Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szokjak le arról hogy...

Hogyan szokjak le arról hogy tömegközlekedésen idegbeteg leszek azok miatt, akik nem hordanak maszkot a közelemben?

Figyelt kérdés
És olyankor előfordul hogy magamban morgok, csapkodok meg bosszankodok suttogva, de hangosan nem szólok be senkinek. Főleg ha a másik láthatóan beteg is. De hogy szokhatnék le erről? Dühkezelési gondjaim vannak valószínűleg.
2022. febr. 10. 09:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
17%

Nyolcaska, " amikor az téged nem érint hátrányosan? " ez erre az esetre pont nem áll. A maszkviselés többnyire a környezetet védi, nem téged, ergo igenis másokat érint hátrányosan az, ha valaki nem veszi fel vagy nem képes szabályosan felvenni, ahol kell. Mondom ezt szemüvegesként úgy, hogy két éve nem sikerült rájönnöm, hogyan ne párásodjon be a szemüvegem, pedig egyesek szerint "csak jól kell feltenni". Szóval ha én így is fel tudom tenni, másnak se derogáljon, a múltkor pl. liftbe szállt be úgy pasas bevásárlóközpontban, hogy az állán lógott a maszk.

Kérdező, engem is idegesít az ilyen, ha tehetem, elmegyek az ilyenek közeléből (pl. fenti esetben nem szálltam be a maszkot az állán viselő pali mellé), de azért igyekszem nem agyonidegelni magam emiatt. Utóbbi sajnos felesleges. Megint csak sajnos, nem tartozom azok közé, akik könnyedén rászólnak idegenekre, hogy vegyék fel a maszkot - anyósom például szívbaj nélkül megteszi.

2022. febr. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
75%
szemüveges vagyok én is kedves 11eske. zavar ha párás, nem látok. majd nem látok és vakoskodok hogy az orromon legyen. meg a kis faszt. oké maszkviselés másokat véd stb de azért nehogy már vak legyek vagy ne lássak rendesen. ennyi. mindenki foglalkozzon magával aztán kész.
2022. febr. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
12. : Told lejjebb a szemüvegedet. Megoldva. (Szemüveges vagyok)
2022. febr. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
vagy a maszkot 🤷‍♂️
2022. febr. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Dühkezeléssel kapcsolatosan nincs ötletem, de ha maszk nélkülit látsz legközelebb, gondolj arra, hogy autista, mert ők mentesülnek a maszkviselés alól. Sőt, lehet, hogy mások is, nem tudom pontosan.
2022. febr. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!