Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akiknek szocfóbiája van?

Akiknek szocfóbiája van?

Figyelt kérdés
Hogy kezelitek? Kertetek segítséget? Találtatok rá “gyógymód”ot?

2021. márc. 29. 23:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kértem segítséget, de sztk-s pszichológus nem tudott segíteni, sajnos nem is nagyon akart, feltűnően unta a munkáját. Fizetősre nincs pénzem, főleg most a vírus miatt sem. :(
2021. márc. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Állítólag a sokkterápia hatásos. Beleállni a helyzetekbe, nem elbujdokolni. Azt mondják hogy meg lehet szokni ha az ember folyamatosan kilépked a komfortzónájából.

Én összeszedtem minden erőm és ismerkedtem, lett egy párom, és ő az én sokkterápiám. Rávesz hogy menjünk ide-oda, és valóban könnyebb. Így is legszívesebben a föld alá süllyednék ha idegenekkel kell kommunikálni, de érzem hogy rengeteget fejlődtem. Pl már merek fizetni pénztárnál, ez nekem óriási lépés.

Szóval tapasztalatom szerint kell valaki (nem feltétlenül pár, lehet családtag vagy barát is) aki egy picit nyomást helyez az emberre és ráveszi hogy menjen és oldjon meg olyan helyzeteket amiktől retteg. Egyedül még mindig képtelen lennék ezekre, az utcára kilépni sem merek egyedül, de hátha egyszer oda is eljutok. A pici javulás is számít.

2021. márc. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Nem kértem segítséget, mert nincs lehetőségem rá. Nem rendezett a társadalombiztosításom, ezért állami pszichológushoz/pszichiáterhez nem mehetek, a magánellátásra meg nincs pénzem. Nem dolgozok a szocfób miatt, ezért nincs TB-m és pénzem, de ahhoz, hogy dolgozni tudjak, előbb kezeltetnem kéne magam. Szóval bennragadtam egy ördögi körben. Tudom, hogy az önkormányzatnál lehet igényelni, hogy méltányossági alapon átvállalják a TB fizetését 1 évig, de ha nincs hivatalos diagnózisom a betegségemről, milyen alapon adnák meg? Na meg egy szocfóbos ember vegye rá magát az ügyintézésre, pláne, ha a szocfóbiájáról kell beszélnie...
2021. márc. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azért nekem ennyire nem súlyos, hogy pl nem merek fizetni a boltba, munkahelyem is van, viszont szeretnénk második babát, és attól tartok, hogy újra itthon a gyerekkel két éven keresztül “egyedül”, csak rosszabb lenne a helyzet. Nekem is csak sztk alapon lenne lehetőségem segítséget kérni, viszont én is tartok tőle, hogy nem megfelelő lenne az ellátás..
2021. márc. 30. 06:01
 5/6 anonim ***** válasza:
89%
én se kérek segítséget. A szociális fóbia lényege hogy nem tudunk be illeszkedni sehova, és nem akarunk senkivel beszélni. Majd elmúlik. Ahogy az élet is egyszer :)
2021. márc. 30. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én több olyan év után, amikor szinte el se mertem mozdulni otthonról, megtanultam totál közönyös pókerarccal mászkálni az emberek között. Minden helyzetben azt mondom, amit szokás (nem nehéz kitalálni, hogy normális emberek mit szoktak mondani boltban, ügyintézéskor stb.), így nem tűnik fel senkinek, hogy baj van velem, nem bámulnak meg stb. Így az én rossz érzésem és szorongásom is sokkal enyhébb, mert mindig az volt a legrosszabb, hogy tudtam, mások látják, hogy valami baj van velem. A mindennapi életben így elég jól tudok boldogulni.


Barátkozás, társkeresés stb. mondjuk sokkal nehezebben megy (mondhatni, egyáltalán nem megy), de legalább már nem vagyok a lakásba zárva, el tudok járni programokra, még ha egyedül is.

2021. máj. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!