Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek pánikrohamok voltak? Ha...

Ezek pánikrohamok voltak? Ha igen, akkor pánik beteg vagyok?

Figyelt kérdés

Egyik nap, július közepén ültem nyugodtan a gépem előtt mint mindig, és egyszer csak hirtelen, minden előjel nélkül, egyik pillanatról a másikra elkezdett nagyon zsibbadni a kezem, aztán azt vettem észre, hogy olyan mintha valami nyomná a mellkasomat,mintha valaki ülne rajtam. És ez egyre jobban fokozódott.Gyorsan lefeküdtem, nagyon megijedtem, nemtudtam mi van velem.Kapkodtam a levegőt,aztán egyáltalán nem kaptam levegőt. Vagyis szerintem csak úgy éreztem, mert ha tényleg nem kaptam volna, akkor már rég halott lennék.:)Kiabáltam anyukámnak, hogy jöjjön gyorsan, hívott mentőt meg minden. Mire kiértek,már annyira kapkodtam a levegőt, hogy begörcsölt a kezem, aztán a lábam is, nem tudtam mozgatni.Nagyon dobogott a szívem.Gombócot is éreztem a torkomban, de az ügyeletes orvos azt mondta, nem lát ott semmit.Nagyon féltem, nem tudom kifejezni, hogy mennyire. Halálfélelmem volt, anyukámtól már keztem búcsúzni. Aztán mentővel kórházba vittek, de mire odaértünk, már elmúlt ez az egész. Az orvosok azt hitték valami allergiás roham volt, de nem adtak semmi gyógyszert. Megnyugodtam, majd pár órával később, megint előjöttek ugyan azok a tünetek, csak nem annyira intenzíven. Úgy fél óra múlva elmúlt, azt mondták biztos kalciumhiányom van, úgyhogy azt mondták igyak meg naponta egy kalcium és egy magnézium pezsgőtablettát, és 2 nap múlva hazaengedtek. Ittam is a pezsgőtablettákat, de 3 nap múlva megint ugyan ez volt csak még szédültem is. Megint mentő, kórház. Azt mondták igyak napi 2 kalciumot és 2 magnéziumot és pár nap múlva megint hazaengedtek. Azóta eltelt már vagy 3 hét, nem volt ilyen rohamom vagy mim, de azóta rettegek, nagyon félek, hogy megint ez lesz. Olyan sokat gondolok rá, nem tudom kiverni a fejemből azt az érzést. Egy nap alatt többször is érzem úgy, hogy remeg, zsibbad a kezem, vagy hogy úgy dobog a szívem. De lehet, hogy ezt már csak bebeszélem magamnak, mert annyit gondolok rá.Nemtudom... De félek. Szóval szerintetek ez tényleg kalciumhiány volt, vagy pedig pánikroham?

15/L


2010. aug. 27. 20:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
pánikroham volt... nekem egész nyáron ez volt, kézzsibbadás, nehézlégzés pánikroham tünete. A magnéziumot azért mondták h igyad, mert enyhíti a rohamokat, vszinű h az orvosok is tisztába vannak vele h pánikrohamaid voltak.
2010. aug. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Akkor nekem miért nem mondták???
2010. aug. 27. 20:33
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosok hajlamosak nem mondani semmit, mert komoly kivizsgálás nélkül nem állíthatnak fel csakúgy diagnózist.


Szerintem is pánikroham lehetett, nekem is volt de úgy 10 év alatt 3x kb. Hát nem egy kellemes dolog, viszont ha nem félsz tőle, azaz lenyugtatod magad, nem félsz hogy meg fogsz halni, csak ledőlsz és mondogatod, hogy mindjárt elmúlik, el fog múlni, nincs emmi baj, az valamit segít. Kicsit hamarább elmúlik, és nem lesz olyan vészes :) Vagy az sem árt ha valaki ott van olyankor és babuzsgat, itat veled egy kis tejecskét, meg ilyenek..

2010. aug. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Kedves lány, ezek bizony komoly pánikrohamok voltak. Légyszives ne hanyagold, inkább keress fel egy jó pszichiátert, Beszéld meg édesanyáddal, menjetek el együtt. Négy évvel ezelőtt ugyenezek a tünetek voltak, csak még a vérnyomásom is az egekig ért. Azt hittem elmúlik, de nem. Nagyon bánom, hogy nem mentem el előbb orvoshoz ezzel a problémámmal. Másfél éve gyógyszert szedek rá, és igenis segített.
2010. aug. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ezeket csak gyógyszerrel lehet kezelni?És ha nem jön elő többször? Nem akarok pszichiáterhez menni! Azt sem akarom, hogy anyukám tudjon ezekről, mert nem szeretném, hogy elmondja másoknak. Azt hinnék, hogy dilis vagyok...
2010. aug. 27. 21:12
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Először is nem vagy dilis! Másodszor nem csak gyógyszerrel lehet kezelni!! DE!!! ennek az a feltétele, hogy minél előbb szakemberhez forduljál, amíg nem jön a következő és következő roham. Kognitív viselkedésterápiával nagyon gyorsan segíteni lehet rajta. Ha nem fordulsz szakemberhez, akkor viszont komolyan tönkreteheti az életedet.

Azért azt sem ártana kideríteni, hogy mi okozta nálad, miért halmozódott fel benned nagy mennyiségű stressz, feszültség. A pániknak köze van a halálfélelemhez, az anya gyerek kapcsolat zavarához.


Annyit tudsz tenni, hogy nem kapkodod a levegőt, ha ilyen lesz legközelebb. A pszichológus elmagyarázza neked ennek az ördögi körét. Kapkodod a levegőt, megváltozik a szervezeted ph-ja, ettől szédülni kezdesz, még jobban megijedsz, még jobban levegőt kapkodsz, elkezdesz zsibbadni stb..

Ilyenkor tudatosan! kezdj el nagyon lassan lélegezni és megérteni, hogy semmilyen vészhelyzet nincs, csak a tested ijedt meg valamitől. Kezdj el valami figyelemelterelő manővert csináálni. Pl. mintákat számolni a parkettán. Ez szintén segít, hogy lecsillapodjon a roham.


Miután írtad, hogy félsz a következő rohamtól, ez máris nem jó jel, tényleg pszichológushoz kell fordulni! Sok kamasz küzködi ezzel, amúgy teljesen egészségesek. SOTE gyermekklinika, Heim Pál kórházba tudtok időpontot kérni.

Vagy akár a nevelési tanácsadóhoz is tudsz fordulni. Nem szabad elhanyagolni viszont. Hallgass kérlek rám!

Pszichológus

2010. aug. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Várj még egy kicsit. Az emberek legalább 30-40%-a él át élete során 1-2 pánikrohamot, de nem lesz pánikbeteg. 5-10% viszont igen. (De egyébként pánikrohamod volt)

Előfordulhat, hogy a 25%-ba tartozol és nem jön többet elő. (De nyert ügyed jó eséllyel csak kb 2-3 év után van, tehát, ha addig nem történik semmi) Ha azonban most kb 1 hét alatt nem állsz vissza 100%-osan a régi kerékvágásba, vagy előjön újra, akkor lépned kell. (A végén gyógyszer szokott lenni mindig, bár előtte sokan kínlódnak ezzel-azzal, de szinte mindig hiába). Nekem 4 hónap szünet után jött a 2. roham, kb 1 év alatt derítettem ki, hogy mi ez és 2 év után kezdtem gyógyszert szedni (és kár volt ennyit várnom mondjuk).

Az orvosok számára pedig még mindig nem teljesen ismert és egyértelmű a dolog. És szerintem kár 50 vizsgálatra elmenni, először 1 db nyugtató és ha attól elmúlik, akkor pánik, ha nem, nos akkor lehet keresni az 50 vizsgálattal az okot.

2010. aug. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Igen,a kálcium és a magnézium hiánya okozhatja a pánikrohamjaidat.
2010. aug. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ez még önmagában kevés előző!
2010. aug. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Sok szomatikus zavarnak vannak pánikrohamra jellemző tünetei (ezt értsd úgy, hogy ha szomatikus zavar okozza a tüneteket, az nem pánikroham). De ahhoz tényleg túl változatos dolgokat írtál le, érdemes lenne felkeresni egy pszichológust. Kb. 45 perc beszélgetés lehet az első alkalom, ott azért több dolog derülne ki, mint ha nem törődnél a dologgal, *különösen*, ha a következő rohamtól félsz is.

Egy-két roham még nem jelent pánikbetegséget (ahogy előttem is írták, egészségeseknél is gyakori egy-egy roham), amiatt még kár aggódnod. De ha túl sokat vársz, több gondod is lehet belőle. Inkább most 3-4 vizit a pszichológusnál, mint később egy teljes terápia vagy gyógyszeres kezelés, arról nem is beszélve, hogy legalább megnyugodnál te is és a szüleid is :)

2010. aug. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!