Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kedves szociofóbiások, írnátok...

Kedves szociofóbiások, írnátok nekem ide?

Figyelt kérdés

Minden tapasztalatra kíváncsi volnék - mit éreztek, melyek a legnagyobb félelmeitek, milyenek a reakcióitok, hogyan próbáljátok megoldani ezt a helyzetet általában és konkrét esetekben? Sikerült-e kigyógyulni ebből, jártatok-e kezelésre, s ha igen, miket tanácsolt a szakember? Hogy fogadja a család? Konkrétan kiktől, milyen emberektől rettegtek?

Én is egy vagyok közületek (az orvos szerint), és jó lenne megismerni mások tapasztalatait. Válaszotokat köszönöm!


2010. aug. 24. 01:08
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Én hallani szoktam, hogy beszél, de sokszor nagyon kell koncentrálnom, hogy eljusson az agyamig az értelme is annak, amit mond. Ha beszélnek hozzám, végre ránézhetek az emberre, bámulhatom, és muszáj megfigyelnem az arcát, kiélveznem ezeket a pillanatokat, hogy nézhetem, és ez eltereli a figyelmemet. Órán sokszor amiatt nem tudtam figyelni, mert lekötött a tanár külseje.
2010. aug. 24. 23:30
 12/22 anonim válasza:
Utalom az embereket mert nem bizok bennuk.Gondolom ez abbol fakad hogy nem hiszek abban hogy meg tudom vedeni magam veluk szemben barmilyen helyzetben.Engem arra neveltek hogy a noknak nincsenek jogaik(en is no vagyok)es azt teszed amit mondanak.Megfosztottak tolem azt a lehetoseget hogy iskolaba jarjak hogy barmilyen szakkorre vagy sportra jarja foleg azert is mert sem penzunk nem volt eleg(persze italra meg dohanyra volt)Gondolom nem szerettek volna a szukeim ha okosabbnak tunnek naluk mert nagyobb iskolam van mint nekik.Nincsenek barataim aki meg szeretne az lenni azt leuldozom magamtol.Nem fogok ferjhez menni mert en rendes eletet szeretnek de ez az en helyzetemben lehetetlen.Nem kivanom hogy a gyerekeim ugyanazt a fajdalmat es kint erezzek amit en ereztem.Ongyilkossagi kiserleteim nincsenek ez felvaltotta a szandekos onpusztitas es az onsanyargatas.Megfelelesi kenyszerben szenvedek.Olyan vagyok mint egy kisgyerek aki folyton elismerest es biztatast var.Megteszek barmit egyetlen elismeresert azutan meg elzavarok mindenkit.Az emberek nem ertik hogy miert van az hogy minnel jobban akarnak alkalmazkodni hozzam annal jobban ellenseges vagyok es ellokok magamtol mindenkit.
2010. aug. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
Én mindig csak itt találkozok hasonló problémájú emberekkel. Élőben senkin nem veszem észre a zavar jeleit, bezzeg én... Mielőtt elmentem pszichológushoz, a váróteremben majdnem elsírtam magam az idegességtől, és ez általában igaz rám, ha nagyobb társaságba kell mennem, vagy éppen randira készülődök. Elfog előtte egy rossz érzés, remegek, ég az arcom, összevissza beszélek, hevesen ver a szívem, legszívesebben a föld alá süllyednék, mert nem akarom, hogy észrevegyék rajtam. Ettől függetlenül vágyok társaságra, és nem félek kimozdulni otthonról, a legközelibb barátaim mellett nyugodt tudok maradni. Pszichológusnál eddig kétszer voltam, eddig nem segített, ez biztos hosszabb folyamat. Egyszer vettem be xanaxot, amit az orvos írt fel, nekem pozitívan hatott, de nem akarok rászokni. Nem hiszek az "ugorjunk fejest a mélyvízbe" módszerbe, ez inkább rombolja az önbizalmam, mint építi, mivel folyton beégek, nem tudom kiűzni a gondolatokat a fejemből. Ha suliban kihívtak felelni, majdnem elájultam, de van, hogy nemcsak egy adott hely(zet)től, embertől ver ki a víz, hanem egész nap szorongok :S Bulikban segít az alkohol feloldódni, akkor megy a pasizás, józanul elpirulok. Mindezek ellenére optimista és jókedvű vagyok, szerintem így születtem, ez a sok negatívum pedig hozzámnőtt az évek során, mivel nehéz gyerekkorom volt. 20/L
2010. aug. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Szia!

18 éves vagyok és hát én is szociális fóbiásnak mondanám magam. A legnagyobb félelmem ha idegen társaságba kerülök, idegen emberekkel kell bezsélgetnem, másokk elött kell előadást vagy akármit tartanom. A reakcióm: már több nappal előrre remegek, a gyomrom úgy összeszorul és olyan mitnha egy gombóc dobogna benne, izzadok de nagyon erősen, a fejem úgy két oldalról szúr, lüktet, szédülök, hasmenés/hányinger, a torkomba egy "gombóc" van amitől alig bírok nyelni, arcpirosodás,stb..

hogyan próbálom megoldani: elmenekülök előle ( a lehető legrosszabb dolog ha menekülünk a problmák elől, szembekell nézni velük de nekem nem megy, szóval ha modnjuk felelésre kerül a sor, akkor nem emgyek be aznap stb..) nem járok semmilyne kezelésre, sneki se tudja h miért viselkedek így, nagyon szégyelme, és titkolom, van aki ezekért hülyének nézz...

család nem érti h néha mi bajom van, így ezáltal rosszul fogadják, mindig mondják ha így látnak, hogy szedd már össze magad, hogy viselkedsz, mit bénáskodsz stb stb..

én a tömegtől rettegek, az idegen emberektől, lehet h azért mert egész nap itthon ülök, mert nincsenek barátaim...

remélem leírtam mindent kérdésedre a választ:D

18/L

2010. aug. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:

Üdv, én is szociális fóbiásnak tartom magam valamennyire.

Nem szeretem ha sok ember előtt kell beszélnem, nem szeretem amikor rám néznek.Zavarban vagyok ha valaki sokáig néz a szemembe.

Nehezen megy a beszélgetés, ismerkedés.

Ha valaki szeretne beszélgetni ilyen dolgokról nyugodtan írjon privát emailt.

20f

2010. aug. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Látom vagyunk egy páran. Nekem is hasonló problémáim vannak. Nincs senki akihez fordulhatnék, se barátok, se senki. Szégyellem is magam a problémám miatt. Na meg azért is mert egész nap csak itthon vagyok. Ha próbálnék valamit kezdeni magammal, emberek közé menni stb., akkor meg elfog egy rossz, szorongó, feszült érzés, ami miatt aztán inkább elkerülöm ezeket a szitukat. És ez csak egyre rosszabb lesz sajnos.
2010. aug. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Ígértem, hogy leírom, miket mondott a pszichológus a múltkori beszélgetésünkkor!

Megmutatott egy kb. 8 perces relaxációs módszert, ennek az a lényege, hogy ülsz és pihensz, közben meg sorban egyesível befeszíted néhány másodpercre az összes izmodat. Ezt kell gyakorolni naponta kétszer. Ez arra jó, hogy az ember megtanulja a feszült és ellazult izmok közötti különbséget, így mikor egy helyzetben feszült vagy, el tudod majd lazítani magad.

Emellett egy táblázatba be kell írnom azokat a szituációkat, melyektől rossz érzéseket váltottak ki bennem. Így majd kiderül, hogy mi a problémám pontosan, és azt tudja majd kezelni.

Szóval egyelőre itt tartok a terápiában.

Sajnálom, hogy ennyi embernek vannak ilyenfajta problémái! Én fölveszem a harcot ellene, mert csak egy életem van, és nem fogom szorongásban eltölteni!!!

Ha érdekel titeket, szívesen leírom, miket mond a továbbiakban a pszichlógus. Remélem tudok vele segíteni!

2010. szept. 4. 16:43
 18/22 anonim ***** válasza:

Szia! Engem érdekelne! Én is most megyek majd el dokihoz hasonló problémák miatt.

Írhatok a privát címedre? Vagy írhatsz te is nekem nyugodtan, ha úgy gondolod. F/26

2010. szept. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Írj nyugodtan!
2010. szept. 5. 17:59
 20/22 anonim válasza:

Szia!

Mennyire volt hatásos a pszichoterápia??

Érdekelne, mert a kedvesem is nagyon úgy néz ki, hogy ebben szenved...

2011. jan. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!