Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már depresszió? Ha nem az,...

Ez már depresszió? Ha nem az, akkor mi?

Figyelt kérdés
Túlságosan maximalista vagyok, ezért sosem vagyok elégedett magammal, ehhez már hozzászoktam, nyár eleje óta viszont sokszor tapasztalom, hogy semmihez sincs kedvem, ok nélkül vagyok ideges, gyomorproblémák is előfordulnak, nagyon nehezen alszom el, és ha sikerül is, akkor is sokszor felriadok, nem tudok visszaaludni, nagyon rosszul alszom. Néha olyan kilátástalannak látom a helyzetet, hogy komolyan elgondolkozom azon, hogy kárt tegyek magamban (megvágjam magam,stb). Nagyon megijesztenek ezek a gondolatok, de ha egyedül vagyok, mindig előjönnek. Régen nem okozott problémát az egyedüllét, most viszont rettegek tőle. Gyengének és szánalmasnak érzem magam, amiért ilyenek eszembe jutnak. Nagyon jó a kapcsolatom édesanyámmal, de annyira szégyellem magam a gondolataim miatt, hogy nem beszéltem még vele. Mostanában neki is sok a problémája, nem akarom terhelni. Gondolkoztam pszichológuson. Érdemes szakembert felkeresni? Van olyan, aki hasonló cipőben jár vagy járt? Mi kéne tennem? Kérlek segítsetek, mert úgy érzem, ez a helyzet minden nappal egyre rosszabb... Előre is köszönöm.
2010. aug. 30. 17:03
 1/10 A kérdező kommentje:
azt kihagytam hogy 18 éves lány vagyok :)
2010. aug. 30. 17:13
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem erre egyetlen megoldás tényleg az lenne ha felkeresnél egy szakembert. Próbáld meg mindig lefoglalni magad és ne parázz előre azon hogy egyedül leszel otthon pl holnap délután és hogy megint előjönnek a fura gondolataid és hogy jajj mi lesz.
2010. aug. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem depresszió a leírtak alapján, de kérlek azt ne várd, hogy pár mondat után diagnosztizáljalak. Lehet azonban szorongás, lehet személyiségzavar, aminek a tünete a szorongás. Szakemberhez kéne fordulnod, ha már a vagdosással enyhítenél a szorongásodon!
2010. aug. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én nem maximalista, hanem perfekcionista vagyok, és sokszor én sem vagyok elégedett magammal. Vagyis azért vagyok elégedett, mert már tudom, hogy az elégedettség nálam egy eléggé mulandó dolog. Gyomorproblémák is elő-előfordultak nálam is (egy szakítás után), ilyenekre gondolok: gyomorégés stb. Ezek szerencsére idővel elmúltak. Az, hogy rosszul alszol, nem jelenti azt, hogy depressziós vagy. Én is nagyon rossz alvó vagyok, és bár tényleg a felriadás lehet jel a depresszióra való hajlamra, nem biztos, hogy az.

Ha felgyülemlik benned rengeteg feszültség, természetes, hogy valamilyen módon megpróbálod levezetni. ez sem probléma, inkább ez, minthogy ne találjon kiutat a stressz, és pl rákos legyél... A falcolás nem jó dolog, de lehet ellene tenni. Semmi baj nincs veled. Szerintem mondd el édesanyádnak azt, hogy mit érzel, és ha anyagilag megengedhetitek magatoknak, mindenképpen keress fel egy pszichológust.

Én is ezt tettem, és valahogy megnyugodtam, mert elmagyarázta nekem, hogy az ember semmit nem kap ingyen. Állítólag nekem van ilyen-olyan dolgokhoz tehetségem (ebben persze erősen kételkedem), és lehetetlen, hogy ne legyen rossz oldala is ezeknek a dolgoknak.

Ne aggódj, bár nem látok bele a lelkedbe, de szerintem ez a helyzet nem kilátástalan.

Vagy, ha kilátástalan, akkor itt van Paul Watzlawick egy híres mondata:

"A helyzet reménytelen, de nem komoly."


Persze nehogy azt hidd, hogy egy szakember egyik pillanatról a másikra meg fog gyógyítani, és kész... Ez hosszú idő munkája... És neked kell dolgoznod rajta. Én már két hónapja relaxálok, megéri, kezdenek eltűnni az idegi tüneteim...

Szóval fel a fejjel, nem vagy egyedül, én veled vagyok.

22/F

2010. aug. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Te vagy az az idiota, aki mar ketszer kerdezte meg ugyanezt, (amirol tudok) es mind a ketszer el lett mondva, hogy ez a leirtak alapjan inkabb valami szorongas vagy panikbetegseg, mintsem depresszio es keress fel egy szakembert, de te meg arra sem vetted a faradtsagot, hogy utananezz, mi is az a kib*szott depresszio? Ha az vagy, akkor A K*RVA ANYAD!!!!:D
2010. aug. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
az első három kommentelőnek köszönöm, a negyedik meg egy paraszt. ha nem tudsz értelmes választ írni, kímélj meg az idiótaságaidtól. nem tartozok neked magyarázattal, hogy miért írtam ki a kérdést, úgyhogy ha nem tetszik, ne válaszolj. bunkó vagy és szánalmas.
2010. aug. 30. 17:55
 7/10 A kérdező kommentje:
amúgy meg most írtam ki először ezt a kérdést..
2010. aug. 30. 17:56
 8/10 anonim ***** válasza:
sulival mi a helyzet ? most mész egyetemre nem ? és barátokkal nem szoktál eljárni bulizni vagy ilyesmik ?
2010. aug. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
5éves kéttannyelvű osztályba járok, szóval még csak érettségizek. barátokkal meg.. háát, nagyon néha megyünk el bulizni, de akkor sem érzem mindig jól magam :/ mondjuk ez abszolút az én hibám, de engem az vmiért nem kapcsol ki. valsz az a helyzet, hogy nem tudom elengedni magam...
2010. aug. 30. 19:52
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem keress fel egy pszichológust és beszélgess el vele.. Bátyámnak is hasonló panaszai vannak és ő is rendszeresen eljár pszichológushoz(kb 10 perce indultak most is)

Beszélgetnek, ajánl neki 1-2 könyvet és 2 hét alatt szinte már eltűnt a probléma :) aggodalomra semmi ok

2010. aug. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!