Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet öngyilkos hajlamú...

Hogyan lehet öngyilkos hajlamú embereknek segíteni?

Figyelt kérdés

Van egy személy az életemben akiről tudom jól, hogy nagyon jó ember, de elég sok problémája van. Ez hatással volt a személyiségére. Elég gyakran van öngyilkos hajlama. Eléggé eltaszította az embereket magától, így nehéz bármit is tenni.


Sikerült egy viszonylag jó kapcsolatot kialakítanom vele, de úgy érzem nem kerültem eléggé közül, hogy elindulhasson a gyógyulás útján.


Szeretnék neki szép emlékeket szerezni, hogy lássa nem érdemes eldobni mindent és hogy számíthat rám. Nem szivesen nyílik meg senkinek sem, ha úgy érzi, hogy valaki látja az érzéseit már menekül is. Így legtöbbször csak hallgatni tudom, nem mehetek túl mélyre.


Milyen tanácsokat tudnátok adni ami segíthet egy kicsit ezen az állapoton?



2022. ápr. 5. 17:37
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
Vidd el szakemberhez.
2022. ápr. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos ez nem opció, pontosabban jelenleg még nem.
2022. ápr. 5. 17:44
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Akkor mi lenne a terved?
2022. ápr. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nincs terv ezért szerettem volna segítséget kérni, hátha van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban. Szeretnék közelebb kerülni az illetőhöz, hogy segíteni tudjak rajta.
2022. ápr. 5. 17:54
 5/9 anonim ***** válasza:
25%
Ne játsszál szakembert. Van Tb alapon is pszichológus.
2022. ápr. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 hgwell ***** válasza:
0%

Ki a fiu, ki a lány?? Korotok??

Szenvedj meg érte! Ha ugy erzed boldog,te legyel meghökkentő (pillanati esemeny az erzelmeinknek,legtobb esetben valamiért lessokkolo allapot) neki. Kápráztasd el színész tudásoddal, legyél nézve lefelé de fejed annyira nem kell lehajtanod és kerüld a körbenézegetést és igazán érezd úgy mintha depresszios lennel es félnél valakitol vagy valamitol szinte látszódjon rajtad majdnem beleremegsz az arc-kéz gesztikulációkkal, mint amikor bezárnak egy koporsóba a föld alá és felébredsz ott, de ne hadonássz össze vissza vagy pattogj mert az miatt szélsőséges es hirtelen mérséklődő lehet mint egy 1 kiábrándult szerelmes de nem is kell megfeszülnöd, maradj ugy nyugodt, hogy közben valóban érzed, hogy ideges vagy.

Ez vegett az utolso mondat vegett nehez pszichologusnak lenni mert ha sokaig vagy benne, akkor barki ilyen "mérséklődővé" válik, egyszóval bedilizik a doki is.

A másik pedig, hogy hirtelen megöleled és a mellkasára bújsz es kuncogsz majd mosolyogsz, majd érezteted, hogy odáig vagy érte.

Ha segíteni akarsz valakinek komolyan, akkor ne a szádat jártasd, vagy a gombokat a face-n, hanem csináld!!

Hirtelen szeretet, egy érintéssel kézre például útközben mint amikor fülig szerelmes vagy valakibe el kell érned, hogy minimálisan !kötődés"-t érezzen irántad vagy soha nem látja többet a kiutat.

Vagy....! A kötődés szót akarja elfelejteni.

Ezert kerdezem ki kicsoda milyen nemű és korú?

2022. ápr. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ahhoz hogy ilyen TB szolgáltatást vegyen igénybe már túl messzire távolodott. Soha nem fog maga szántából ilyenbe bele vágni sajnos.


Én fiú vagyok 30 éves, ő lány 28 éves.


Nem tudom itt a szerelem mennyire megoldás, vagy az hogy egy kapcsolatot kényszerítsek rá... A régi énemet látom benne amiből nagyon nehéz volt kijönnöm, ráadásul egyedül... Neki sokkal szebb jövőt szeretnék. Egyenlőre barátként szeretnék a közelében lenni akire számíthat bármikor.

2022. ápr. 5. 23:55
 8/9 hgwell ***** válasza:

Altalanos tudattagito narkotikumok fogyasztasa vagy erosebb halucinogenszerek bevitele nem szamit eletvitelnek. Az egy folyamat. Azt a folyamatot csak onkent hagyhatja el es csak akkor tudod kihuzni belole ha sokkos allapotba kerul, merseklodo ( fokozatosan csokkeno)belatokepesseg folyamataba kerul. Amennyiben jol kepzett szemelyek vagytok es okleveletek erdemlegesen motival illetve kozeli a munkahely vagy szomszedok vqgytok stb. erdemes lehet foglalkozni vele.Ha tavol esik toled eletvitelszeruen akkor hagyni kell ,hogy o keressen teged majd valamikor ha van ertelme egyaltalan beengedned ot az eletedbe, ugyanis ugy hangzik amit mondtal ,hogy o engedett be a sajat eletebe teged.

Te tobbet erzel erzelmileg mint o irantad. Ez most nagy hiba lehet!!

Ne kotodj annyira szerintem. en tovabblepnek, mielott a helyzet kiszolgaltatott rabjava valnek.

Szerencsed van,hogy meg csak 30 vagy. Kesobb jon az eset akkor osszeomlasz.Igy meg tuleled.

2022. ápr. 6. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem mondhatnám hogy végzettségünk kötődik bármiféle mentális segítségnyújtáshoz.

Egy helyen dolgozunk, napi szinten beszélünk találkozunk. Amióta megváltozott nem csak magával szemben követ el dolgokat, hanem a körülötte lévő emberekből is "kiszívja" az energiát. Mintha manipulálna embereket, élvezi amikor ő irányít.


Így van ő engedett be az életébe, de ez egy hosszú történet. Én sosem szerettem volna közös életet élni vele, számomra barátként is irányíthatatlan, egy párkapcsolat borzalmas lenne, így ebbe nem mennék bele.


Ezt én is érzem hogy részemről több az érzelem mint részéről. Mivel enged érdekel hogy mi van vele, rendbe lehet hozni? Lehet még olyan mint régen?

Viszont ő inkább hangulat ember, és hangulata alapján veszi elő az eltartalékolt embereket maga körül.

2022. ápr. 6. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!