A pszichiátriai szerek is kábszerek?
Pl. az antidepik.
Szeded, jól vagy, feldob, stb.
Aztán hozzászokik a szervezet, emelni kell a dózison, majd, ha elhagyod, jönnek az elvonásik, akár évekig is.
Vagy nem így van?
Felhoztad példának az antidepresszánsokat, na az pont nem olyan hogy hozzászokik a szervezet és emelni kell az adagot.
Azok a nyugtatók amiről te írsz.
A pszichiátriai szerek nem kábítószerek...
A 3# válaszolóval értek egyet. Egy jól beállított antidepresszánsnál nem kell emelni az adagot, és az orvos által felügyelt elhagyása sem okoz elvonási tüneteket.
A nyugtatókra ellenben mindez igaz.
Nem kábítószer, hanem drog. Ez sok ember számára megtévesztő lehet, viszont mondhatni a kávé is egy drog. Azokat az anyagokat tekintjük drognak, amelyek függőséget okoznak. Ezek lehetnek kábítószerek, narkotikumok, pszichoaktív szerek, mindegyik típusra saját függőségi potenciál jellemző.
Az antidepresszánsok és a nyugtatók a pszichoaktív szerekhez tartoznak, ugyanakkor a gyógyászatban alkalmaznak narkotikumokat is, pl. sebészeti beavatkozásoknál.
"Az utóbbi évtizedekben a drog kifejezés gyökeret vert a magyar közbeszédben, és bár pontos definíció sohasem tartozott hozzá, az utca emberének szóhasználatban a legtöbbször kábítószereket vagy néha szélesebb értelemben pszichotrop anyagokat értenek alatta. A „drog” kifejezés az eredetét tekintve nemzetközi szó, a francia drogue (=vegyszer) alapján. Ennek származéka az angol drug (=gyógyszer, altató, kábítószer)."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!