Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek pánikrohamok voltak? Ha...

Ezek pánikrohamok voltak? Ha igen, akkor pánik beteg vagyok?

Figyelt kérdés

Egyik nap, július közepén ültem nyugodtan a gépem előtt mint mindig, és egyszer csak hirtelen, minden előjel nélkül, egyik pillanatról a másikra elkezdett nagyon zsibbadni a kezem, aztán azt vettem észre, hogy olyan mintha valami nyomná a mellkasomat,mintha valaki ülne rajtam. És ez egyre jobban fokozódott.Gyorsan lefeküdtem, nagyon megijedtem, nemtudtam mi van velem.Kapkodtam a levegőt,aztán egyáltalán nem kaptam levegőt. Vagyis szerintem csak úgy éreztem, mert ha tényleg nem kaptam volna, akkor már rég halott lennék.:)Kiabáltam anyukámnak, hogy jöjjön gyorsan, hívott mentőt meg minden. Mire kiértek,már annyira kapkodtam a levegőt, hogy begörcsölt a kezem, aztán a lábam is, nem tudtam mozgatni.Nagyon dobogott a szívem.Gombócot is éreztem a torkomban, de az ügyeletes orvos azt mondta, nem lát ott semmit.Nagyon féltem, nem tudom kifejezni, hogy mennyire. Halálfélelmem volt, anyukámtól már keztem búcsúzni. Aztán mentővel kórházba vittek, de mire odaértünk, már elmúlt ez az egész. Az orvosok azt hitték valami allergiás roham volt, de nem adtak semmi gyógyszert. Megnyugodtam, majd pár órával később, megint előjöttek ugyan azok a tünetek, csak nem annyira intenzíven. Úgy fél óra múlva elmúlt, azt mondták biztos kalciumhiányom van, úgyhogy azt mondták igyak meg naponta egy kalcium és egy magnézium pezsgőtablettát, és 2 nap múlva hazaengedtek. Ittam is a pezsgőtablettákat, de 3 nap múlva megint ugyan ez volt csak még szédültem is. Megint mentő, kórház. Azt mondták igyak napi 2 kalciumot és 2 magnéziumot és pár nap múlva megint hazaengedtek. Azóta eltelt már vagy 3 hét, nem volt ilyen rohamom vagy mim, de azóta rettegek, nagyon félek, hogy megint ez lesz. Olyan sokat gondolok rá, nem tudom kiverni a fejemből azt az érzést. Egy nap alatt többször is érzem úgy, hogy remeg, zsibbad a kezem, vagy hogy úgy dobog a szívem. De lehet, hogy ezt már csak bebeszélem magamnak, mert annyit gondolok rá.Nemtudom... De félek. Szóval szerintetek ez tényleg kalciumhiány volt, vagy pedig pánikroham?

15/L


2010. aug. 27. 20:17
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Nem szeretnék pszichológushoz menni, mert nem szeretek a gondjaimról beszéni, de ha lesz még egy rohamom akkor a saját érdekemben el kell mennem. De egyenlőre várok még ezzel.
2010. aug. 29. 13:38
 12/14 anonim ***** válasza:
Ha sokat vársz vele, sokkal nehezebb lesz segíteni!
2010. aug. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. Pedig neked lenne könnyebb, ha egy szakember diagnosztizálna.
2010. aug. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
hányszor, hányszor mondtam én ezt magamnak az évek alatt h még egy roham, rosszullét és elmegyek dokihoz.. sose mentem. de megtanultam a rohamból magam kijönni. Ritkultak a rohamok és már nem olyan kimenetelűek mint az elején (eszméletvesztéseim voltak tőle)de nagyon megvisel, utána szorongok, a hajlam, a betegség maga nem múlandó sajna...
2010. szept. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!