Hogyan csillapíthatnám a covid miatti irreális rettegésemet?
Szerencsére még nem voltam covidos, de a tőle való félelmem lassan megnezíti a mindennapjaimat, pláne, mióta egyre több ismerősöm kapja el.
Múlt héten pl a párom egyik kollégárájáról kiderült, hogy a feleségének pozitív lett a tesztje. A férj persze utána már otthon maradt, de én nagyon megijedtem, hogy mi van, ha párom is elkapta. Napi 2x mértem a lázát, folyton kérdezgettem, hogy érzi magát, és amikor egyik este pár percig köhögött meg krákogott, én már teljesen pánikba estem, hogy biztosan elkapta, és mi lesz, ha súlyos beteg lesz. Persze azóta sincs semmi baja, valószínűleg csak épp ingerelte a torkát valami.
Pár nappal később pedig egyik reggel én kezdtem el picit köhögni, meg ki volt száradva a szám, de hamar abba is maradt, és rájöttem, hogy valószínűleg csak a fűtés miatti száraz levegő okozta. De azért eléggé kétségbe estem, óránként mértem a lázam aznap.
Utólag visszagondolva mindig rájövök, hogy valószínűleg csak túlreagáltam a dolgot, de akkor mindig nagyon bepánikolok, gyorsan verni kezd a szívem, izzadni és remegni kezdek, és a gyomrom is összeszűkül, émelygés tör rám. Aztán kb. fél óra múlva ez abbamarad.
De sajnos mostanában egyre sűrűbben tör rám ez az irreális rettegés, konkrétan ha valaki elköhinti magát pl a boltban vagy az utcán, már menekülök a közeléből. Amikor anyukámmal beszéltem egyik este, és kifújta közben az orrát, egész éjjel alig tudtam aludni, mert attól féltem, hogy mi van, ha ez covid tünet? Másnap persze kiderült, hogy épp előtte csípőset vacsorázott.
Szóval egyre inkább úgy veszem észre, hogy (szerintem) túlzott félelemben telnek a napjaim, egyszerűen rettegek attól, hogy vagy én, vagy valamelyik ismerősöm elkapja a vírust. Emiatt nem tudok rendesen ellazulni, és a munka is nehezebben megy, mert a koncentrálás is nehezemre esik.
Hogy tudnék megszabadulni ezektől a félelmektől? (lehetőleg nyugtatók és gyógyszerek nélkül). Valaki érez hasonlóképpen? Mit lehetne tenni, hogy jobb legyen?
Az már nagyon jó,hogy felismerted.
Ami nekem bevált,igyekszem direkt emberek közé menni (pl.megcsináltattam minden orvosi vizsgálatot,haza is utaztam többször távolsági járattal),ezekre a helyekre tömegközlekedéssel menni.
Szóval,amennyire lehet,visszakapni a régi életemet.
Nem azt mondom,márciusban három hétig én sem mentem sehova.
Szóval nekem ez segített picit.
Nem nézek híradót, sem semmiféle olyan médiát, ami a coviddal foglalkozik. Ha ezt tenném, szerintem már a szobából sem mernék kimenni. Néha megnézem az aktuális számokat, de ez minden.
A félelmem nem a hírekből fakad, hanem sokkal inkább az ismerőseim általi tapasztalatok miatt. Mostanra már elég sok ismerősöm átesett a betegségen (többségük hozzám hasonló egészséges fiatal), és bizony én még egyiküktől sem hallottam azt, hogy "ó hát ez csak fel van fújva, nem volt rosszabb, mint egy nátha".
A legtöbben pont arról számolnak be, hogy életükben nem voltak még ennyire rosszul, nagyon kicsinálta őket ez a betegség. Egy barátnőm éppencsak megúszta a lélegeztetőt, egy olyan barátom pedig, aki tavaly még maratont futott, most 1 hónappal a covid után alig bír felmenni a harmadikra úgy, hogy ne fulladozna. Egy másik barátnőm anyukája pedig a tünetek jelentkezése után 3 nappal meghalt, holott jó egészségnek örvendő negyvenes asszony volt.
Szóval engem nem a média riogat, hanem az, ami a környezetemben lévőkkel történik. A legnagyobb szerencsémre már a járvány előtt is itthonról dolgoztam, különben szerintem mostanra fel is mondtam volna, ha sok emberrel kéne érintkeznem nap mint nap.
Nem járok szinte sehova, mégis félek, hogy elkapom, illetve nem csak én, hanem a kevésbé óvatos családtagjaimat is nagyon féltem.
Figyelj!
50 % esélyed van.
Vagy túléled,vagy belehalsz.
Ha sok betegséged van,akkor nagyobb az esélye.
Ha viszonylag egészséges vagy talán túléled.
#4: persze 50%.
A covid halálozási rátája ennél pár nagyságrenddel alacsonyabb.
Főleg a fiatalok körében.
Magyarországon 25000 haláleset volt, és kb 6 millióra becsülik az átesettek számát. Ez 0.4%.
De a halottak 95%-a 45 feletti.
Szóval egeszséges fiatalon nagyon nagyon kicsi a halálozas esélye.
Nem kell túlparázni.
Szerezz be néhány olyan anyagot, ami kéznél van ha elkapnád.
Szerves cink nagy dózisú pl 25 mg-os (nyugodtan szedhető belőle 2-3/nap ha betegednél le)
Kvercetin 400-500 mg-os
Melatonin (én 3 mg-osat tudtam venni)
D vitamin
A kvercetin, cink, C-vitamin szinergisták egymás hatását erősítik.
A kvercetin megakadályozza, hogy a tüdőd durván bedurranjon, a jellegzetes fulladós covid kialakuljon. A melatonin megelőzi, hogy tüdőszövődmény alakuljon ki.
Tehát ha úgy érzed, megcsapott a betegség szele (torokfájás, köhögés, stb), szedjél cink, C vitamin, kvercetint. Ha súlyosbodna, a melatonint is.
Emelett a betegeknek felír gyógyszert is a doki, ezek is javítják a helyzetet.
A leghatékonyabb gyógyszer az ivermectin lenne, Szlovákiában, Csehországban, Ausztriában, Németországban stb engedélyezték is humán használatra. Magyarországon a vakcinalobbi, vagy más gyógyszerlobbi miatt nem engedélyezték még (csak állatgyógyászati kapható).
Megelőzésre: C vitamin, D vitamin napi szedése
Itt a kezelési protokoll Amerikában, amit komoly pulmonológus kutatók fejlesztettek és alkalmaznak:
A prevention protocol rész azoknak van, akik fertőző környezetben dolgoznak (dokik, nővérek). Tehát ha egészséges vagy és nem veszélyes környezetben dolgozol, nem kell nagydózisú cink, se kvercetin.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!