Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség lelki bántalmaz...

Mi a különbség lelki bántalmazás, zaklatás és erőszak között?

Figyelt kérdés

Fizikai értelemben nagyjából tudom, mi a különbség, de lelki/érzelmi szinten hol lehet elkülöníteni ezeket a fogalmakat?

A válaszokat előre is köszönöm



2021. márc. 26. 13:35
 1/1 Noti75 ***** válasza:
100%

Szia!

Én azt gondolom, hogy az "egyszerű" lelki bántalmazás és a zaklatás közt az esetek száma a különbség. 🙂


Például, ha én azt mondom neked, hogy "utállak, mert hülye vagy", az nem zaklatás, de tény, hogy lelkileg megbántalak vele. De ha ez ennyiben marad, akkor ott nincs szó zaklatásról.

Viszont, ha rendszeresen megkereslek téged (személyesen, telefonon, interneten, stb) és az orrod alá dörgølöm, hogy szerintem te egy hülye bunkó vagy és utállak, az már zaklatás.


Tehát ha valamivel megbánt a másik, de az csak egyszeri eset és nincs folytatása, az nem zaklatás. Elmondta a véleményét, ha bántó is volt, nem zaklatás. Viszont, ha ez többször is megismétlődik, esetleg még az is feltételezhető, hogy az illető direkt keresi a lehetőségét annak, hogy újra és újra "beléd rúghasson", az már zaklatás.


Illetve még annyit érdemes lehet hozzátenni, hogy a lelki bántalmazás az mindíg negatív megnyilvánulást jelent, viszont a zaklatás nem feltétlenül az. Például, szakítasz a pároddal, te lezártad a dolgot és tovább léptél, ő viszont folyamatosan a nyakadra jâr, telefonálgat, stb. és gyōzköd, hogy mennyire szeret, egy szint után ez is már zaklatás. Hiába, hogy nincs rossz széndék benne, illetve nem bánt vele, ha te már lezártad és nem akarod ezt, akkor az ugyanúgy zaklatásnak minősülhet. Pláne akkor nagyon kellemetlen ez, ha közben neked alakulóban van egy új kapcsolat, amibe ugye nagyon bele tud zavarni az ilyesmi,akkor is, ha az exednek tényleg semmi rossz szándéka nincs és egyáltalán nem akar megbántani téged.

2021. márc. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!