Idegbeteg vagyok, mint az apám. Mit lehet tenni?
Apám és az ő apja is idegbeteg volt, bármin képes problémázni, kiszámíthatatlan, nyugtatókon él évek óta, folyamatosan ideges, feszült. Ha nem az van amit ő akar, akkor érzelmileg zsarolja/manipulálja a környezetét. Tönkretette anyámat és á családot. Mindig megfogadtam, hogy sosem leszek olyan, mint ő, viszont több éves kapcsolatom van, és sajnos egyre jobban olyanná válok mint ő. Már én így elgondolkodtam a nyugtatón, mert állandóan frusztrált, feszült, ideges vagyok, képtelen vagyok kontrollálni az indulataimat. Egy színtiszta görcs. Rettegek, hogy olyan leszek, mint ő, de képtelen vagyok féken tartani magam, vagy a hatalmas haragot eltűntetni magamból. Mi segíthet? Volt valaki hasonló szituációban?
Köszönöm
Ez valóban könnyed öröklődik a generációk közt kulturális mintaként (mármint nem tényleges idegbetegség, hanem neurózis, szorongásos zavar, amit a köznyelvben "idegbetegnek" neveznek). Elég szorult helyzet, mert vagy tényleg olyan leszel, mint ő (aztán jó eséllyel a fiad is), vagy egy bizonyos szintről újra kell épülnie a személyiségednek.
Erre nincsenek egyszerű trükkök, nem lehet simán csak eltüntetni azt, ami már te vagy (még ha nem is vagy hajlandó azonosulni ezzel a részeddel), az ilyesmi átdolgozásához komoly pszichoterápiás munka kell – és talán korai ezt kijelenteni, de a te esetben szerencsésebb lehet egy férfi terapeuta.
úgy unom azokat az embereket akik behányják, h keress fel pszichológust. ennyit raktok bele az életetekbe is?
kérdező-mozgás-mindennap izzadásig. vitamin és magnézium pótlás. minőség egyedül eltöltött idő, bármi olyan hobbi amivel lekötöd magad és ami feltölt. Természet, új dolgok , nyelvek tanulása. bármi ami téged érdekel.
a félelemmel bevonzod, fogadd el, hogy a szüleidre fogsz hasonlítani, de attól még nem kötelező ugyanazt az életet élned. mennyi munka ez? nagyon sok, napi szinten újra kell programoznod magad. a negativitást is tanuljuk, ergó újra is tudod magad építeni. a társadat ha szereted akkor vele együtt új életet kezdjél. attól még, hogy a családod nevelt fel, nem vagy köteles a s-ggükbe lenni. külön életet fel tudsz építeni. sok sok munka. és igen, szakemberhez is mehetsz. de a változást csak te egyedül fogod meglépni. a nyugtató hosszabb távon kapufa. inkább ne itt keress válaszokat, írj naplót, ismerd meg magad. és tegyél mindennap kis lépéseket arra felé amerre menni szeretnél. a mentális egészségért is meg kell harcolni.
Egyetértek azokkal az előttem válaszolókkal, akik a környezetből való kiszakadást és a pszichoterápiát javasolták. Komoly munkát kell belefektetni, de át tudjátok írni a szakemberrel ezeket a viselkedésmintákat. Részben emiatt járok klinikai szakpszichológushoz, úgyhogy személyes tapasztalatom alapján én is csak ajánlani tudom.
Kedves 4#. Én pedig úgy imádom azokat az embereket, akik komoly problémák alá behányják a "vitamin pótlás, mozgás, keress új hobbit és tűzz ki új célokat" tanácsaikat. Mintha azt feltételeznétek, hogy a kérdező agyilag nem jutna el idáig... Én is folyamatosan csinálom mindegyiket, de minimális pozitív hatása van. Ezek közül egyik sem fogja megoldani a problémát... Szakember segítségével és saját részről, rohadt sok munka segítségével lehet változást elérni.
És amíg nem döntöd el, hogy mi legyen, ajánlom a Nyitott Akadémia kiadót, akik szakmailag is elismert pszichiáterek, klinikai szakpszichológusok, mentálhigiénés szakemberek stb. könyveit publikálják, illetve előadásaikat szervezik.
Vágyi Petra: Sémáink fogságában
Lukács Liza: Hogyan szeretsz?
Ezek a könyvek mindenképp hasznosak lehetnek, jó pár részükben magadra is ismernél. (6#)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!