Mitől szédülhetek napközben, mintha elveszíteném az egyensúlyomat és egy hajszál választ el attől, hogy összeesek, majdnem olyan, mintha megállna az agyam és félek, hogy később rosszabb lesz, mert senkinek nem tudom elmondani aki értené is?
Mit ajánlotok pszichoterápián kívül olyan embernek, aki olyan pánikbetegséggel küzd, hogy szédül pánik közben és még zuhanásérzése van főleg nagyobb tereken, bevásárlóközpontban, munkahelyen is ahol több emberrel kell érintkezni?
Amikor szédüléses rosszullétet érzek, akkor olyan, mintha elveszíteném az egyensúlyomat. Én szedek gyógyszert 15 éve (Rexetin/Paroxetin), de amellett küzdök ezzel, sokféle tünete van, legfőképp fóbiás tünetek azt mondta telefonban a klinikai szakpszichológus.
Olyan tüneteim vannak, hogy szédüléses rosszullét, hirtelen fellépő pánik, mintha meg akarna állni a szívem, de nem az áll meg hanem a pánik ilyen. Tehát szédülök folyamatosan és majd elveszítem az egyensúlyomat, tériszonyos ilyen fóbiás tünet ez.
Akkor van olyan, hogy szúró érzést érzek a fejben. Hosszantartó folyamatos pánikot is érzek, néha hirtelen mintha ki akarna belőlem törni ez a pánik. Rohamokat érzek. Ez egy ilyen zuhanásérzés ez a roham. És úgy érzem mintha majdnem elveszíteném az önkontrollomat, félek, hogy egyszer úgy megszédülök, hogy elveszítem az irányítást és összeesek. Van, hogy zuhanásérzést és tériszonyt érzek. Gyógyszert 15 éve szedek rá és mellette van ez. Beszéltem már erről klinikai szakpszichológusnak és azt mondta, hogy ezek fóbiás tünetek. De nálam többféle megnyilvánulása van. Van amikor egyik napról a másikra ez a pánik elmúlik, de most több napja fordítja fel az életem.
Annyit tudok még leírni, hogy a munkámat is nehezen tudom elvégezni (pánik, belső stresszelés, szédülés - ezeket érzem). Egyszerűen csak megszédülök, olyan mintha focilabdán vagy valamilyen golyón mennék és nagyon kellemetlen...
Felforgatja, kikészíti az életem, mi a megoldás?
Egyáltalán mi az oka a pánikbetegségnek, hogyan gyógyítható, hogyan lehet kigyógyulni belőle, érdekel mivel lehet fixen kezelni. Mi a kiváltó ok? Gyógyszerszedésen kívül mivel lehet orvosolni még? Milyen gyógyszerek vannak amik hatásosak? Egyáltalán volt olyan ismerősöd aki pánikbetegséggel küzdött és kigyógyult belőle??? Vagy nincs olyan ember a közeledbe aki ezzel küzdött és kigyógyult belőle? Szédüléses rosszullét, hirtelen fellépő pánik, mintha meg akarna állni a szívem, de nem az áll meg hanem a pánik ilyen. Zuhanásérzést, hirtelen kitörő pánikot, szédüléses főleg olyan helyeken aho lsokan vannak (bevásárlóközpont, nagy terek, ahol sok ember van) és mindig előjön és később halálfélelmet is már...
Akkor van olyan, hogy szúró érzést érzek a fejben. Hosszantartó folyamatos pánikot is érzek, néha hirtelen mintha ki akarna belőlem törni ez a pánik. És úgy érzem mintha majdnem elveszíteném az önkontrollomat, élek, hogy egyszer úgy megszédülök, hogy elveszítem az irányítást és összeesek. Van, hogy zuhanásérzést és tériszonyt érzek. Nem stresszes az életem, nem vagyok depressziós, egyszerűen ezek előjönnek, ezek a fóbiák. Mi lenne a legjobb út, hogy ezt leküzdjem mostmár tényleg? Esetleg ha képben vagy a gyógyszerekkel, tudnál valamilyen gyógyszert ajánlani ami nem erős, nem antipszichotikum és nincs nagy mellékhatása, bármilyen infó jól jönne... Ezeket a rohamokat kellene megszüntetni, mert mikor jön egy ilyen szédüléses pánikroham utána megkönnyebbülök, de iszonyú kellemetlen, elvesztem az egyensúlyom, beszédülök és jön ez a roham.
Mondtad a pszichiáterednek, hogy nem használ a gyógyszer? Így, hogy továbbra is pánikrohamaid vannak, azt fölösleges szedni, másik kell helyette. Vagy az adagolás nem megfelelő, 15 év alatt meg is szokhattad.
Hogy mi okozza a pánikbetegséget, arra keress rá az interneten, nem laikusoknak kell elmagyarázniuk. Mindenesetre a stressz és szorongás, az biztos.
A kérdésed onnantól borul, hogy "pszichoterápián kívül". Mért kéne pszichoterápián kívül? Megfelelően kiválasztott gyógyszerezés (nem ismeretlen hozzá nem értők tanácsai alapján) és pszichoterápia - ennyi a kulcs. Nem telefonon kell a szakemberrel beszélni. Mintha nem is akarnál meggyógyulni, hiszen egyértelmű, hogy mit kéne tenned, mégsem teszed.
Nem csoda a gyógyszer, hanem tudományos kutatás útján kidolgozott vegyület, ami az agyra hat. "Nem akarok újra rászokni"? Most akkor mi van? Nem szeded?
Nem neked kell kísérletezgetni meg megtalálni, hanem az orvosnak, és nem többezer közül, hanem mondjuk öt közül, ez benne van a pakliban. Nem minden szervezet reagál ugyanúgy. Ha ruhát próbálsz, akkor is lehet, hogy ötöt felpróbálsz, mire az utolsó jó lesz. De lehet, hogy az első.
A pszichoterápia nem "csodaszó", nem varázslat, hanem egy kérdésekkel irányított, támogatott munka önmagadon. Fel kell tárni a negatív érzéseidet, félelmeidet egy megnyugtató, elfogadó, bizalomteli közegben, olyanban, amiben lehet, hogy még soha nem volt részed. A pszichoterapeuta a saját elfogadó hozzáállásával erősíti az önbizalmadat, mintát ad arra, hogy te is elfogadd önmagadat. Nem a neten oldódik meg a pánikod, hanem a te és a terapeuta közti egyre mélyülő kapcsolatban. Ha ebbe a beszélgetéssorozatba bele mered engedni magad, rá mered bízni magad a szakemberre, az nem kidobott pénz, hanem egyrészt eredménnyel jár, másrészt élmény, amit egy idő után már kifejezetten várni fogsz. Csak olyan szakembert válassz, aki szimpatikus.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!