Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki lehet ebből gyógyulni?

Ki lehet ebből gyógyulni?

Figyelt kérdés
Semmi erőm már ehhez ,több mint 2 hónapja állandó a szorongásom,minden nap sírok,szinte csak feküdni tudok,enni is alig ,már nagyon lefogytam...Már szégyellem magam a családom előtt,nem tudok velük sem beszélgetni.Voltam pszichiaterhez,írt gyógyszert,de attól még csak rosszabb minden,a nyugtató sem segít..Már teljesen megvisel ez az egész ,leépít minden téren.Pszichológushoz is kaptam időpontot de én már abba sem bízom...Szerintem ez soha nem fog elmúlni....Van itt valaki, aki ilyen elkeserett,és nem látja a kiutat?

2021. okt. 1. 18:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Próbáljatok másik gyógyszert, van rengeteg módja a szorongás kezelésének. Mennyi nyugtatót (gondolom xanaxot) szedsz?
2021. okt. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
2 db naponta (Frontin).De mintha semmit nem szednék.Ugyanúgy rajtam a félelem szorongás,pánik.Az antidepresszánst 1 hete szedem,de ez csak szenvedés.
2021. okt. 1. 21:02
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. 2db, de melyikből? Van 0.25, 0.5, 1mg-os is. Az antidepresszánsnak általában 2-3 hét kell minimum, úgyhogy türelem.
2021. okt. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
0.25-böl..Csak már annyira kivagyok,hogy nem is eszek egész nap szinte semmit,csak a gyógyszert szedem...Anya is beteg és nem tudok így neki sem segíteni mert mindentől félek,csak fekszem és sírok,hogy milyen szerencsétlen vagyok.
2021. okt. 1. 21:33
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Az antidepresszáns az első hetekben fölerősíti a meglévő szorongást, depressziót. Tudom, én is nagyon szenvedtem. Azt hittem, megpusztulok. Aztán, jobb lett. A frontin nekem nem hatott.
2021. okt. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hármas vagyok, akkor persze, hogy nem hat. A 0.25ös maximum fogtömésnek jó, az általános adagolás antidepresszáns mellé a kezdeti időszakban 3*0.5mg, de sokan még attól se éreznek semmit. Nekem például már a kezdetektől csak 3*1.5mg hatott, igaz én egy nagydarab férfi vagyok.
2021. okt. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Csak egész nap, mivel semmit nem tudok enni a szorongástól,nem fog még a gyomrom is kikészülni a sok gyógyszertől?

Vagy ha a gyógyszer csökkentené a szorongást,akkor az étvágyam is megjönne?Mert így tényleg annyira kilátástalan minden....

2021. okt. 1. 23:22
 8/11 anonim ***** válasza:
32%

Minden fejben dől el.

Változtass az életeden,hiszen szép az élet.


10 évesen apum,13 anyum,15 mama,17 bátyám veszítettem el,senkim sem maradt. Majd nagyon rossz nevelőkhöz kerültem.


Sokszor szorongtam,állandóan sírtam,nagyon érzékeny voltam.

Mikor nagykorú lettem,muszáj volt munkát keresnem,majd albérletet.


Utána is folyamatosan szorongtam,egyedül voltam,és elképzeltem milyen életet szeretnék élni,mindig úgy álltam hozzá,hogy majd lesz valahogy,hiszen mindig van


Sokszor nem tudtam aludni,nem akartam emberek közelébe menni.

Istenhez fordultam,mindent kipróbáltam.

És most itt vagyok. 24 éves,van egy 3 éves gyerekem,illetve várom a másodikat.

Van házunk,amit férjemmel közösen vettünk (nem m.o)

Megsúgom,nagyon szép életem van 🙏

Kívánom hogy legyen neked is ilyen szép életed,és hogy sikerüljön a változás,fejben. Olvass.

Azóta mosolygós,élet vidám nő,anya vagyok.

2021. okt. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hármas vagyok: szerintem a felemeled az adagot és az megnyugtat egy kicsit akkor biztos visszajön az étvágyat is valamennyire.


Minden fejben dől el, kivéve amikor nem...a szorongást nagyon sok dolog okozhatja. Agyi szerotonin hiány, túlzott kortizol termelés a mellékvesékben stb stb. Na ez az amit senki nem tud fejben megváltoztatni és ezért van szükség a gyógyszerekre is sok esetben.

2021. okt. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%
A gyógyszer hatására lett étvágyam. Csökkent a szorongás. Igen, ahogy az előző hsz.írta. Sajnos, esetedben nem döntés kérdése, hogy jobban leszel e. Lehet genetikus a szorongásod. Idővel, jobban leszel. Biztos vagyok benne.
2021. okt. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!