó formájú csirkét süt nekem, kislánynak/kicsikémnek hív, vagy mesét néz velem. Néha úgy érzem ez már nem egészséges... Lehet összefüggés a kettő között?



2022. ápr. 26. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Nem egészen értem a kiindulást, ez egy normális gyerek viselkedése, ezen ki a "hamar kellett felnöni"?
2022. ápr. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, sokan így kompenzálják a gyerekkorukat. Ami kimaradt és hiányzott, az kiemelten kap szerepet a felnőtt életükben.

A sőgorom nagyon rossz körülmények között nőtt fel, sokszor enni sem volt mit, soha sehová nem vitték el mert nem volt pénzük programokra. Mióta felnőtt, úgy kompenzál hogy nem tud megmaradni otthon. Folyamatosan utazgat, nyaralgat, kirándul. Ez nála egyértelműen a gyerekkora miatt van, kényszeressé vált nála az utazgatás. De jól érzi magát így és nem árt vele senkinek. Szerintem nincs semmi gond azzal sem amot te csinálsz, ha neked ezek a dolgok jól esnek.

2022. ápr. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Meg most eszembe jutott Michael Jackson, róla is azt mondták hogy azért építette fel azt a mesebirtokot mert soha nem lehetett valódi gyerekkora, és felnőttként élte meg ezeket a dolgokat amik anno kimaradtak.
2022. ápr. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem aranyos 😅

Nemrég (1-2 hete) láttam egy ilyesmi cuki mintás pólóba egy lányt az egyetemen, azt hittem elolvadok :D

2022. ápr. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#1 Szerintem az nem feltétlenül normális, hogy egy kisgyerek egyáltalán nem támaszkodik a szüleire, de nem értek a gyerekekhez...
2022. ápr. 26. 17:57
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Ez így tényleg nem rendkívüli. Önálló vagy oké, de ettől nem nőttél fel túl hamar. Azokra mondják, hogy túl hamar kell felnőnie akinek konkrétan nincsenek szülei, de azoknak az egész élete is olyan lesz amilyen... Lehet különlegesnek érzed magad, de az pedig, hogy próbálgatod a szárnyad teljesen normális.

Egyébként szerintem a meséknek nincs hozzá köze. Neked ilyen a személyiséged. Az én környezetemben is rengetegen szeretik a "gyerekes" dolgokat. Van egy közel 40es kollégám aki vigyorgós sütis kitűzőket hord a táskáján.

2022. ápr. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Phoney ***** válasza:
100%

Hátő, a válasz igen, de a "túl hamar kellett felnőnöm" igazából nem azt jelenti, hogy felnőtt lettél, hanem (különösen a leírtak alapján) azt, hogy gyerekként kellett felnőtt feladatokat ellátnod, és ezzel meg is akadt a személyiségfejlődésed, bizonyos szempontból ugyanott tartasz, mint akkor.


Persze ha nem találod majd nehéznek, boldogtalannak és/vagy értelmetlennek a felnőtt életet, akkor nincs ezzel semmi baj.

2022. ápr. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 23 éves férfiként plüssökkel alszok és reggelente kakaózok kb. mióta élek, szerintem ebbe nincs semmi, ez már nem ilyen tini világ, ahol jaj, ez de gáz, más 30-40 évesen a gyerekével nézi a mesét. Persze olyan tevékenység nem lesz, ami valaki szerint nem lesz gáz, de én most felszem a rózsaszín pónis pólómat, meg a balck metálos zipzáros pulcsim és elmegyek sétálni, miközben megiszok 1 vitatigrist.
2022. ápr. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!