Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Birhatja ezt egy ember épp...

Birhatja ezt egy ember épp ésszel?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy versenyszerűen sportolok és keményen tanulok is. A szüleim el vannak válva, nincs kivel beszélgessek. Anyám nagyon szigorú, ritkán enged ki a barátommal, akiben teljesen megbizok és szeretem őt (több mint két hónapja vagyunk együtt). A suli nehéz, mert anyám elvárja, hogy négyesen aluli jegyem ne legyen. Otthon nagyos kevés időt töltök, mert sok időt elvesz az utazás (edzésre). Hétvégére mindig kivagyok teljesen, elfogy az erőm. Szóval a stressz összegyűl, nem tudom mit tegyek, hogy könnyebb legyen az életem. Sportot semmiképp sem hagynám abba, mert jól haladok, de a sulitól nem olyan könnyű megszabadulni.
2010. szept. 3. 16:19
 1/10 anonim válasza:

Mond meg anyukádnak,hogy ez a sok stressz teljesen elveszi az energiádat és,hogy teljesen tönkretesz!Engedje meg ,hogy egy kicsit pihenhess és,hogy találkozz egy kicsit a barátoddal!(A kölyök kutya szemeket ne felejsd el bevetniXD)

Sok sikert!

2010. szept. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Velem is ugyanez a helyzet. "Elit" gimibe járok, és hétköznap összesen 17 óra edzésem van, ráadásul a város másik végén, úgyhogy 10 után érek haza, akkor kezdek el tanulni, meg elviszem a kutyát sétálni stb.

Nehéz, ez tény. Én nehezen bírtam, két éve anorexiás lettem, majd ez átcsapott bulimiába a sok stressz miatt. Most pszichiáterhez járok az amúgy sem sok szabadidőmben. Ha úgy érzed, nehezen bírod, akkor kérj segítséget pszichológustól, mielőtt valami károsabb módon próbálod a feszültségedet levezetni.

Egyébként pedig én azt gondolom, hogy el kell fogadni, hogy a suli kötelező. Az pedig csak a te érdekedet szolgálja, hogy anyukád elvárja, hogy jó jegyeket hozz. A sport, pedig ha tényleg annyira szereted, akkor nem áldozat.


Remélem nem adod fel!

2010. szept. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A barátodat pedig talán próbáld meg bemutatni neki, hátha ha megismeri, akkor jobban megbízik benne. Hány éves vagy egyébként?
2010. szept. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
13. A barátomat már ismeri, aki 18, sőt még a szülők is ismerik egymást. Azért aggódom, mert szerintme nem nomrális az ilyen probléma 13 évesen!
2010. szept. 3. 17:03
 5/10 anonim ***** válasza:
13 évesen nem normális az az élethelyzet, amiben vagy. Mindenképpen próbálj meg beszélni anyáddal, aki valójában csak félt.
2010. szept. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mitől féltsen? Nem hiszem, hogy a barátomtól féltene, mert teljesen normális srác, sőt a korkülönbséget is elfogadta.
2010. szept. 3. 18:31
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem azért az se teljesen "frankó".hogy egy 18 éves srác egy 13 éves "kiscsajra" hajt!Ezen talán el kéne gondolkozni és igen bírhatja az ember épp ésszel,ha valamit elakarsz majd érni az életben.Nem pszichológus kell hanem akarat és elszántság a célok eléréséhez!
2010. szept. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem meg anyuci szeme fénye vagy, aki képes fiatal korában szétcseszni magát hogy megfeleljen a debil szölőknek. Szépen oda álsz szüleid elé, és azt mondod, anya kimegyek bebaszok mint a szar, majd jövök és elmész...


Nah de komolyra fordítva a szót, élj, bulizz stb.. ez így semmi, a sport szép és jó dolog komolyan... addig a pontig míg nem teljesítményhajsza, vagy egészség romláshoz nem vezet. Szóval vagy tanulás, vagy sport... vagy olyan suli ami direkt erre van kitalálva.


Szép életet kívánok neked, ezt azért mondom mert ismerőseim között volt hozzád haonló aki ugymond "elvérzett", most 22 éves korára, alkesz.. hmm pedig még világversenyen is volt...

2010. szept. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

ez mekkora, ezt kifogom próbálni:

anya kimegyek bebaszok mint a szar, majd jövök és elmész...

Csaknekem valószínű igyis fog zajlani.

17/F

2010. szept. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Á,csak dumagép vagy,nem mered mert anyád lever mint a cölöpöt!!!
2010. szept. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!