Az állandó szorongó üres érzés a beteg hibaja? Ez súlyos vagy közepes depresszió???
Ha a beteg hiába szedi a gyógyszereket, ugyanúgy feszült, lényegtelen dolgokon ragodik.
Onvad és bűntudat jellemzi.
Elveszti érdeklődését a környezet külvilágtól.
Társas talalkozok lemondása.
Ingerultseg, kimerultseg.
A beteg megtenne mindent, h jól érezze magát, meg fürdik, de már ahhoz sincs kedve.
Dolgozni tud.
Nem a beteg hibája.
Elöször ez borzalmasan kevés infó. Valami oka van annak, hogy ürességérzete van és "depressziós".
Elöször is minden rendben az emésztéseddel? nincs e pajzsmirigy problémád? A szerotonin 85%a a belekben termelődik. Ez egy örömhormon. Én az ürességérzetből SSRI gyógyszerrel visszatértem az életbe az 5. héttől. De a gyógyszer csak egy mankó, ettől az igazi problémád nem oldodik meg.
Van e gyerekkori traumád, rossz párkapcsolat, bármilyen más trauma, elégedett vagy e az életeddel, a munkáddal? Mindenképp érdemes lenne egy pszichológust felkeresni. Egy ténylegesen jó pszichológust.
Ajánlom pl ezt a két videót: https://www.youtube.com/watch?v=RLvTcEScrCM
https://www.youtube.com/watch?v=-4P-qNSWY7I&t=694s
Esetleg kezdethek sokat segithet a wim hof módszer is. A mellékveséd termel egy stresszhormont..kortizolt. Reggel a legmagasabb a kortizol szint. Régebben mikor menekültünk az oroszlántól akkor a kortizol szint magas volt, majd mikor sikeres volt a menekülés akkor megnyugodtunk relaxáltunk..így a kortizol szint is leesett. Na most a hidegzuhany megfelel egy enyhébb elektrosokknak. Felemelkedik a kortizol szintünk, majd mikor befejeztük a hidegzuhanyt..lenyugszunk..pihenünk..és már is jobb a közérzet. régóta tartó szorongásra tökéletes.
wim hof azután fejlesztette ki a módszerét, hogy a felesége kiugrott depresszió miatt a 8.ról. azóta millióknak segit önfejleszteni.
De jah...pszichológus, pszichológus, pszichológus.
Alapjáraton nem a beteg hibája, de ne csodálkozzon rajta, ha nem jár pszichológushoz és a gyógyszerektől várja a megoldást. A gyógyszer nem szünteti meg a kiváltó okokat, csak "mankóként" szolgál a pszichoterápia mellett.
A depresszió súlyosságát csak klinikai szakpszichológus és pszichiáter szakorvos állapíthatja meg. (Kiegészítésként megjegyzem, hogy súlyos depresszió esetén a beteg képtelen dolgozni.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!