Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már beteges? Mert én nem...

Ez már beteges? Mert én nem tudom, szerintem nincs baj velem.

Figyelt kérdés

Elnézést. ha rossz témakörbe írtam volna.

A helyzet az, hogy 164-5 centi magas vagyok. Régen, nem bírtam reggelizni, és 44 kiló voltam. Ez után rendbejöttem, és egyre jobban elkezdtem hízni. Amikor megláttam, hogy 52 kiló vagyok, kiborúltam. Sokan mondják, hogy tökéletes az alakom, meg vékony vagyok. De engem kiakasztott, hogy 50fölé kerültem, szóval elkezdtem fogyózni. Visszafogytam 50-re, de én 48 szeretnék lenni. Elméletileg most is nagyon vékony vagyok, és nem akarok csontsovány lenni,de bennem van, hogy 48-ig le kell fogynom. Ez már anorexia nervosa jelei, vagy pedig nincs semmi baj velem?:)

Köszönöma válaszokat. Csak mert volt, aki mondta, hogy lehet, hogy ez már így nem lesz jó, meg, hogy hülye vagyok, hogy fogyózni szeretnék.


2010. aug. 26. 15:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
48kiló az tényleg kevés! Én is 164cm vagyok és 52kiló szóval tudom hogy nézhetsz ki és hidd el hogy nem sok! (ha tényleg soknak gondolod megsértődöm:D) De nyugi ez azért még nem anorexia. :)
2010. aug. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Huhh akkor jó:) Jó akkor nem mondom soknak:D

És tudom is, hogy nem rossz,a tükörben egyáltalán nem láttam magamnak, sőt, az a pár kiló pont jó helyre került, ami még nőiesített is, de bennem volt, hogy ha nema külsőt nézzük, hanem a kilót, akkor 48 kell, hogy legyek, mert az a jó...

2010. aug. 26. 15:19
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az a baj, hogy nem sportolsz...kb 55 kg az egészséges.
2010. aug. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
165 centihez a 48 kiló valóban az ideális, de ez egyénenként változó, van aki erős csontú, vagy izmosabb stb, így tehát nehezebb is. látni kéne téged ahhoz, hogy véleményt lehessen mondani. amúgy meg ne a számokat nézd a mérlegen, csak az a fontos, hogy jól érezd magad.
2010. aug. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is pont ilyen magas vagyok, nekem az 53 kiló a normál súlyom. Egy szakítás után lefogytam 47 kilóra és bizony amit a környezetemtől kaptam, az tűrhetetlen volt. Hidd el ha 48 kiló leszel mindenki zargatni fog, hogy gebe vagy, de ami még fontosabb, hogy az már egészségtelen.Egy kisebb megfázás is egy hétre ágynak dönt majd. Ne akarj lefogyni...Miért kell vékonynak lenni...ki mondta ezt, hogy csak 48 kilósan lehetsz értékes ember?
2010. aug. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat és igazatok van....Ez a sportos válasz elgondolkodtató....lehet, hogy az segítene valamit.


Igazából senki nem mondta, hogy foggyal le, meg semmi, és tudom, hogy az 52 kiló tökéletes, én se szeretem, ha kilátszik az összes bordám, de egyszerűen zavar, hogy a mérleg ezt mutatja....nem tudom mit tegyek ellene, hogy ne zavarjon....lehet, hogy valami kamaszkori izé...és kinövöm. de köszönöm a válaszokat, ha cukkolnának vele, tényleg nem lenne jó

2010. aug. 26. 15:32
 7/11 anonim ***** válasza:
hány éves vagy? én 15 és 1,62 cm vagyok és 52 kg!!!!! úgyhogy te még magasabb is vagy mint én, szóval vékonyabbnak nézel ki, de ez nem anorexia!
2010. aug. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
16 leszek:) rendben, akkor megnyugodtam, hogy nem az:) és köszönöm a válaszokat:) Lehet, akkor ez csak az én "kamaszkori hülyeségem":)
2010. aug. 26. 15:38
 9/11 anonim ***** válasza:
OCD-re emlékeztet ez a 48-mánia.
2010. aug. 28. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia, én 163-4 centi vagyok, ha rendszeresen sportolok, akkor 54-56 körül van a normál súlyom, de így, hogy nem sportolok, 49-53 között a normális, hidd el, nem vagy kövér :), sőt, ha sportolnál, még "hízhatnál" is, persze izomból, mert az izom nehezebb, mint a zsír.

Száz szónak is egy a vége: Nem vagy kövér, nyugi :)

2010. szept. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!