Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges hogy mentális...

Lehetséges hogy mentális beteg vagyok, vagy csak az alváshiány?

Figyelt kérdés
Most kerültem egy új munkahelyre több száz kilométerre az otthonomtól. Az utóbbi napokban nagyon keveset aludtam, volt olyan nap 2-3 órát, de nagy maximum 4 órát. Szorongani kezdtem, és furcsa mód mindig azt érzem hogy a kollégáim mintha ki akarnának csinálni, mindig gyanakszom. Nem vagyok egy munkakerülő típus. A kérdésem pedig az lenne hogy ez a gyanakvás milyen betegség tünete lehet?

2022. febr. 19. 10:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
2-3-4 órát???? Te meg vagy őrülve! Mért ennyi nullát alszol? Ha így folytatod, akkor tényleg meg fogsz bolondulni! Az alváshiányba bele lehet halni!
2022. febr. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Aludd ki magad, esetleg menj haza.

Nem mindenkinek jön be a költözés.

2022. febr. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem biztos, hogy a kialvatlanság okozza.


Az egyik egyébként nem zárja ki a másikat. Lehetsz alváshiányos és mellé még bolond is.

2022. febr. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a kialvatlanság. Tedd ezt rendbe! Kilenckor fuss egyet. Tízkor hajcsi!

Két hét után nézd meg, hogy van-e változás.

Paranoiások szokták azt művelni, hogy elkezdenek gyanakodni és ez sem hagyja őket aludni, és ebbe egyre jobban belepörögnek. De ha te erre rá tudtál kérdezni, akkor valszeg nem ez áll fenn nálad.

2022. febr. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 grafno ***** válasza:
Szerintem az új környezet meg a stressz. Én azért többet alszok mint te, de ha 9kor elalszok, éjfélkor már fenn vagyok és nem tudok visszaaludnikb 3ig. A másik amikor 10kor elalszok és mindennap 3kor kelek fel. Ébresztőt már 4 éve nem használok pedig mindennap 5.30ra van állítva.
2022. febr. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha szorongsz, akkor egy könyv a témában: [link]
2022. febr. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Humor Herold ***** válasza:
100%

Hát az a baj hogy ez egy ördögi kör.Mert ha szorongasz akkor az hatással van az éjszakáidra is.De ha nem alszod ki magad,akkor sem testileg,sem lelkileg nem tudod a legjobb formád hozni.

Minden kezdet nehéz, új hely, távol mindenkitől,új munkahely,új emberek, új környezet.Általában ez a legtöbb embert megviseli.Főleg ha mondjuk korábban nem volt még rá példa hogy ilyen helyzetbe kerül.

Úgyhogy ennyiből még nem kell magad mentális betegnek kikiáltanod! Főleg ha esetleg erre gyanakodsz és ezen jár az agyad és megbélyegzed magad az csak rontani fog a helyzeten.

Gondolatban is várj még kicsit mielőtt megbélyegzed magad,adj magadnak egy kis időt,hogy megszokd az új környezetet,az új munkahelyet,az embereket,normálisan beilleszkedj.Mikor már nem görcsölsz annyira és nyugodtabbak tartalmasabbak az éjszakáid.Az idő sok mindenen tud segíteni.Megszokod és könnyebb lesz.Ha utána is lesznek hasonló problémáid akkor valóban érdemes elgondolkodni hogy szakember segítségét kéred hogy utánajárj a problémának.

2022. febr. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!